Šta je novo?

Mi 10 vs MI10T PRO

OnePlus 8T.
 
Senzor je nebitan, ja imam isti taj napucani Samsung 108MP senzor na 10T Pro, nista bolje slike nisu sa njim i OIS-om nego sa GCam na Mi 9T sa IMX 586.

Nemaju oni softver kamere, dzabe im hardver.
 
Poslednja izmena:
Ako gledas da ustedis novac, a OIS ti ne treba za snimke. Bolje prica je Poco F2 Pro vs Mi 10T, pa vidi amoled 60hz ili 144hz LCD. Kamere uz GCAM jako dobre, posebno je port za Poco dobar.
 
Senzor je nebitan, ja imam isti taj napucani Samsung 108MP senzor na 10T Pro, nista bolje slike nisu sa njim i OIS-om nego sa GCam na Mi 9T sa IMX 586.

Nemaju oni softver kamere, dzabe im hardver.
Ne lupaj. Poredio sam baš Mi 8 i Mi 10 i vidi se koliko je bolja kamera na Mi 10. Oštrije slike, bolji dinamički raspon, u mraku upija daleko više svetlosti i pravi oštrije slike. A Mi 8 briše pod sa Mi 9T kamerom. Jedina mana 108mpx senzora je fokus na blizinu, ali se rešava sa 2x zumom lagano, fali laserski af.
Mi 10T Pro i Mi 10 iako imaju isti senzor optika im je drugačija, Mi 10 slika bolje (poredio sam i to, vidi se razlika).
Da je senzor nebitan ostali bi na k750i kameri, ne bi imali ovolike senzore u telefonima danas.
 
Mozda je stock bolji, gcam na Sony-ju i bilo koja kamera na naduvanom Samsungu, nema neke razlike.

Edit:

Primer GCam-a sa 9at, IMX 586 bez OIS kompresovan na G photos. Sigurno ce Mi 10 napraviti za 2 klase bolju sliku, al za malo..

https://photos.app.goo.gl/EvZL5x1bZTetP6hZA
 
Poslednja izmena:
Napravit ce istu takvu, mozda bolju.
Od kako sam koristio OP8 i Mi10, GCam sam instalirao samo da uporedim, i nisam ih koristio. Na mi10 stock kamera je bolja od OP8 stock, a bolja ili egal sa GCam
 
Poslednja izmena:
Daleko bolju sigurno nece, a hajp se pravi oko kamere na telefonima bez razloga :)

Nije cudo sto su telefoni sa najboljim kamerama, Pixel i iPhone, ostali na 12MP.
 
Poslednja izmena:
Pa nece ni daleko losiju napraviti.
Inace se slazem daje preveliki hajp oko kamere na mobilnim telefonima.
Eno u temi o Soni xperija 1 mark 2 imas linkove kako je kamera katastrofa a ustvari ima vrhunsku kameru.
 
Koga briga za ove testove u mraku, niko u takvim uslovima ne slika telefonom osim za 'metriju.

Kamera na prakticno bilo kom telefonu od 250+ eura je dovoljno dobra (pogotovo na telefonima koji podrzavaju GCam) i razlike su u odnosu na cenu telefona i marketing smesne.

Evo fotka sa RN5 koji koristi neki matori Samsung 12MP senzor, GCam naravno, kompresovana na G Photos, to je telefon koji je nov kostao 140-150e u najjeftinijoj varijanti..

https://photos.app.goo.gl/c4uu3LT2Vnjpveev8

https://photos.app.goo.gl/iBqQvemEd513Cyso6

Kamere na telefonima su prehajpovane.
 
Poslednja izmena:
Odličan izbor.
Za sad koliko znam nema neki odličan port kao za Mi 8. Ja koristim Nikita 1.8, nekad bolje slika od stock nekad ne. Uglavnom lošije fokusira u mraku i pravi mutnije slike kad se slika iz ruke. Ali kad uhvati fokus slike imaju manje šuma i vernije su od stock. Za sad stock završava dobar posao.
 
Nazad
Vrh Dno