Šta je novo?

komp polse duzeg vremena kad je ugasen, ne butuje?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
komp iz potpisa.
ako ga ugasim pred spavanje, ujutru kad ga palim, popali diode i RGB, ali ne butuje......
ugasim dugme na napajanju, stisnem power 2-3 puta, upalim napajanje, i sve najnormalnije podize w10 i radi...... probam, restartujem ga , butuje. ugasim ga i posle par minuta palim, butuje....
ovo se desava samo ako je duze vreme ugasen
i, ovo se desava od kad sam promenio ryzen 2600 i ubacio ryzen 3600xt, pre toga nikad.
bios na ploci je 1405 verzija, mozda bi to trebalo apdejtovati?
ili, ima li ko predstavu sta ga muci da upali posle duze pauze?

komponente su sve nove bukvalno, napajanje, ssd m2, grafika, memorija - kupljeni u avgustu, ploca u oktobru, cpu pre 15tak dana

hvala
 
Poslednja izmena:
Које је напајање?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
imas u potpisu masine: Seasonic Focus 850W Gold, novo kupljeno pre 3 meseca
 
nisam, 1405 je unutra , a ima jos 8 biosa posle toga.....
 
Uradi onda Clear cmos, ako ne pomogne ažuriraj bios i posle uradi Clear Cmos.
 
update bios na zadnju verziju 3001. 3 i po sata komp bio ugasen, upalio kao puska sad posle te pauze, bez problema, i cini mi se cak i brze da je isao boot sada..... ispraticu jos par puta, daj Boze da je reseno to sad.....
 
Odlicno, valjda je update pomogao. Sto se ticd G.Skill-a imam isti u RGB izvedbi i zezao mi je dok nisam setovao fiksni napon.

i moj je RGB isto, i kad ucitam XMP na 3200, sam se podesi napon na 1.35V.
ali, opet, nikad pre promene procesora, nisam imao nikakvih problema.
i ovo kad sam ubacio novi procesor, sto je zezao prilikom boot-a, kad se podigne win10, nijedan jedini problem u radu nije postojao
 
videcu sad par dana ako bootuje normalno, valjda se sredio, vidim da u zadnjih 5 biosa stalno pise da su RAM podesavanja sredili....
 
evo i danas posle duze pazue iskljucen, pali ko metak :D :)
 
Nazad
Vrh Dno