Šta je novo?

Nema kucne wifi mreze (SSID)

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Drugar ima desktop, koji je preko usb wifi adaptera bio povezan za kucnu wifi mrezu, preko wifi rutera. Pre neki dan je on nesto cackao, ne znam sta, jer je izgubio mrezu. Od tada taj kompjuter sa tim usb mreznim adapterom, nikako ne moze da vidi kucni wifi, odnosno ruter. Ja sam danas pokusavao to da namestim, ali bezuspesno. Probao sam sve sto mi je palo na pamet, ali bes uspeha. Glavna fora je u tome sto tu kucnu wifi mrezu vide i moj i njegov telefon i ona radi najnormalnije. Isto tako kada pokusam da se preko tog usb wifi adaptera nakacim na neku drugu mrezu, on se kaci na svaku drugu mrezu i vidi SVE komsijske wifi mreze, samo ne vidi tu koju jedino treba da vidi, odnosno kucnu mrezu. Probao sam da obrisem uredjaj preko device manager-a, pa da pustim win da instalira opet. Probao sam da skinem bas driver za taj wifi usb adapter. Probao sam da disable/enable network adapter za taj adapter. Sve zivo sam probao, ali jednostavno taj wifi adapter vidi sve mreze osim kucne, a svi drugi uredjaju osim tog wifi adaptera vide tu kucnu mrezu najnormalnije. E da, probao sam i da vratim na fabricka podesavanja ruter, pa onda da ga trazim, sa ovog kucnog racunara, ali ni to nije pomoglo. Ima li neko ideju sta jos da probam i zasto se ovo desava?
 
Ovo sa system restore mu nije opcija, jer iskreno ni ne znam (nisam kod njega sada) da li mu je ukljucen system restore, a i da jeste, on covek vodi neki biznis preko tog kompjutera, ima dosta bitnih dokumentata i nisam siguran sta bi se tu desilo i da li bi nesto od toga izgubio, a ne sme nista da se izgubi.

Click your Start Button, type cmd and choose Command Prompt

Run this command and hit Enter:

ipconfig /flushdns

Close Command Prompt

Open the Settings App

Go to Network and Internet

Click the Network Reset button

Wait for your PC to automatically restart after 5 minutes

After the restart, that network should reappear in the list and you can log into that . . .

Ne znam sta bi ovim dobio? Ako bi ovo resilo problem, onda je to to.

Nego ne znam da li mozda znas, da li je uopste od pocetka taj problem sa skrivenom mrezom, jer ja u sustini ne znam sta je on uradio da izgubi kucnu mrezu, a ne zna ni on. A kao sto sam pisao u prvom postu, ja sam i menjao preko rutera ime mreze i resetovao ruter i menjao lozinku i sve zivo radio na tom ruteru koji je nestao sa liste i on sve vreme nije uspevao da ga vidi, dok je sve druge mreze video. Ne znam da li bi pri promeni ssid i slicno on treba da ga vidi kao drugu mrezu, ne tu skrivenu ako je skrivena, ili on tu skrivenu mrezu pamti preko mac adrese ili tako nekako a ne preko ssid?
 
Jeste li probali da ručno dodate mrežu?
Pozdrav
 
Da li ste čačkali nešto oko rutera?

Meni se takva stvar desila kad sam ručno podigao WiFi kanal na 5G mreži i D-Link adapter nije više video mrežu.
(Svi drugi uređaji su je videli - izgleda da D-Link ima srezani opseg ili slično...)

Kad sam spustio kanal, ponovo je postao vidljiv.
 
Da nije čačkao na ruteru channel width?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jeste li probali da ručno dodate mrežu?
Pozdrav

Probao sam i mislim da sam uspeo, ali kada sam je kreirao, nista nisam imao vise od opcija. Niti se sam konektovao, niti sam imao neku opciju connect i slicno. Samo je tako stajalo ime.


Da li ste čačkali nešto oko rutera?

Meni se takva stvar desila kad sam ručno podigao WiFi kanal na 5G mreži i D-Link adapter nije više video mrežu.
(Svi drugi uređaji su je videli - izgleda da D-Link ima srezani opseg ili slično...)

Kad sam spustio kanal, ponovo je postao vidljiv.

Da nije čačkao na ruteru channel width?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ja sam dva puta i hw i sw resetovao ruter na fabricka podesavanja. Nije nista dirano oko kanala ni na adapteru ni na ruteru. Ruter je inace neki stari, koji je single band 2.4 ghz. I kao sto rekoh, svi uredjaji, osim tog adaptera za komp ga vide.
 
Ovo ne radi. Ne znam sta bih jos mogao da probam?

Click your Start Button, type cmd and choose Command Prompt

Run this command and hit Enter:

ipconfig /flushdns

Close Command Prompt

Open the Settings App

Go to Network and Internet

Click the Network Reset button

Wait for your PC to automatically restart after 5 minutes

After the restart, that network should reappear in the list and you can log into that . . .
 
Da pokušaš da se nakačiš na mrežu kao da je skriven ssid?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
A wps?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
E vidis moguce da je u tom wps-u neki problem od pocetka. On je nesto stisnuo taj wps kada internet nije radio i od tada je ovaj problem. Da li bi tu mogao da nastane neki kurslus? Inace ne znam mnogo o wps-u. Kako i sta bi mogao/trebao da uradi da bi u ovoj situaciji pokusao tako da se poveze?
 
Nazad
Vrh Dno