Šta je novo?

Fortnite nece da se startuje

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,711
Poena
545
Prijatelj me zamolio da se ovde raspitam, zašto mu(njegov sin igra Fortnite, a ni jedan od njih dvojice se ne razumeju u materiju) kad pokusava da udje u igricu pise da grafička kartica ne podržava igricu?
Napominjem da kad je kupio racunar, normalno je igrao Fortinite 4 meseca, i tek pre dva dana mu je to počelo da se desava da mu grafička ne podržava igricu.
Posto trenutno nisam u SR, ne mogu licno da odem da vidim problem, pa je moj sin otišao do njega.

Znam da ćete prvo pitati koje su komponente u računaru...trenutno ne znam, cekam da sin vidi sutra i da mi javi.
Nije mi samo jasno kako je mogao da je igra i sad odjednom ne moze? Graficka je ispravna i sve drugo kao i neke slabije igrice normalno rade.


7b538623ffd1b1e1f93d19dda7002b25.jpg




Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nije više podržana grafička. Često oni menjaju minimalne zahteve.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
^ Ovo. Minimum su sada dx11 karte. Rešenje je dx11 karta ili da se batali igra.
 
Hvala na brzim odgovorima!
Kako menjaju minimalne zahteve, na koji način?

Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Graficka je Amd Radeon r7 360 series.
Procesor je ili i5 ili i7...nisam siguran koji je od ta dva, znacu večeras. Rama ima 8gb.

Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Grafička 100% podržava, znači problem u igrici, Windowsu (Directx) ili drajverima. Ažuriraj ih sve.
 
Samo da javim da je problem rešen ažuriranjem Windowsa.
Hvala puno svima koji su učestvovali u temi.

Živi i zdravi bili!
b83cfd44f4b81d93fc62e11bb607d1fc.jpg


Послато са SM-A715F уз помоћ Тапатока
 
Da ne smaram i otvaram slicnu temu, pitacu ovde. Pokusavam klincu da instaliram Fortnite, ali nikako mi ne uspeva da ga pokrenem. CPU je otkljucan athlon sada je phenom sa 4 jezgra, imam 8 gb memorije a graficka je Radeon 6700. Mislim da to sve ispunjava i vise nego potrebni minimum. Poceo sam da tripujem da nece da krene posto ga nisam instalirao na sistemsku particiju... Hvala svima unapred na pomoci.
 
Fortnite zahteva SSE 4.2 od relativno skoro (leto prosle godine ja mislim), tako da Phenom otpada jer ne podrzava taj set instrukcija.
 
Takođe ne podržava manje od Windows 10
 
Hvala Danilo da se ne mucim vise, nije mi jasno sta je SSE 4.2, ali svakako moj athlon-phenom otpada, a samim tim i cela konfiguracija, posto moja ploca msi 770 nista jace od fenoma ne podrzava.... A windows 10 imam...
 
Nazad
Vrh Dno