Šta je novo?

Problem sa starim notebookom [ hitno ,molim vas ]

perhaelo

Čuven
Učlanjen(a)
28.08.2003
Poruke
51
Poena
609
Imam stari notebook i konstatno se pojavljuje jedna greska .

A Fatal exception 0D has occured at 0000:00000000 . The current aplplication will be terminated .

press any key to continue i tako dalje i tako dalje . Kad ga restartujem on digne sistem [ win98 ] i radi par minuta [ zavisi ] i opet se javi ista greska . Napominjem da je i tokom reinstalacije sistema naisao na istu gresku .


Aj hitno mi je da znam o cemu se radi .
 
Pukusaj da skines neki tester za memoriju tipa memtest86 i butas sa njega, jer bih to trebalo biti prvo sto bih trebao uraditi!
 
ovako ... pocinjem da sumnjam da je do memorije posto kada udjem u safe mode radi normalno tj . ne izbacuje nikakve greske koje bi trebao da izbaci ako je u pitanju memorija . Jedino sto me nervira sto notebook nema floppy vec zip drive [ ne pitajte me , nije moj notebook ] . Inace bih ja uradio odmah format c: pa lepo na cisto .

Pomagajte ljudi ... jel ima neki drugi nacin da formatiram disk pa da instaliram win98 . Napominjem da je w98 disk butabilan jer kad ubacim disk on mi da izbor da li da bootujem sa hdd-a ili cd-a ...
 
perhaelo je napisao(la):
Pomagajte ljudi ... jel ima neki drugi nacin da formatiram disk pa da instaliram win98 . Napominjem da je w98 disk butabilan jer kad ubacim disk on mi da izbor da li da bootujem sa hdd-a ili cd-a ...
Citam vec tri puta i ne vidim gde je problem.Kontam da ako je disk butabilan,da je uradjen po boot disketi Win-a 98 i da mozes odraditi i formatiranje i kreiranje nove (novih) particija bez problema.
 
Napravi boot-abilni cd sa memtest-om ili goldmem i istestiraj memoriju prvo - da znas dal je do memorije. Nemoj da kreces u instalaciju pre toga da ne bi zakucao komp za vreme instalacije onda nemas nikakav sistem ... :smash:
 
Nazad
Vrh Dno