Šta je novo?

Ubuntu, problem sa buđenjem iz hibernacije

salerokada

Slavan
Učlanjen(a)
14.06.2006
Poruke
227
Poena
320
Verzija: Ubuntu 18.04.5 LTS
Kernel: 5.4.0-58-generic

Imam problem sa buđenjem laptopa iz hibernacije. Do pre 2 nedelje je radio bez problema i onda samo prestao. Nešto se ne sećam da sam u to vreme instalirao neki update, ali moguće i da jesam.

Kada ode u sleep režim tj. kada ne radim npr 5-10 minuta dovoljno je da lupim enter na tastaturi i on se budi.
Ali kada ne radim npr 15 ili više minuta tada ne reaguje na enter. Ranije je bilo dovoljno da kratko pritisnem power dugme i on bi se probudio iz hibernacije. Međutim, sada se ništa ne dešava.

Koliko sam shvatio on tada nije ugašen, jer kada hoću da ga uključim (kao da je bio ugašen) ništa se ne dešava. Već moram da držim duže power dugme (da se isključi), pa onda ponovo da bi se uključio.

Probao sam ovo rešenje sa GRUB-om, ali nije upalilo.
https://unix.stackexchange.com/questions/442057/ubuntu-18-04-wont-wake-after-screen-lock-and-blank-suspend-sleep
Iz istog linka probao sam "sudo gdm3 -reset" tj. "sudo killall gdm3", ali ni to nije upalilo. Rešenje sa skrin sejverom nisam pokušavao jer bih voleo da proradi i bez da zaobilazim problem tako što će ga skrin sejver držati budnim.

Video sam na nekom drugom stackoverflow-u da predlažu da se apdejtuje kernel, ali bih to preskočio osim ako nije jedino preostalo rešenje jer ne bih da pokvarim instalaciju.
 
Probaj da se vratis na prethodnu verziju drajvera za grafiku

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno