Šta je novo?

Koju antenu za TV da kupim?

mlnmnc

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2014
Poruke
109
Poena
70
Koju antenu za TV da kupim za napolju, dakle ne sobnu, na šta najviše da obratim pažnju?
 
Ne treba meni imam ja kablovsku, nego hoću ćaletu da kupim. A otkud ti znaš da imam kablovsku?
 
A msm u velikim marketima tipa TEMPO

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
A je l' ima neka malo bolja od te Loge?
Za običan dvt2 signal ti ne treba ništa više. Ko mojih koristim malu logu od 50 tak cm ona najmanja, hvata signal ko blesava.
A pravio sam i od dva komada bakrene žice i 2 m kokasijalnog kabal i opet radi. Bila mi u sobi.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Za običan dvt2 signal ti ne treba ništa više. Ko mojih koristim malu logu od 50 tak cm ona najmanja, hvata signal ko blesava.
A pravio sam i od dva komada bakrene žice i 2 m kokasijalnog kabal i opet radi. Bila mi u sobi.

Ne vredi vam da nekome pričate kako i čime hvatate TV signal kod sebe. To jako jako zavisi od naše lokacije i položaja, gde se nalazimo u odnosu na TV predajnik, koliko daleko, od prepreka oko nas i položaja u odnosu na predajnike.
Ako neko nešto dobro hvata parčetom žice pored televizora, neko drugi na nekoj drugoj lokaciji za isti prijem signala mora krovnu antenu da digne na veliku visinu i precizno je usmeri.

Ok, sa DVB-T situacija je daleko bolja nego što je bila sa analognom televizijom, ali i dalje, ipak, mnogo zavisi od našeg mesta i položaja.

Bez probe na konkretnoj lokaciji, nema mnogo svrhe savetovati koju antenu korisiti.
 
Pa sigurno neće bilji signal hvatati sa onim sobnim koje koštaju 2000-3000 din nego sa ovom Loga antenom ili onom mrezastom sa pojacivacem koje moraju da idu napolje( loga bas i ne mora)
Tako da ima dva izbora. Sve ostalo je samo bacanje para...

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Ali je sobna na nekim lokacijama sasvim dovoljna. Tamo gde nije, mora spoljna antena.

Stavljanje loge u sobu te malo malo pa koretanje po potrebi je sve samo ne dekorativno i praktično, a nekome ni spoljna antena nije baš da se namesti časkom.
 
Koje pojacalo (za CRO Kanale . Belje, Borici predajnici) se uzima za velike stare logaritamske antene (sredina antene se montira na stub i krilca su na zadnjem kraju mnogo duza nego na vrhu)?
Televizor hisense a5100 ima DVT-2 HEVC podrsku, tako barem pise u uputstvu.
 
Poslednja izmena:
Koliko si udaljen od predajnika msm ako si daleko samo propagacije ...

Odavno sam batalio tako nesto ali mislim da iz Beograda nema nikakve sanse sa bilo kakvim pojacalima sem pomenutih propagacija.
 
Nekih 90 km. Moze da se gleda iz koline Subotice samo me zanima koje pojacalo ide za ovu antenu i da li treba posebno napajanje
 
Nisam, pozajmio od prijatelja pa probao. Ne mogu da koristim nikakvo pojacalo ako je antena usmerena prema Belju, na liniji mi se nalazi predajnik Crveno Selo i jos je samo oko 2 km od mene. Imam smetnje sa pojacalom. Probao tri razlicite antene.
 
Nazad
Vrh Dno