Šta je novo?

PCR test i e-banking

U mom slucaju institut za biocide + overena uplatnica(regularna, ne iz ebank) iz komercijalne i nije bilo problema.
Sad da idem ponovo, opet bih tako sa uplatnicom, da se ne ganjam tamo sa njima... :)
 
isto uradio...gospodski za 10min sve gotovo,sa uplatnicom lakše nego da mi pipka telefon onako infektivna :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Proces je bez pipkanja, samo gledanje. Ok je da se odštampa ili čak i overi nalog, lakše je da se plati elektronski i pošalje na mail.
 
Lakse je ali nije 100 posto prodja. Otkud znas da neko od radnika nece da zahteva overenu uplatnicu... Ako je proslo jednom ne znaci da ce uvek.
 
Overen nalog je sasvim ok.

Mislio sam da samo penzioneri vole da čekaju red u pošti. :)
 
penzioneri u pošti,ostali u menjačnici :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jutros na Torlaku tridesetak ljudi u redu.
Na Torlaku piše da treba doneti "overenu uplatnicu ili drugi dokaz o uplati". Rekao bih da, čim daš lk, iz baze rfzo odmah dobiju da je prošla (a neiskorišćena) uplata na taj jmbg.

Čim sam dobio rezultat testa, na e-zdravlje portalu je automatski uklonjeno rešenje o obaveznoj samoizolaciji.
 
Overen nalog je sasvim ok.

Mislio sam da samo penzioneri vole da čekaju red u pošti. :)
penzioneri u pošti,ostali u menjačnici :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ili alta payu i sl.
Ne volim ni ja postu(sve račune plaćam preko ebank/mbank), ali za ovakve stvari, kao i za mup (reg kola, dokumenta) overena uplatnica i mirna bačka :D

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jutros na Torlaku tridesetak ljudi u redu.
Na Torlaku piše da treba doneti "overenu uplatnicu ili drugi dokaz o uplati". Rekao bih da, čim daš lk, iz baze rfzo odmah dobiju da je prošla (a neiskorišćena) uplata na taj jmbg.

Čim sam dobio rezultat testa, na e-zdravlje portalu je automatski uklonjeno rešenje o obaveznoj samoizolaciji.
Vrlo lepo rade na Torlaku, oko 1min po čoveku, i ne ulazi se u zgradu uopšte, što je dobro rešenje.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Ljudi treba mi savet oko testiranja.

Naime tast putuje 03.01 u Holandiju, ima let oko 6:30h.
Kad je najbolje da uradi test 31.12 ili 01.01. Radice ga u Torlaku. Holandjani traze test ne stariji od 72h.
Da li se gleda datum testiranja, vreme testiranja, pojma nemam. On je do sad radio u Holandiji i rezultati su bili isti dan.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Velike su gužve, nisam siguran da će biti istog dana. Svi su navalili ovih dana da se testiraju zbog poskupljenja.

Jutros je red u Torlaku bio do portirnice.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
idi na institut za biocide,tamo nije bilo guzve kad sam ja bio 22og,samo prvo zakazi preko telefona
 
Poslednja izmena:
Ma mene zanima kad je najbolje da radi, jel racunaju datum uzimanja uzoraka, ili datum izdavanja testa. Ako uzmemo u obzir da uradi 31. 12.
Ne znam kako se to gleda. Ja kapiram ako gledaju datum uzimanja uzoraka 31. 12, onda mu 3.1 dodje 4 dana. Ne znam kako se to računa [emoji4]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Jel pise vreme uzimanja uzoraka na testu? Cisto sumnjam da to pise

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ne pise.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Vreme ne piše, piše datum uzorkovanja. Ja bih otišao na testiranje dan pred poletanje.
 
Ne piše datum uzorkovanje nego datum izdavanja rezultata.
 
Miljane, pišu oba datuma, već mesecima je tako. U početku nije bilo. Još od juna stoje jasno navedena oba datuma. Govorim o rezultatu sa QR kodom, sa zaglavljem Batuta.
 
Mogao si i QR da maskiras :)
 
Proba #3 ovog puta bez ransomware-a :)
0ba4a36d655c1a12500ff47e8d23bbd3.jpg
 
Ma ova nasa drzava je haos. Zakazo sam online za 31.12 na Torlaku, sad hocemo da promenimo na 1.1, drugi datum ne mozes da uzmes online, telefonom ne moze, moras da zoves Torlak, ali tamo se niko nejavlja. Haos

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Imao nemao zakazano, svakako staješ u jedan te isti red. Niko te ne pita da li si zakazao.
Ja mislim da ne rade 1.1., ali nisam siguran.
 
Nazad
Vrh Dno