Šta je novo?

Jeftin 32" TV za povremeno gledanje sa DVB/T2

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Treba mi preporuka koji je od jeftinih marki ok model za povremeno gledanje. U principu mi je 32" puna kapa, takođe želim da ima digitalni dvb/t2 resiver u sebi (mada mislim da i 90% jeftinih modela ima) mada imam Denver reciver koji sam koristio sa starim Vox televizotom.
U principu gledam jeftine Vivax, Vox, Tesla modele.
 
Sa Teslom imam sareno iskustvo. U garantnom roku je nosen bar 4-5 puta u servis, jednom i van garantnog roka. Svaki put je popravka bila besplatna, ali dojadi kad na svako malo mora u servis, zato je na njegovo mesto posle 2.5g dosla Toshiba koja je kostala 50e vise (22-23k din naspram 28-29k), sa kojom nema problema. Baba koristila, svo vreme iskljucivo preko ugradjenpg tunera jer nema kablovsku. Pored odlaska u servis sam bar 3-4 puta isao da opet jurim kanale jer se pogube/rasteluju.
 
Gledam i ja slično i zapazio sam Sharp LC-32HI3222E za 16100 dinara sa 3 godine garancije, a vidim i Grundig 32 MLE 4820 BN za 16000 dinara sa 5 godina garancije.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Te jeftine modele pod imenima Sharp, Philips, Toshiba itd. proizvode po licenci turski Vestel (Vox), Koč (Beko) i druge kompanije, dok neke čuvenije marke poseduju već godinama (Gruding, Telefunken,...).

Ne kažem to kao + ili -, nego kao činjenicu.
 
za Sharp je zadužena slovačka firma. za Vox mogu da kažem, na osnovu tri primerka (1 kupljen pre 10+ godina, ako se ne varam), da radi bez greške
 
Neke modele Voxa i Vivaxa rade Turci (Vestel i Sunny), a neke Kinezi.

Tesla i Fox su Kinezi. Da Fox ima onu akciju 5 godina, to bi ti bilo sasvim okej.

Ovako, sve je to relativno slično. Naročito za tu dijagonalu.

Mislim da su Stella, Adler i još neki no name neozbiljniji od ovih gore.
 
Od lokalnih brendova po misljenju vecine koje poznajem a i svom iskustvu mislim da je VOX najbolji.
Znam da jako dugo godina saradjuju sa Vestelom ali imaju i modele iz Kine. Tesla je po meni izvikan i marketinski napumpan brend nista nije bolji od ostalih u rangu. Prednost Tesle je sto mogu da ubiju cenu jer je CT-ov brend pa i da odu u minus uvek ce moci da preliju lovu iz drugih kategorija. FOX necu ni da komentarisem :) Inace pojavio se i Volt kao i Alpha to su brendovi tehnomanije koji im prave neki kinezi i koje trgovci guraju jer im se daju razni incentivi i zato sto najvecu zaradu imaju na svojim brendovima.
 
Isto pitanje, imate li preporuku za jeftiniji a koliko toliko pouzdan model 32”.
Dakle za matorce, nisu naravno zahtevni ali opet preporuka za model
 
Sve je to isto srnj. 32-jke su izašle iz sfere interesovanja naprednih korisnika, a samim tim nisu više zanimljivi proizvođačima i testerima.
Ako je nekom VOX/FOX/Adler/Neo/Alpha/Grundig proizvođaču neki model baš valjao (nije se kvario), ništa ti to ne znači jer em više nema tog modela, em ne znači da se komponente za model uvek uzimaju od istog HungYuan Electronic Co. dobavljača.

Nešto se dojmim da su sadašnje Sony/Samsung/LG/Panasonic 32-jke, ako ih uopšte ima, precenjene, i da ne vrede koliko su skuplje.

Ono što izlazi iz Vestel pogona u Turskoj je uglavnom bilo bolje od konkurencije, ali to ne znaš ko je kada radio i za koji model. :trust:

Vidi ko daje najviše garancije za te modele, koji ima najbolji zvuk (neki se čuju užasno loše), i uzmi taj.
TCL i Hisense spadaju u bolje novoiznikle proizvođače. Philips je negde među njima.
Teslu kod nas hvale u smislu jako malo reklamacija, a prodato je mnogo primeraka.
 
Poslednja izmena:
I imaju 5g garancije, što treba da bude presudno. Ako imaju SBB, neka uzmu preporučen Teslin tv za smart tv app. Mislim da je 605 model. On je oko 20.000, ako imaš sreće, možda nađeš i za manje.
 
Da nije neko imao prilike da vidi/koristi Tesla 32T303 ili 32T313? Tražim skroz jeftin (čitaj: 100-120e) 32" za gledanje TV, što bi se reklo - samo da radi. Ili je u ovom cenovnom rangu potpuno svejedno?
 
Opet zavisi šta ti treba. U tom rangu, Vestel televizori su po meni najbolja kupovina, provlače se kao rebrend kroz mnoge generičke "brendove", Toshiba je svakako za ostalo ne znam.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Opet zavisi šta ti treba. U tom rangu, Vestel televizori su po meni najbolja kupovina, provlače se kao rebrend kroz mnoge generičke "brendove", Toshiba je svakako za ostalo ne znam.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Za gledanje kablovske, apsolutno ništa više. Da se nakači eon box i to je to. Apsolutno nezahtevan korisnik.

Koji su to Vestel televizori, neki konkretan model?

Edit: za Teslu sam pročitao da su T sa TCL panelima, zato i pitah za dva modela konkretno.
 
Vox ima i Vestel i kineze, mora provališ koji je koji. Ja bih uzeo sad Teslu, jer im još traje akcija 5g. Sve je to manje više slično, a najbitnija je što duža garancija.
 
Nazad
Vrh Dno