Šta je novo?

RTX 3080: ne radi 4K+120 Hz sa LG OLED CX

Trek

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2005
Poruke
297
Poena
320
Stigle su mi juče dve 3080 u nadi da ću moći da koristim 4K na 120hz na LG OLED 65CX. Međutim, kad sam spojio sa HDMI 2.1 kabelom, ne da ne može 4K na 120 Hz, nego je još gore nego na prethodnoj kartici. I to na obe 3080. Ne radi ni HDR u 4K, ni GSync, ni gomila drugih stvari (kao npr. HDR+4K).

Jel ikom radilo sa ovim TV-om u 4K na 120 Hz?

Kupio sam optički kabel od 100 evra i čitao da ko god je imao ovaj problem mu nije pomoglo menjanje kabela. Jeste da je 15m, ali je optički i isti problem imaju i ljudi sa 2m kabelom. Inače, sa tim istim kabelom koji mi radi normalno sa RTX 2080, ne nudi sve opcije sa RTX 3080. Ne znam da li je moguće nekako rešiti, a da nije vraćanje kartica.

Inače, da bi na TV-u uključio opciju "HDMI Ulrta HD Deep Color", koja na 2080 rad i normalno, moram da diskonektujem sve ostale konekcije iz kartice (HDMI i Display Port). Tek kada je samo jedan HDMI priključen na Karticu mogu da uključim "HDMI Ulrta HD Deep Color" bez gubljenja video signala. To svakako govori u prilog tome da je do kartica, a ne do kabela ili TV-a.
 
Poslednja izmena:
Update firmware na TV-u. Ako imas 40 ili 48gbps HDMI 2.1 kabl radi sve normalno.
 
TV je update-ovan na poslednju verziju od 24.11. i ništa nije pomogao taj update. Driveri za grafičku su isto najnoviji. Kabel je HDMI 2.1 48 Gbps.
 
Poslednja izmena:
Koje su grafike, mozda one imaju neki problem (pogotovo ako su isti modeli)?
 
Gigabyte RTX 3080 Aorus Master i Gigabyte RTX 3080 Vision OC. Update-ovani i firmware-i grafičkih, odnosno bili su aktuelni već.
Firmware TV-a isto poslednja verzija.
 
"So make sure you check that Freesync Prem is disabled, Instant Game mode is enabled, and turn off Live TV plus. Verify your cable is HDMI certified (go to hdmi.org if you need to see what the real certification logo looks like) and you should be good to go."

Source
 
Sve to sam uradio već. Bojim se da je prosto do 3080. Puno ljudi ima isti problem, a nigde nisam našao rešenje.
 
Sve to sam uradio već. Bojim se da je prosto do 3080. Puno ljudi ima isti problem, a nigde nisam našao rešenje.

Nije problem 3080, problem je drajver za nju. Iste boljke je imala 2080, i sve je ispravljeno kroz driver. Moraćeš da se strpiš i da čekaš novi drajver.
 
Evo imam i ja sličnu kombinaciju EVGA RTX 3080 FTW3 i LG 55 CX. Za sada prenosim utiske sa neodgovarajućim kablom. Naime, prvo sam povezao HDMI kabl (navodno kvalitetni) sa kojim nisam mogao ni u windows-u da uključim 120Hz u 4K (kako postavim opciju, vrati mi na prethodni setting). Onda sam priključio drugi HDMI kabl (od PS4 Pro mi je ostao) i sa njim mi radi 120Hz u windows-u ali slika povremeno "šmercuje" tj. javljaju se smetnje. Sada čekam pravi HDMi 2.1 kabl pa se nadam da će to rešiti problem.

Inače g-sync mislim da mi radi. Isprati ovaj video pa proveri da li ti radi g-sync:

https://www.youtube.com/watch?v=H4CCcvtnjj8&t=252s

HDR takođe mogu da uključim u windows-u (ovo nisam mogao sa RTX 2070 Super) i nakon toga kada ga uključim u Cyberpunk-u, radi.
 
Gigabyte RTX3080 Gaming OC + LG CX 55" preko HDMI 2.1 (na samom kablu pise 8K@60Hz + ethernet) na Ubuntu-u radi 4K@120Hz bez problema. Ne znam sta je sa Gsync (HDR radi kada pustim neki film preko Kodi-a), ali kada prikljucim, TV ukljuci Instant game mode. Ako nekog zanima gde sam nabavio kabl, kontaktirajte me preko PM.
 
Memi tu sve smrdi na los kabl.
15m nisam siguran da i moze da radi.
Na 2080 radi ok jer prepozna limitaciju karte, a na 3080 pokusava da postigne max i kada se stvari smanje i tu dolazi do problema.
Uzmi 2m kabl, pa probaj.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Naručio sam kabl koji ima Milos_SD pa ćemo videti kako radi u windows-u.
 
Meni je danas stigao kraći HDMI 2.1 kabel, pa ću da testiram. Za koji dan mi stiže i AMD 6800 XT, pa ćemo videti i da li je do NVidie i do nekompatibilnosti čipa sa HDMI-om.
 
pazi i ako nece da radi, sto neko gore reče sigurno je do drajvera onda. Nema sanse da nesto unazade, bas bi bilo trulo. Ja razmisljam da sa 4k tv-a 40" 60hz, predjem na 48" 120hz ili 32" monitor sa 165hz.... nisam pametan! I mob kad sam uzeo sa 120hz sada bilo koji kad vidim sa 60hz glupo mi deluje... bas lose.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
pazi i ako nece da radi, sto neko gore reče sigurno je do drajvera onda. Nema sanse da nesto unazade, bas bi bilo trulo. Ja razmisljam da sa 4k tv-a 40" 60hz, predjem na 48" 120hz ili 32" monitor sa 165hz.... nisam pametan! I mob kad sam uzeo sa 120hz sada bilo koji kad vidim sa 60hz glupo mi deluje... bas lose.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

Rad i sa kraćim kabelom. Samo što bi sad morao ćitavu sobu da preuredim, što će se teško desiti.Tako da se nadam da će 6800 XT da izvuče sa 15m kabelom.

I meni je isto sa 120 Hz od kako sam na Note20 Ultra.

Što se tiče prelaska, tu bi ti savetovao LG OLED CX 48 ako bi ga koristio kao monitor. Imao bi GSync, 120 Hz, HDR+ i 4K zajedno. Meni se OLED-i ne mogu porediti sa "običnim" LED televizorima, tako da toplo preporučujem pomenuti TV. Nema šta da razmišljaš :) Ostale monitore ćeš koristiti samo iz nostalgije :)
 
eee super, bitno da radi. Meni je kućište odmah tu pored monitora/tv-a, tako da nece biti problem kabl... Iskreno 40" mi je ok dijagonala (prihvatljiva za blizinu), 37" bi mi bilo idealno, ali moraću malo da se odaljim za 48" tako da ce verovatno proći! Ja cu sutra da da složim komp, tj ove neke komponente pa cu onda na novi tv da se bacim.
Iskreno zanima me kako ce da radi taj Radeon s tim dugackim kablom od 15m.20201223_121324.jpg

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Pa reklamiraj/vrati taj opticki od 100e i 15m iz prvog posta da je navodno ali ne i zapravo 2.1 kompatibilan.
 
eee super, bitno da radi. Meni je kućište odmah tu pored monitora/tv-a, tako da nece biti problem kabl... Iskreno 40" mi je ok dijagonala (prihvatljiva za blizinu), 37" bi mi bilo idealno, ali moraću malo da se odaljim za 48" tako da ce verovatno proći! Ja cu sutra da da složim komp, tj ove neke komponente pa cu onda na novi tv da se bacim.
Iskreno zanima me kako ce da radi taj Radeon s tim dugackim kablom od 15m.Pogledajte prilog 294555

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Malo da se odaljiš ćeš verovatno morati, ali ne toliko puno. Meni je bar 10m Kabel obavezan jer je TV 65 inča i pre svega za filmove, pa i ne mogu tako lako da menjam poziciju. Sa LG OLED CX se nećeš pokajati, potpuno je drugi nivo.

Slika sa novim hardware-om je strava, nemoj da bacaš kutije posle. Ja ih sve čuvam :)

@Ostoja

Ako kabel od 15m ne bude radio sa 6800 XT, vraćam ga obavezno, ali se bojim da ću morati ostati na RTX 2080, jer mi 3080 ili 6800 XT ne znače mnogo. Čitao sam da Ruipro ima kablove od 15m koji rade sa 3080, ali koštaju oko 220 evra. To mi je ipak previše za jedan kabel.
 
Poslednja izmena:
Ma mora da ima jeftinijih kablova koji imaju 2.1 sertifikaciju. 2080 ako se ne varam nema 2.1 nego 2.0b standard, zato njemu i ne pravi problem...
 
tako je! nVidia RTX 3000 i AMD RX 6000 su prve generacije grafičkih sa HDMI 2.1
 
Nazad
Vrh Dno