Šta je novo?

Razmislite kad uzimate memoriju

Negative voltage offset -0.05 do -0.1v je najuobičajeni postupak. ako može -0.1 onda to već uvodi u pristojni napon. (do 1.375v).
 
Kupio sam majci bazični računar sa AMD 3000G, prilično iznenađen kako fino radi za jedan dual core. Međutim došao je samo sa 4GB RAM-a od čega u startu deo otpada na integrisanu grafiku.

Kupim još 4GB, taman na akciji, i sad bih da to stavim a na poleđini stavili nalepnicu preko poklopca, kao ako se odlepi garancija više ne važi...lol.

I šta sad da radim, kako su to zamislili da recimo 2 godine ne otvaram kućište da očistim računar, ili nešto nadogradim...
 
Zato se kupuju komponente posebno i sklapa racunar.
Ako ne znas sam, zamolis prodavca.
 
Ovo je bilo samo da joj se zameni računar, i prošli je bio gotova konfiguracija ali nije imao ove glupe nalepnice.

Znam sam, nije problem nego sad ne znam da li da ga otvaram.

No svakako glupo, tačno ću da šaljem mejl u vezi ovog izuma.
 
Ako je kod nas satavljen, odnesi ga tamo gde si ga kupio pa nek oni stave memoriju.
 
Videću šta ce prvo da odgovore na mejl...

Tačno zamišljam kako bi izgledao da ga 2 godine ne otvorim da ga očistim barem kako bi ispoštovao garanciju, lol...

Imam osećaj da su to namerno uradili kako bi ga nosio na čišćenje u ovlašćeni servis pa ti to naplate.
 
Hoce da te nateraju da iz nekog razloga otvoris kuciste i izgubis garanciju.
Koliko znam, Winwin stavlja nalepnicu na gotove konfiguracije.
 
Pa to...

Napisao sam lepo u mejlu da je na takav način ograničen pristup računaru direktno protivan njegovoj saobraznosti, jer se korisniku onemogućava pristup i kontrola komponenti koje omogućavaju osnovnu manipulaciju elementima desktop računara.

Stvarno perfidno odrađeno. Da je sad to nešto što ne bi smelo nikada da se otvara nego desktop koji se praktično i kupi da mi mogao sutra nešto da mu dodaš ili zameniš.

Videću šta će odgovoriti...
 
Pa slično je sa mnogo toga. Nalepnice na napajanju, farba ili sticker na bar jednom šrafu recimo na kuleru grafičke, negde ima poneki ili svi šrafovi sa posbnim ležištem za alat(šrafciger), isto i na laptopu, tabletu ili telefonu. Primarna funkcija je da samo stručni, odobreni servisi mogu i smeju da popravljaju ili menjaju delove. Nike nemože da zna nivo tvoje stručnosti za neki posao.
Zato sam ti i preporučio da njima to prepustiš.
 
Nazad
Vrh Dno