Šta je novo?

Zvucnik za ZX Spectrum

GPSSerbia

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruke
335
Poena
195
Potreban mi je zvucnik za Spectrum, issue 4B. Ako neko ima da proda ili da predlozi zamenu za njega bio bih vrlo zahvalan.
 
Da to je taj cuveni sto je nekad obitavao po slusalicama od vokmena radi u spekiju ko zmaj.
 
Super, hvala za link. Mislio sam da ga neko vec ima, ovako moram da cekam 2 meseca za isporuku, ako uopste dodje, vidim po komentarima da ljudima uopste nije stiglo.
 
Super, hvala za link. Mislio sam da ga neko vec ima, ovako moram da cekam 2 meseca za isporuku, ako uopste dodje, vidim po komentarima da ljudima uopste nije stiglo.

Onda probaj naći neke stare slušalice sa sundjerima od pre 30 godina :)
 
Ili nokiu 3310 tu isto stanuje jedan takav :)
 
Hvala. Narucio zvucnik od Nokie 3310. 199 rsd. Valjda ce biti u redu.
 
Zvucnik od 38R nabavljen, zamenjen TR7 ZTX450, dioda do tranzistora ispravna. BEEP komanda lepo radi, zvuk se cuje kako treba i kod ucitavanja.
Medjutim, proverom seme ustanovio sam da kod moje verzije ploce kolektor TR7 ide na + izvod od C50 a koji je direktno na neregulisanom vodu napajanja, sto znaci da je prikljucen na 9V. 7805 sam zamenio step-down konvertorom.
Moze li neko da mi potvrdi da tako treba ili je sema u prilogu pogresna. Hvala.
ZXSpectrumIssue4ab-Schematics.gif
 
Nema razloga zašto bi šema bila pogrešna. Sinklerovi inženjeri su bili poznati po raznoraznim hack-ovima. Ove je verovatno bio način da se dobije jači zvuk.
 
Nazad
Vrh Dno