Šta je novo?

4k video na HP ProBook 4540s

weedman984

Poštovan
Učlanjen(a)
07.04.2017
Poruke
579
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 7600 + LC-CC-120
Matična ploča
AsRock B650M-PRO RS
RAM
2x16GB Kingston Fury 6000MHz
GPU
SAPPHIRE PURE RX 7700 XT 12GB GDDR6
Storage
Kingston SSD 500GB KC2500 m.2 + KINGSTON A400 480GB
PSU
COOLERMASTER MWE Bronze 650W V2
Kućište
MSI MAG Vampiric case
Monitor
24" Samsung LC24F390 VA
Miš & tastatura
Crni xD
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav, imam HP ProBook 4540s (i5 3210M 2.5GHz,Radeon 7650M/Intel HD4000, 8GB RAM,SSD 250GB), to mi je bio uvek pomocni komp i retko kad koriscen. E sad sam sam prodao PC i probao da pustim dugo ocekivane Gospodare 4k(povezujem sa tv-om) i film mi secka dosta. Probao sam BS player, GOM player, VLC player i svud je isto. GOM je mozda najmanje zlo ali opet nije za gledanje. Video je 2160p "BluRay x265 10bit HDR Tigole" mkv. fajl. Da li je moguce da mi je laptop preslab za to ili je problem u softveru, kodecima ili sta vec? Bas sam mislio da za reprodukciju 4k videa moze da radi... Ako sam omasio temu molim moda da me prebaci na pravo mesto,hvala.
 
mislim da ne uspevas da okines da enkod radi radeon,pisem sa glave i odavno se nisam akao sa switchable grafikama ali bi trebalo da mozes da nateras MPC i bar MPC advanced renderer da insistira na radeonu.

drugo brzo resenje je dobri stari powerDVD na kojem sigurno ima isto podesavanje.nije zgoreg da odradis i cist reinstall drajvera sa DDU.
 
Nadam se da ce neko uraditi u x264 onda... Ovde je slika fenomenalna ali... Znaci procesor je verovatno slab?
 
najverovatnije,ali te ne kosta da probas.sa x264 neces imati bilo kakvih problema ma kakav rip da skines jer imas sve u hardveru u tom radeonu.
 
Nema šanse da gura 4k, evo kod mene ista konfiguraciija i5-3230M/HD4000-740M/
Koristim MPC, to se guši, davi....
Generalno jedva gura i 1080p, mislim video ne šteka, sve radi kako treba ali se vrlo zagreva, vent radi na max.
Vole bih da može, ali..., ako nađeš rešenje, javi.
 
Poslednja izmena:
Rešenje je novi komp :D hvala svima na odgovorima, ne vredi moram da čekam da neko odradi LotR 4k u x264, za sada ga nema...
 
Nema šanse da gura 4k, evo kod mene ista konfiguraciija i5-3230M/HD4000-740M/
Koristim MPC, to se guši, davi....
Generalno jedva gura i 1080p, mislim video ne šteka, sve radi kako treba ali se vrlo zagreva, vent radi na max.
Vole bih da može, ali..., ako nađeš rešenje, javi.

zameni pastu,to ti bar nije tesko na soketovanom procesoru.i mora malo bolja pasta,od mx4 pa nadalje.
 
Nazad
Vrh Dno