Šta je novo?

Savet u vezi graficke karte

nemanja_tr

Poštovan
Učlanjen(a)
28.03.2018
Poruke
60
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 3770
GPU
GTX 1060
Zvuk
Harman Kardon AVR132 / Monitor Audio / Jamo / Magnat
Laptop
Lenovo 330-15IKB
Mobilni telefon
Motorola EDGE 20
Steam
https://steamcommunity.com/id/nemke92/
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav drugari, konacno resio da zamenim stari FM2+ APU i predjem na budzet Intel varijantu. Uzeo sam jeftino Fujitsu Celsius (i7 2600, 16gb, 320gb hdd), ssd vec imam 860 evo i sad razmisljam koju graficku da mu udenem :)
Napajanje je sertifikovano 300W, bez 6pin konektora naravno. Nasao sam RX 560 za 60e, novu mogu da uzmem za 13500din sa popustom. Ako uzmemo u obzir da igram samo csgo, a do sada ga igrao na 60fps u 1024x768, mozda i je rx560 overkill za mene. U tom slucaju mogu da pucam i na neku nvidia quadro, pa bih hteo da cujem Vase predloge. Hvala!
 
1030 gt low profile.ako te svrbe pare 1650 low profile.
 
1030 je preslaba za bilo kakvu namenu. low end je rx 560 4gb,
preporučeno, kako kolega iznad reče, gtx 1650

low-profil grafike uzimaj, samo ako si ograničen debljinom kućišta.
 
Hvala na odgovorima, definitivno se vise isplati rx 560 jer je bolja, a 1030 drzi cenu. Videh juce da kolega sa foruma prodaje 1650 za 140e, kaze nova. Nisam ogranicen na lowprofile jer je tower kuciste Celsius.
Ako uzmemo u obzir da igram samo csgo, i 1030 bi trebalo da zavrsi posao... al bolje da pljusnem 60e vise i pucam na 1650 koja takodje ne trazi dodatno napajanje, ili rx560 msi Aero ako hocu malo da ustedim. Ako resim da uzmem novu kartu,
definitivno ce to biti 1650 od kolege za 140, jer je cenim da je bolja kupovina od nove rx560 koja kosta 13500 sa popustom koji imam. Quadro je definitivno najjeftinija varijanta, samo nisam gledao testove.. nadam se da i ta varijanta nije losa, jer se csgo oslanja vise na cpu...a sa druge strane bolje da se uzme 1650 pa da moze i neki noviji naslov da se raspali :)
Hvala jos jednom na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Nisam razmatrao 570icu jer ona mora na 6pin, a ne koriste mi se adapteri... Uzeo sam rx560 i nvidia quadro k2000, bas jeftino :)
Hvala puno!
 
Nisam razmatrao 570icu jer ona mora na 6pin, a ne koriste mi se adapteri... Uzeo sam rx560 i nvidia quadro k2000, bas jeftino :)
Hvala puno!

Odakle ti ideja da uzimas Quadro karticu koja je pravljenja iskljucivo za render, autocad, photoshop u sustini nije za igre?
Auuu :/
 
Odakle ti ideja da uzimas Quadro karticu koja je pravljenja iskljucivo za render, autocad, photoshop u sustini nije za igre?
Auuu :/
Ma uzeo sam obe :) Na kraju krajeva, burazer moze da uzme quadro jer radi neki fotosop, manipulacije itd... a za csgo moze da posluzi sigurno, ne treba mi vise od 100fps-a :)
RX 570 ima i za 60e kad naleti a koristi 8pin. Moze da radi na tom napajanju ako je ispravno i nije istroseno.
Ne bih eskperimentisao, cak sam odustao od Asus Strix rx 560 jer zahteva 6pin, pa uzeo msi aero. Skeptican sam, ne bih koristio adaptere sata>6pin itd :)
 
Nazad
Vrh Dno