Šta je novo?

PCR test i e-banking

balsa

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2003
Poruke
685
Poena
630
Izvinjavam se što otvaram temu, ali ne znam gde bih pitao.

Zakazo sam preko eUprave PCR testiranje za kovid, Institut za javno zdravlje Beograd, i prikazali su mi uplatnicu. Uplatio bih preko e-bankinga, no u kojekakvim uputstvima može se pročitati da treba doneti overen primerak uplatnice...

Da li im se može doneti ona uobičajena štampana potvrda iz e-bankinga, neoverena? Ne bih da idem i uplaćujem u pošti bez preke potrebe, a ne bih ni da me vrate.
 
Trebalo bi da moze, naročito ako na potvrdi pise da je merodavna bez pečata i potpisa. Ali, sacekaj, možda se javi neko ko zna tacno

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Idi u poštu i uplati, osim ako ti iz Instituta nisu rekli drugačije.
Pozdrav
 
Pošta. Najsigurnije.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ako je to gradski zavod, a ne batut:

https://www.zdravlje.org.rs/index.php/lat/aktuelne-vesti/909-covid-testiranje-na-licni-zahtev

Kod:
 Nakon što uspešno zakažete termin, sistem će generisati popunjene uplatnice. U ovom trenutku nije omogućeno elektronsko plaćanje ove usluge, te je neophodno da prilikom testiranja u zakazanom terminu ponesete jedan primerak overene uplatnice kao dokaz o uplati.

Kameno doba...

Mozes da uplats u menjacnicama, da ne cekas u posti.
 
I najmanja ti je gužva u institutu za biocide. Da ne čekaš bezveze.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Moje slicno iskustvo u slucaju ebankinga i odstampanog primerka uplatnice na kojoj pise da je validna bez pecata i potpisa. Bio sam platio osiguranje za registraciju auta i kada sam dosao na tehnicki da mi izdaju nalepnicu rekli su mi da moram otici u banku da overim i da im donesem posto im u supu ne priznaju bez pecata. D.e.b.i.l.n.o ali sta ces, zivimo u takvoj drzavi.

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
I najmanja ti je gužva u institutu za biocide. Da ne čekaš bezveze.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
gde je to?
ja u utorak moram da radim pcr a prelezao sam koronu...
ja sam uplatio u menjacnici kad sam prvi put radio.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
То ти је у Требевићкој. Ја сам радио пре два месеца, није било никакве гужве.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
@chifta moram I ja da radim u utorak ili sredu. Do sada sam uvek radio na Torlaku, poslednjih dva meseca nije bilo gužve.
Molim te, javi gde si radio, i kako si prošao.
 
Bio sam dva puta u zavodu za Biocide. Prvi put su primili odštampan nalog sa Mobi banke a drugi put čak sam samo pokazao upravo uplaćen nalog na mobilnom telefonu koji sam još morao da pošaljem na mail.
 
Добро и то је веома коректно да прихвате. Нисам знао да тако може.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Zakazao Torlak za sutra. Danas ušao u zemlju, policajac me samo pitao "Znate za izolaciju...", "znam", i na tome prođe. To nikako ne moće biti ni rešenje ni naredba o izolaciji.
Dođem kući, poruka u sandučetu na e-upravi. pdf dokumet, rešenje određivanja mere "Karantin u kućnim uslovima". Izdao sanitarni inspektor, svi moji podaci uredno navedeni. Obavezan sam da se u roku od 24h prijavim za nadzor na e-zdravlje.
Potpuna izolacija 10 dana, može se prekinuti PCR testom.
 
Kako se dobavlja PCR test, ako si u kućnoj izolaciji?
Pozdrav
 
Најавиш се полицији и одеш.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
To ne znam, nije mi rečeno. Kako da se javim policiji, kome?

Bila mi je namera da se ne javljam nikom, da ponesem uplatnicu, i QR kod zakazanog termina. Idem autom.
 
Па иди и тако. Ионако нико ништа не контролише.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pa nece tebe zaustaviti negde na putu i reci ti trebas biti u izolaciji.

Poslato sa Nova 5t
 
Kako znaš da neće? Mogu me tražiti kod kuće, može puno stvari da se desi, koje me dovode u prekršaj.
 
Proletos su zvali ljude na fiksni telefon, dolazili na vrata stana, ili zvali sa interfona da se izadje na terasu. Nisam čuo da opet to rade, al' ko će znati...
Ova varijanta sa najavom policiji je sasvim OK, ukoliko može da se nadje kome se najavljuje i kako.
Pozdrav
 
Pozvaću dežurnu službu MUP N. Bgd sutra pre polaska. Pa da vidimo.
 
Ako imaš uplatnicu i zakazano za testiranje i ti ideš u zakazano vreme, ne vidim ja tu problem. Ja sam u izolaciji do 24 decembra jer sam pozitivan bio i kada sam išao na testiranje nikome se nisam javljao, posle testiranja me 2-3 dana niko nije ni zvao a posle su me zvali na mobilni i ako sam ostavio i fiksni i mobilni u ambulanti gde sam testiran. Nazove me neki dan na mob i kaže samo da proverim jesi li kući i ja mu kažem a gde ću biti, kaže on, otkud znam, možda negde cepaš drva. [emoji23] Evo danas je treći dan da me niko ne zove iz policije.

Poslato sa Nova 5t
 
Da, policija je kontrolisala poštovanje izolacije.
Pozdrav
 
Pozivi, i kada su bili, bili su od policije?
Zovu iz policije ali nisu mi za ovih 11 dana bili ni jednom na vratima, samo su me zvali i to na mobilni. Hteo sam jos da im kazem ako dolaze u kontrolu da ponesu veknu hleba i 2kg mandarina, posto zivim sam. [emoji23]

Poslato sa Nova 5t
 
OK, da znam. Nadam se da sutra izlazim iz zabrane. Hvala!
 
Meni su kevu zivkali svaki dan dok mene nisu konstatovali iako smo oboje bili uredno prijavljeni i par dana posle isteka postar doneo resenje o izolaciji
 
ja pre par sati usao iz cg,policajka kaze zovite sup i recite da ste otišli na pcr test.Da ne bude da navrate bas kad odete na zakazan pcr.
pitao prijatelja koji radi u Mup-u,rekao mi da se ne igram biće proveravanja a kazne su 150k.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno