Šta je novo?

Odabir novog telefona, velika nedoumica...

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Evo ovako, da skratim pricu....

Najvise me zanima cena do 380e,kamera i baterija izdrzljivost.

Neki redoaled onih koji mi se svidjaju i koje merkam su sledeci modeli....

Xiaomi Mi Note 10

Samsung Galaxy Note10 Lite

Samsung Galaxy S10 Lite

Hiawei p40

i kao alternativa

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Memorija, ne vise od 6/128 mada vidim za Samsung i Huawei da za te pare daju 8/128.

Znaci primarni cilj kamera i baterija!

Huawei mi je top ali sam skeptican zbog gugl servisa.

Ne znam kako bi se snasao i kako bi izgledalo bez. toga i koje aplikacije bi radile, izmedju ostalog za klince gugl ucionica, za mene gugl maps, viber, yt... i jos neke aplikacije, crypto walleti...

[emoji15][emoji849]

Sta mislite, imate li neki savet i predlog?

Unapred hvala...

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
A kamera?? Kakva je kamera? Iskreno S10 je najakuplji, najlepsi ujedno a ne znam ni sto sam izbacio A71 iz opcije a najjeftiniji je... ne znam kakva mu je kamera spram Mi Note 10,Note 10 Lite,S10 Lite...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
Ne koristim drustvene mreze, mada za njih svaka kamera na danasnjim telefonima je odlicna.
Slikao sam sa S10 Lite i A71 istu "scenu" odnosno predeo oko VB kanala u razmaku od par dana(suncano vreme je bilo oba puta i skoro u isto vreme. Nisam u SR inace bih ove slike ovde postavio)i cini mi se da je fotografija sa A71 nesto bolja...
U svakom slučaju koji god da uzmes, nećeš pogresiti. Zaista sam koristio skoro sve hig end telefone Samsunga, Huaweia, Xiaomija i LG(G7) i zaista mislim da nema potreba davati velike novce za telefone, ali ako neko smatra de je to ok, nemam nista protiv, njegovi novci. Ja sam sa "bacanjem" novaca za telefone završio. :)

Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
A koja je razlika izmedju obicnog A71 i 5G modela sem u 5G mrezi?
Za istu cenu imam 2 telefona
A71 vs Mi Note 10 Lite, oba su 8/128
kostaju 38k i 35k ravno. Inace dizajn Mi Note 10 Lite mi je [emoji106][emoji106][emoji106]
To je jedina stvar zbog koje sam blizi Xiaomiju koga nikad do sada nisam korostio kao brend.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Šta uzeti za 300 evra? Kupio sam telefon ženi (o čemu sam pisao u drugim temema), a sada gledam za sebe pa imam i malo drugačije uslove.

1. Tražim veliki ekran, to je prvi uslov. S obzirom da prelazim sa Huawei Mate 8 koji me verno služi 4 godine, sada su mi svi novi telefoni suviše uski! Jeste da moj Mate ima samo 6", ali u odnosu 16:9, pa mu je širina dosta veće nego kod novih telefona od 6.7" sa odnosom 20:9. Inače, užasava me trend izdužavanja telefona i to što sve više liče na daljinske upravljače.
(Jedan Galaxy Note 10 Plus bi mi savršeno legao i zbog ekrana i zbog svega, ali to su pusti snovi, nemam tih para.)

2. Kvalitet ekrana je druga najbitnija stavka. Sve više gledam serije i filmove na telefonu, pa bih da ekran bude i dobar a ne samo prostran. Zato bih radije sad išao na AMOLED, zbog crne i kontrasta.

3. Da kamera bude pristojna, bar u klasi. Isto važi i za performanse generalno, kao i za bateriju. Da budu pristojni. Znam da nema čuda za ove pare. Ne igram igre na telefonu. Samo želim glatku upotrebu u svakodnevnom radu.

Na osnovu ovih kriterijuma, za sad sam najbliži tome da uzmem Samsung Galaxy A71. Ima za oko 300 evra, nekorišćenih, sa garancijom, uzeti od operatera.
Imate li neki drugi predlog? Razmatram i Xiaomi Mi 10T Lite, ali rekao bih da je prednost ekrana značajno na strani A71, a to mi je bitnije od razlike u sirovoj snazi.
 
Poslednja izmena:
Šta uzeti za 300 evra? Kupio sam telefon ženi (o čemu sam pisao u drugim temema), a sada gledam za sebe pa imam i malo drugačije uslove.

1. Tražim veliki ekran, to je prvi uslov. S obzirom da prelazim sa Huawei Mate 8 koji me verno služi 4 godine, sada su mi svi novi telefoni suviše uski! Jeste da moj Mate ima samo 6", ali u odnosu 16:9, pa mu je širina dosta veće nego kod novih telefona od 6.7" sa odnosom 20:9. Inače, užasava me trend izdužavanja telefona i to što sve više liče na daljinske upravljače.
(Jedan Galaxy Note 10 Plus bi mi savršeno legao i zbog ekrana i zbog svega, ali to su pusti snovi, nemam tih para.)

2. Kvalitet ekrana je druga najbitnija stavka. Sve više gledam serije i filmove na telefonu, pa bih da ekran bude i dobar a ne samo prostran. Zato bih radije sad išao na AMOLED, zbog crne i kontrasta.

3. Da kamera bude pristojna, bar u klasi. Isto važi i za performanse generalno, kao i za bateriju. Da budu pristojni. Znam da nema čuda za ove pare. Ne igram igre na telefonu. Samo želim glatku upotrebu u svakodnevnom radu.

Na osnovu ovih kriterijuma, za sad sam najbliži tome da uzmem Samsung Galaxy A71. Ima za oko 300 evra, nekorišćenih, sa garancijom, uzeti od operatera.
Imate li neki drugi predlog? Razmatram i Xiaomi Mi 10T Lite, ali rekao bih da je prednost ekrana značajno na strani A71, a to mi je bitnije od razlike u sirovoj snazi.
Сам си одговорио, за то што си навео А71 најбољи, евентуално Nova 5t,али што се екрана тиче Samsung је најбољи

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Ako ti ne smeta plastični ram i gorila Glass 3 A71 je dobro zaokruzen uredjaj. Dobra baterija, ekran, procesor i kamera. Najbolje bi bio da mi 10t iz njega uporediš iz ruke. On je dosta savremeniji uredjaj, ali nije amoled i skuplji je malo.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Ma naravno, izgleda brutalno, ja sam se odusevio kada sam ga uzeo u ruku. Ali sam na kraju odustao od xiaomija zbog softvera, ali taj tel sam razmatrao za sebe

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Pa da li toliko los po pitanju softvera, trenutno imam Honor 8X!?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Hvala na odgovorima, Čičarito, jevta, marinko98. Uglavnom se poklapa sa onim što sam i ja istraživao i zaključio. Verovatno ću uzeti A71.

Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
 
Pa da li toliko los po pitanju softvera, trenutno imam Honor 8X!?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
Kako kome, to je subjektivno.

Nekome je Samsung softver djubre, nekome je MiUI djubre, ali svi mozemo da se slozimo da je EMUI djubre :D
 
Kako kome, to je subjektivno.

Nekome je Samsung softver djubre, nekome je MiUI djubre, ali svi mozemo da se slozimo da je EMUI djubre :D
A Emui i taj Mjau su ciji sad? Samsung nisam koristio ravno 2 godine, od J5, J7, Note 3...sad na Honoru i iskren da budem uzeo od zene A51 da bacim oko... ne mogu se pohvatati e sad u kom smislu djubre? Nadogradnja, baguje, koci ili nesto trece?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Meni je u 6 godina koriscenja miui na xiomiju smetalo sto ima sitnih bagova,tipa stavim svetlu pozadinu a on stavi beli notification bar i obrnuto sa crnom, onda bag da kad izadjes iz aplikacije nema ukonica u docku, moras da udjes u meni pa da izadjes i onda se pojave. Problem sa automatskim povezivanjem na wifi, losa optimizacija baterije i preagresivno gasenje aplikacija u pozadini. Na poslednjem xiaomiju sto sam koristio mi 9t izludjivalo me je sto kad instaliram aplikaciju automatski joj gura dark mode i ako aplikacija ne podrzava i onda izgleda uzasno. Sitne stvari ali meni dovoljne da nakon 6 godina batalim xiaomi. Sto se tice hardvera tu su super.
Kada sam uzeo samsung sa one ui2.5 nisam primetio ni jedan jedini bag. Ranije je samsungov touchwiz bio nevidjeno djubre ali one ui je meni odlican, plus sto nude duzu softversku podrsku.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Meni je u 6 godina koriscenja miui na xiomiju smetalo sto ima sitnih bagova,tipa stavim svetlu pozadinu a on stavi beli notification bar i obrnuto sa crnom, onda bag da kad izadjes iz aplikacije nema ukonica u docku, moras da udjes u meni pa da izadjes i onda se pojave. Problem sa automatskim povezivanjem na wifi, losa optimizacija baterije i preagresivno gasenje aplikacija u pozadini. Na poslednjem xiaomiju sto sam koristio mi 9t izludjivalo me je sto kad instaliram aplikaciju automatski joj gura dark mode i ako aplikacija ne podrzava i onda izgleda uzasno. Sitne stvari ali meni dovoljne da nakon 6 godina batalim xiaomi. Sto se tice hardvera tu su super.
Kada sam uzeo samsung sa one ui2.5 nisam primetio ni jedan jedini bag. Ranije je samsungov touchwiz bio nevidjeno djubre ali one ui je meni odlican, plus sto nude duzu softversku podrsku.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
E sad si me ske.njao skroz na skroz [emoji19][emoji57][emoji3525]
Sad ne znam ni sam... znaci nebitan je model, Mi Note 10 Lite, Mi 10...jednostavno ako je bagovit softver na svima ce se ispoljiti, pricam za Xiaomi...?
Jedino msm da A71 ima daleko bolju kameru od Mi Note 10 Lite, ipak je Samsung imao uvek odlicne kamere..

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Nema bolju drastično može da bude eventualno nijansa. Sto se tice softwarea lično prvi put koristim miui i posle skoro klot androida jeste mi malo smetao software, ali nije bilo nekih drastičnih problema. Evo posle mesec dana sve lepo radi.
Ljudi se ovde žale na sve i svašta, a dobrim delom i sami doprinesu problemu.
Mislim da je za tebe A71, jer su ta dva telefona skoro isti, a tebi Samsung više odgovara. Plus za odabir A71 je i lakše nalaženje zaštite za telefon tipa staklo, a maske itd.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Nema bolju drastično može da bude eventualno nijansa. Sto se tice softwarea lično prvi put koristim miui i posle skoro klot androida jeste mi malo smetao software, ali nije bilo nekih drastičnih problema. Evo posle mesec dana sve lepo radi.
Ljudi se ovde žale na sve i svašta, a dobrim delom i sami doprinesu problemu.
Mislim da je za tebe A71, jer su ta dva telefona skoro isti, a tebi Samsung više odgovara. Plus za odabir A71 je i lakše nalaženje zaštite za telefon tipa staklo, a maske itd.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
Vidis kako gresis [emoji854]
Ja sam ocaran izgledom Mi Note 10.
Vec korostim Kineza Honor i generalno sam prezadovoljan. Nikakvih zamerki nemam. E sad nisam dugo nisam koristio Samsung.
Ja licno sa ovim softverom na Honor sam zadovoljan, na neke glupoati tipa jedno vreme nisu izlazile notifikacije sa vibera(dal do telefona ili softvera. ne znam, sad je sve ok) nisam ni obracao paznju, malo iritiralo al opusteno... izaslo se na kraj sa tim :)
A zakrivljen ekran na Mi Note 10 Lite je perfekcija, meni se svidja.
Samo mi je diskutabilna kamera jer Samsung ima 32 prednju ovaj samo 16...e sad da li su iste ili Samsumg ima bolju to ne znam, samo nagadjam. Baterija svakako na strani Xiaomi.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Evo ja ti kažem iz ličnog iskustva da radi ok telefon. Takodje izgleda mnogo skuplje nešto što stvarno košta. Ja sam mislio na glavnu kameru koga briga za selfi [emoji6]. Bitno da nije 5mp, a da li je 16, 20, 32 meni stvarno nije bitno.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Evo ja ti kažem iz ličnog iskustva da radi ok telefon. Takodje izgleda mnogo skuplje nešto što stvarno košta. Ja sam mislio na glavnu kameru koga briga za selfi [emoji6]. Bitno da nije 5mp, a da li je 16, 20, 32 meni stvarno nije bitno.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
Inace sam trebao uzeti Mi Note 10 ali zbog nestasice i nenormalnih cena najverovatnije necu da ga uzmem. Ya*mjau**mjau**mjau**mjau* se pa porucio vec staklo i maske za Mi Note 10.Ok maska kontam ne osgovara, da li prednje ataklo odgovara ono 3D,trebalo bi!? Iati ekrani...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Evo ja ti kažem iz ličnog iskustva da radi ok telefon. Takodje izgleda mnogo skuplje nešto što stvarno košta. Ja sam mislio na glavnu kameru koga briga za selfi [emoji6]. Bitno da nije 5mp, a da li je 16, 20, 32 meni stvarno nije bitno.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
Ne znam da li sam te pitao, verzija ti je sa 64 ili 128 GB?
Ne mogu da verujem da sem 64 ne mogu da nadjem.... poslao sam mail nekoj radnji, oni su imali 128 pa sad xekam odgovor ali msm da nema leba :(
Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Meni je u 6 godina koriscenja miui na xiomiju smetalo sto ima sitnih bagova,tipa stavim svetlu pozadinu a on stavi beli notification bar i obrnuto sa crnom, onda bag da kad izadjes iz aplikacije nema ukonica u docku, moras da udjes u meni pa da izadjes i onda se pojave. Problem sa automatskim povezivanjem na wifi, losa optimizacija baterije i preagresivno gasenje aplikacija u pozadini. Na poslednjem xiaomiju sto sam koristio mi 9t izludjivalo me je sto kad instaliram aplikaciju automatski joj gura dark mode i ako aplikacija ne podrzava i onda izgleda uzasno. Sitne stvari ali meni dovoljne da nakon 6 godina batalim xiaomi. Sto se tice hardvera tu su super.
Kada sam uzeo samsung sa one ui2.5 nisam primetio ni jedan jedini bag. Ranije je samsungov touchwiz bio nevidjeno djubre ali one ui je meni odlican, plus sto nude duzu softversku podrsku.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Od ovoga što si napisao jedini, problem" jeste forsiranje dark moda za aplikacije koje ga nemaju. Reši se u 2 klika. Ovo za beli bar je vrv do loše teme, sa stock npr nikad nije dolazilo do toga. Daleko da je idealan MIUI ali previše gluposti se ovde piše o njemu.
Na S7 sam imao gomilu bagova i usporavanja u interfejsu u odnosu na Mi 8 sa MIUI10/11/12.
Meni je dovoljan pokazatelj Samsungovog softvera kad uhvatim izložen model i odem na početni ekran ne može po 20 sekundi da dođe sebi i učita ga. Budžet Huawei i Motorola npr su se za sekundu vraćali na početni ekran bez ikakvih lagova.
Ne znam kako Samsung daje dužu podršku kad MIUI ažuriranja idu 4+ god lagano i dobijaš sve isto što bi dobio na novijoj verziji Androida. Samsung tek od skoro ubacio 3 godine podrške i to na silu.
Meni je malo dosadio MIUI pa bih mogao da se vratim na Samsung (ujedno i jedini skin koji mogu da koristim pored MIUI-a) ali kad naprave ljudski procesor, a ne ono đubre.
Ne znam kako si uspeo ovoliko problema da navedeš za MIUI kad su svi opisani (sem forsiranja dark moda) prisutni na svakom Samsung modelu i u svim temama se ljudi žale na te stvari. :d
A71 se nameće kao dobar izbor. Pored njega Mi Note 10 Lite.
 
Ne znam da li sam te pitao, verzija ti je sa 64 ili 128 GB?
Ne mogu da verujem da sem 64 ne mogu da nadjem.... poslao sam mail nekoj radnji, oni su imali 128 pa sad xekam odgovor ali msm da nema leba :(
Honor 8X [emoji108][emoji41]
Ja sam sa kp kupio 64gb, jer sam insistirao na belom modelu koji tada nije mogao nigde drugde da se nađe, a 64gb nisam napunio ni za 2 godine na prošlom telefonu. Staklo će ti odgovoriti, jer su isti i full model i lite.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
To za dark mode se desava u dva klika samo sto to moras da uradis za svaku aplikaciju koju instaliras,iznova i iznova.
To sa notification barom je problem bio na stock temi, nikakve teme nisu u pitanju.
I trece, ko kaze da miui nema preagresivno gasenje pozadinskih aplikacija,taj laze. Upalim spotify i posle 10 minuta se ugasi sam od sebe.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
da ne otvaram novu temu jer je pitanje prosto - redmi note 9 (obicni) ili pocophone x3?nema drugih alternativa,mora jedan od ta dva nazalost,duga i nebitna prica sto je tako...

telefon ce koristiti starija osoba kojoj odgovara sto veci i citljiviji fon,osoba slabije vidi i ima velike sake i elementarno poznavanje androida...ovo navodim samo zbog odluke oko ekrana,posto jel i jedan i drugi su MIUI pa valjda se namesti nekako da bude po ukusu softverski...

takodje,ako je bitno osoba nije ni najmanje pazljiva sa telefonima.dobio sam kao proverenu informaciju da note 9 obicni ima problem sa prasinom ispod stakla tj taj seal nije dobar i definitivno bi ova osoba imala problem sa tim jer zbog posla nije u situaciji da drzi telefon nesto cistim i stiti ga od prasine...
 
nisam imao preduga iskustva sa ekranima,samo na brzinu i ovlas video telefone,pogotovo ne u ovom scenariju upotrebe,to me je najvise bunilo,a koliko sutra se uzima fon,pa rekoh da pitam...
 
Nazad
Vrh Dno