Šta je novo?

Kupovina Laptopa,HP Omen,Legion 5 ili nesto trece....

Doc94

Poznat
Učlanjen(a)
11.12.2020
Poruke
0
Poena
30
Pozdrav ljudi,nov sam na forumu,prvi put postavljam temu,iscitao sam dosta nekih tema koje ste postavljali,pomagali jedni drugima u nekima sam i sam ucestvovao.. Sa nekima se i preko poruka cuo,komentarisao..
Pa bih zeleo da cujem i vase misljenje..
Pa da predjemo na stvar-Potreban mi je laptop na kome cu moci da dizajniram,modelujem bez broblema (bez seckanja) u Rhino cerosu i solid works-u kao i da renderujem u Key shot-u.
Takodje ekran je bitan da bude malo bolji sa Color paletom zbog rada u Adobe programima.Do sada je veliki spektar laptopov koje mogu uzeti ali se taj izbor suzi kada kazem da bih zeleo i na top istom laptopu da igram igrice..Tacije igricu u pitanju je Apex Legends..(Prodao sam sony4)..Mnogi od vas ce me pitati zasto ne kupim desktop rcunar,jednostavno je odgovor-zatosto zivim na 3 razlicita mesta,zato sto klijentima moram uzivo da pokazujem projekte kada se nadjemo...
Laptopovi koju mogu biti odgovor na moje pitanje koje sam sam pronasao su kao sto naslov kaze HP OMEN i Legion 5..
Njihova cena je oko 1300 tako da ako imate boji neki predlog za taj novac slobodno predlazite..ono sto bih ja voleo od laptopa je da poseduje:

17,3incha ekran (zbog preglednosti modelovanja) 15,6 bih uzeo samo ako je konfiguracija predobra za taj novac..
144hz-zato sto najcesce imaju 100% rgb boje i bolji odziv ostrinu i osvetljenje
AMD Ryzen 7 4800 mi je favorit ;) ali moze i Intel mada je ovaj hladniji i ima 8 cora
1660ti grafika zato sto 1650 se vise muci a manje da je fps..2060 je vec dosta veca cena a razlika mi ta nije toliko bitna. :):):)
16gb ram mada na svim boljim laptopovima sada postoje 2 slot za nadogradnju.
512gb ssd

Kada pogledate oba laptopa imju svoje vrline i mane
Legion 5 ima malo bolji ekran i malo hladnije radi Amd sto daje i malo bolje performanse.
OMEN 15 ne postoji u 17,3 inca https://ipon.hu/shop/termek/hp-omen-15-en0003nh-1x2g6ea-fekete/1865706 cena je ovde 1340e
a Legion 5 sa AMD verzijom ne postoji 17,3 a kod madjara ne postoji ni sa 1660ti grafikom. postoji ovaj https://ipon.hu/shop/termek/lenovo-legion-5-15-82b5002hhv-fekete/1855045 1100e
Legion 5i sa i7 procesorom ima 17,3 inca ali ne kod nas ni kod madjara.. https://ipon.hu/shop/termek/lenovo-legion-5-15-81y6007jhv-fekete/1876641 1250e
Sve je nesto sto ima a nema,ima u drugoj kombinaciji i tako u krug a nije nesto sto kosta jeftino pa da je zanemarljivo..
Sta vi mislite koji je izbor dobar kakve su cene..pisite..:type::type::type:
Naime veliki je problem nabaviti bilo sta kvalitetnije za normalan novac..
Dobavljaci na kupujem prodajem stavljaju oglase kao da imaju svaki model,kada ih pozovem oni nude potpuno druge laptopove..
80 posto njih kaze da je vreme za nabavku lose,ima li neko predlog ili ideju gde pogledati mozda i neki drugi laptop,nekog preporucenog dobavljaca,ima li mozda neko inforaciju kada ce se malo poboljsati izbor,naime neki ljudi tvrde da te k dolazi vreme AMDa i da ce to biti bomba u 2021.e sad koliko cekati,mni treba laptop..nisam sigran..
Ako ste dovde procitali hvala vam najlepse,pisite predlazite hvala svima...:wave::wave::wave:
 
Nazad
Vrh Dno