Šta je novo?

Xbox OG Jailbreak (softmod)

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,049
Poena
160
laganim koracima povratak u neku 2007mu...naime,na poklon dobih stock neotvaran OG Xbox,malo isčukan ali sa ispravnim S džojstikom i solidno ispravnim DVD-jem (cd-r na gurku ali pročita).te logičan korak je bio da se bar softmoduje,apgrejduje hdd,opere,zamene paste i izbaci onaj užasni vent.

neću pisati detaljan tutorijal,jer ih ima kao pljeve na netu,samo neke generalne cake i zapažanja ako ko naleti po buvljacima ili rodbine i ne prolazi kroz iste krugove kao ja:

- ne treba usb adapter,jedna od one 4 original exploitable igre,da se lemi usb kabal na džojstik i sl kerefeke,inicijalni jilbrek može da se odradi prostim kopčanjem hdd-a na pc.

- najprostije je naći neku ploču sa ATA,ne mora da se diže ceo sistem,sve može iz streleca da se odradi

- kad kažu hotswap zaista misle hotswap - drito se dok radi i xbox i pc raskači hdd sa xbox-a i kopča na ploču,pa onda se refrešuje lista hdd-ova i ide dalje

- inicijalni jilbrek se radi sa nekom levom verzijom ndure 3.1 sa kojom pola stvari ne radi,te odmah da se ide na rocky5 extras disk,ako neće da pokrene sa dvd/cd-a može isti da se prebaci ftp-om i pokrene kao prosta aplikacija

- trenutno su u modi dva diska - trueHexEN 2020 i rocky5 1.1.8,na heksenu imaju dva softmoda - krayze i isto neki levi ndure,ja na 1.4 konzoli imam brdo problema sa bilo kakvim ndure-om te najtopliji savet je da se po bilo koju cenu držite rocky5 da uštedite sebi živce i vreme.doduše heksen disk je neuporedivo lakši za pokretanje

- apgrejd diska je mnogo lakši nego što izgleda na prvu,držao bi se maxtor diamond 9 diskova jer su za ATA standarde nečujni,ne umiru bez sekire,i kad umiru jedno pola godine će vas lepo i civilizovano upozoravaju da umiru,i većina se zaključava.standardni wd800jb kojeg isto ima kao pljeve se u 99 posto slučajeva zaključava ali je neuporedivo glasniji.

-lično ne vidim potrebu za sata adapterom pa apgrejdom na sata disk jer sam adapter će vas izađe kao ATA hdd i xbox đuture.

- kad apgrejdujete disk i ako pređete na neku bombonicu poput ovog makstora kao ja izludeće vas vent.ne pomaže mašinsko ulje,wd itd,prosto svaki je teror za današnje standarde.takođe ne vidim potrebu za noktuom i ostalim skupljim rešenjima jer obični vent sa amd stock kulera pasuje kao dupe na nošu uz minimalno sečenje hdd nosača i do nekih 2,5x brzine venta (koje vam ne treba ako zamenite pastu sa bilo kojom krštenom) je podnošljivo,bar meni.u poređenju sa stock ventom je nebo i zemlja.

- kad se iseče plastika kako treba vent ne mora se pričvršćuje ikako,zaglaviće ga i to u idealnu poziciju nosač.mislim,nije neka nauka ziptiesom da se sveže za faradejev kavez ali evo tri dana ga čačkam i nije se pomerio pikometra.

to je to ovako sa glave,tu sam ako koga bude šta još zanimalo.za kraj po meni cela akcija se isplati jer za bukvalno ništa para čak i po oglasima da se uzme dobije se poprilično dobro retro rešenje pogotovo ako ste iz XP ere,jer ste onda kao ja sve ove igre igrali na kb+miš i ovo će biti sasvim novo iskustvo.jedini caveat je taj vražji hdmi adapter do kojeg je trenutno skoro nemoguće doći...ako imate component na TV-u iz istih stopa tražite kablove,biće samo skuplji i skuplji.
 
hteo sam malo duže da čačkam i koristim pa da iznesem finalnije zaključke ali generalno,po meni ovako stoje stvari:

- TSOP vredi.mogućnost da se ubaci bilo koji disk i izbegne brick ako crkne originalni hard je vredno akanja.

- sam TSOP je lak ali opet zavisi od BIOS čipa/revizije ploče.ako se namenski kupuje konzola držao bi se V4 (1.4) jer sharp bios čip i vađenje ploče ne toliko zbog samog lemljenja već zbog plastike na shell-u koja je sad već u većini slučajeva skoro na nivou kartona (zavisi jel i od uslova gde je bila konzola) nije baš prelagan posao i bez rizika.

- ne treba bolji/drugi bios od evo v8,ne dobija se ništa.ko ima 1mb bios čip pa i da flešuje dva,pogotovo ko ima 256kb bios čip evo je sve što mu treba a ima ga i na heksenu i na rokijevom disku.
 
Imam kuci jedno 20 tak tih Xbox konzola, to mi je definitivno omiljena konzola svih vremena. U ono vreme kada sam bio klinac nije mi ni na kraj pameti bilo da tamo postoji neki klinac koji igra Halo 2 preko Xbox Live i da postoji konzola koja se moze cipovati i u nju ubaciti Kodi i preko neta gledati filmove. Mislim da ni jedna konzola nije imala toliko jaku Homebrew zajednicu kao sto je to prvi Xbox, koji i posle 19 godina i dalje ima aktivnu moding zajednicu. Takodje cena ovom Xbox-u iz dana u dan sve vise skace, a posebne verzije (DreamX sa apgredovanim CPU i RAM) idu i do 500-600& na eBay. Kada budem imao vremena napisacu jedan tutorijal i objasniti sta je sve dostupno od emulatora za ovaj Xbox jer je konzola pravi mali raj za sve ljubitelje retro igara. Jedina je steta sto na XBMC4Xbox 90% plagina vise ne radi. Pre se mogao gledati YT preko Xbox-a, filmovi, onlajn radio i mnogo toga. Evo par slicica od mog Xbox-a:




Na ovom cu ove godine raditi HDMI mod, RAM upgrade, ubacicu mu 2TB HDD i verovatno cu ga prefarbati u belo plavu boju.
 
da ne pomisli neko da to košta koliko je burazer sad rekao,to su cene koji jedni entuzijasti plaćaju drugima,za nas smrtnike čak i tsop 1.4v konzole su svukud tepsija ribe.
 
da ne pomisli neko da to košta koliko je burazer sad rekao,to su cene koji jedni entuzijasti plaćaju drugima,za nas smrtnike čak i tsop 1.4v konzole su svukud tepsija ribe.

Kod nas se mogu naci dosta jefitno. Ja sam ovih 20 komada sto imam platio 300 dinara komad, a tu su dosle neke i cipovane konzole sa hardovima od 100GB. U svetu su cene malo drugacije, a na OGXbox forumu se moze videti da ljudi placaju samo ploce po 50-60$. Mada ja sam rekao da su Xbox-evi kojima su uradjeni CPU i RAM mod dosta skupi, nisam mislio na sve konzole. Obicna konzola je jeftina. Ali konzola sa 1.4GHz CPU-om, 128MB RAM-a, 2TB hardom i internim digitalnim HDMI modom drzi jaku cenu i sto je najjace kupuje se. Ja sam pre jedno pola godine bio konaktirao N64Freak-a da mi uradi jednu plocu sa apgrejdovanim CPU-om ali je nazalost tada vec prestao da to radi i nisam uspeo da se domognem jedne takve ploce, a po netu sam precesljao sve sajtove i nigde nisam nasao ni jednu informaciju kako uraditi taj CPU apgrejd.
 
poenta je da je prostom smrtniku potpuno sve to nepotrebno (čak i hdmi mod).maksimum je tsop flešovana,preko toga je čist entuzijazam i zato se plaća.
 
Nema opšte teme koja se bavi Xbox Classic-om, pa ću oživeti ovu temu.

Da li neko od članova možda ima Xblast Lite čip viška u fioci? Pokušao bih da oživim jedan Xbox koji fraguje (mislim da mu je odrađen loš TSOP flash). Ovo je više zbog iskustva i učenja, nego bilo čega drugog.

Nedavno sam se zainteresovao za ovu konzolu, pa ih popravljam i čačkam u slobodno vreme. :) Verovatno ću ubrzo odraditi 128MB RAM mod.
 
Dok sam tražio drugu temu, naleteh na ovu poruku. Nedavno napravih svoj Xblast Aladdin čip (1MB memorije, podrška za dual boot OS, i sve ostalo što donosi Xblast), pa sam oživeo pomenuti Xbox Classic. Ubacio Cerbios i ujedno uradio nadogradnju na 128MB RAM.

Bilo je to zanimljivo iskustvo. :)
IMG_7721.jpeg
IMG_7724.jpeg
IMG_7735.jpeg
IMG_7750.jpeg
IMG_7742.jpeg
 
Meni licno, najomiljenija konzola :) Po meni konzola koja je najvise inovacija donela u tadasnjoj generaciji, a mozda i generalno. Mozda mi je draza od PS2 jer na njoj rade i bolje izgledaju sve igre iz mog detinjstva, ali definitivno je najvise volim zbog veome ogromne Homebrew scene u ono vreme, a bogami i u danasnje. Ja sam radio na par plugina za XBMC4Xbox, pa ako neko zeli da se igra, evo linkovi od github repozitorijuma:

1. Watch Movies & TV Shows on Original Xbox
2. Watch YouTube on Original Xbox
3. Stream Radio on Original Xbox
4. Weather plugin for XBMC4Xbox

Od februara ove godine radim na razvoju nove verzije XBMC4Xbox programa. Cilj je da ga dovedem da bude up-to-date sa XBMC Gotham + update GUILIB biblioteke tako da je moguce portovati najnoviji Estuary skin sa Kodija. Release date jos uvek nije poznat, bio je planiran za kraj ove godine, medjutim ne verujem da cu uspeti da sve zamisljeno odradim. Tako da je neka realna procena u toku sledece godine. Ako nekog interesuje, evo par videa na tu temu:
1. Part 1
2. Part 2
3. Part 3

Takodje, ako neko zna kako se programiralo u ono vreme, poznaje DirectX 8, zna kako radi UPnP neka mi se slobodno javi, dobro bi mi dosla pomoc. Kada se dodje to tih "low level" stvari, mogu samo da napadam kada se pojavi neki bug. Trenutno sam zakucan na UPnP apdejtu, nakon kog Xbox ne vidi UPnP server u mrezi, a UPnP klijenti bacaju error kada pokusaju da nesto puste sa Xbox UPnP servera..
 
Nazad
Vrh Dno