Šta je novo?

DEEPCOOL MATREXX 55 v3 ADD-RGB 3f vs THERMALTAKE V200 TG RGB vs SPAWN Gerovit LE01

stiw47

Cenjen
Učlanjen(a)
29.04.2011
Poruke
165
Poena
180
Drugari, naslov sve kaze....
Sklopio sam svoj prvi desk u zivotu, a imam 37 godina lol.
Nisam ni duduk za kompjutere, cak sta vise radim takav nekakav posao, jednostavno mi je laptop bio dovoljan ceo zivot (vise nije).
Trebam jos da kupim kuciste, troumim se oko ova tri iz naslova, pa aj pomozite.

Ako ja dobro kapiram stvari, treba da ima solidan airflow, bar par ventilatora i da meni bude lepo na oko, kao i da u njega stane sve sto sam kupio. Pored toga, ono sto ja zelim je da ventilatori svetle (dete sam u dusi, sta da radim :D ), da ima providnu stranicu i da ima "izduv" na gornjoj strani (sva tri modela iz naslova ispunjavaju navedeno). Ova tri modela su slicna sa cenom, a btw to mi je neki plafon za cenu (ma i to mi je puno za kutiju, ali ajde, cu da dam)

Maticna ploca je ATX, duzina graficke je 151mm, CPU cooler je AMD-ov koji je dosao uz procesor 62mm visina. Sve ovo staje u bilo koje od 3 kucista iz naslova jer je sve ovo vec popakovano u kuciste koje mi je drugar pozajmio dok ne kupim svoje, a to pozajmljeno je neko staro, standardnih dimenzija, nije nikakvo veliko kuciste (nemam pojma koji je model, sve sto mogu da nadjem na njemu je ComTrade Perfect 6300 i rekao bih po googlu da je to bila neka od njihovih gotovih konfiguracija).

Update-ovah profil, sve komponente mogu precizno da se procitaju pod "Moja masina", mada to sve staje u bilo koje od ova tri kucista.

Prvenstvena namena kompjutera bice Blender, Davinci Resolve i ostali sitni programi koji se usputno nametnu kao jednostavnija resenja za sitne glupe taskove u 3D-u i videu. Znaci grejace se i da, u planu je neki custom cooler, ali nikako vodene pumpe i ta cuda (skupo :) ). Malo igrice, naravno

E, sta je u stvari moje pitanje: Vizuelno mi se mnogo vise svidja Spawn kuciste iz naslova i bas sam se zaljubio u njega. Vidim da je i na Benchmark sajtu dobilo super ocenu u kategoriji "za te pare", mada je mali minus bio "ne tako dobar airflow".
S druge strane, a koliko sam uspeo da razumem za ove 3-4 nedelje ucenja sklapanja kompjutera, Thermaltake i Deepcool su brendovi (mozda Deepcool malo manje :) ), a za Spawn nisam siguran, nista nisam cuo i deluje mi kao da je u rangu MS, LC i slicno. Cak ne uspevam ni na Spawn sajtu da nadjem koja je tezina za ovaj model Gerovit LE01. Deepcool i Thermaltake su teski po oko 7kg, kako Bog zapoveda, a plasim se da nije mozda ovaj Spawn neki "debljine papira lim".

Vrlo lako moguce da sam se dosta izlupetao gore, jer kao sto rekoh ne razumem se, pa zato i pitam.

Linkovi do sajtova proizvodjaca:

https://www.deepcool.com/product/case/2019-10/9_12334.shtml
https://www.thermaltake.com/v200-tempered-glass-rgb-edition.html
http://spawn-gaming.com/product/gerovit-le01-case/

Hvala puno unapred.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko su ti ta kucista, ali ako gledas lepotu i funkcionalnost pogledaj i NZXT kucista , kao i InWin (mada za njih ne znam da li su dostupna kod nas)..
 
Nijedno od ta 3 kućišta nema dobar airflow. Od njih, Deepcool je možda najbolji što se toga tiče. Spawn zaboravi, vidiš da je bukvalni akvarijum, odakle ulazi vazduh?
 
Ako hoces airflow, providnu stranicu i argb onda pogledaj i MS Titan Pro 2

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hvala puno na odgovorima.

Pogledah ovaj MS Titan II Pro, vizuelno mi se svidja, a jos jeftiniji od sva tri ova, pa cu da istrazim jos malo.

Jel mozete jos jednu stvar da mi kazete: Jel bilo sta od ova 4 brenda spada kao u neku dobru ili djene djene dobru marku i jel to uopste bitno kod kucista? Mislim, ja ga nositi necu nigde, a necu ni cepati drva na njemu :D . Stajace tu u sobi gde jeste, pa na sve to nekako gledam kao na kutiju u kojoj stoje komponente. Mozda gresim. Ovde ne mislim na airflow nego bas na kvalitet i (pre-)cenjenost kucista. Za airflow kapiram da je bitan.

Hvala.
 
Realno svi su oni daleko od top brendova u segmentu kucista, airflow smo vec spomenuli ali razliku prave debljina lima, ostre ivice u unutrasnjosti, cable management i svakakve neke sitnice.

Za titan pro iz prve ruke znam da je dobar jer ga i ja imam, e sad, uvek moze bolje ali za te pare daje mnogo vise nego sto se ocekuje... Pogledaj reviewe, neka "wow" kucista koja svetle i kostaju slicno a i vise, znaju da unutra pruze mnogo manje..



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hvala. Videcu jos do plate, ali vrlo lako moze da bude MS Titan 2 pro, kad vec imamo info is prove rule. Nadam se da je tih, u ovom privremenom gde sam za sad spakovao je bas bas tiho.

@zechs: Skup mi NZXT. Znam da je kvalitet I svidja mi se, al to sve 10k I kud I kamo vise.
 
Hvala puno na odgovorima.

Pogledah ovaj MS Titan II Pro, vizuelno mi se svidja, a jos jeftiniji od sva tri ova, pa cu da istrazim jos malo.

Jel mozete jos jednu stvar da mi kazete: Jel bilo sta od ova 4 brenda spada kao u neku dobru ili djene djene dobru marku i jel to uopste bitno kod kucista? Mislim, ja ga nositi necu nigde, a necu ni cepati drva na njemu :D . Stajace tu u sobi gde jeste, pa na sve to nekako gledam kao na kutiju u kojoj stoje komponente. Mozda gresim. Ovde ne mislim na airflow nego bas na kvalitet i (pre-)cenjenost kucista. Za airflow kapiram da je bitan.

Hvala.

Moze u titan pro 2 da stane 360 vodeno napred?
 
Ako mogu da stanu 3x120mm ventovi onda bi trebalo da moze..

Mogu da ti izmerim tacno koliko ima prostora ako ti znaci :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U visinu ima skoro 40cm, tako da bi sa te strane moglo da stane, medjutim problem predstavlja ova pregrada za hdd kavez i napajanje. Vidi se na prvoj slici, i kada bi pomerio hdd kavez u levo da se rupa skroz otvori (ili ga izvadio napolje zbog dugackog napajanja) prorez je 6cm.. Kod mene je gtx 1080 koji je solidno dugacak (28cm), i ima jos 10cm od kraja grafike do pocetka resetke.

Ako nisi kupio hladjenje, sto se ne prebacis na 240, cak mozes onda i gore da ga postavis?
c05c15af22d4664bf0e43cb43e711d69.jpg
56e1b159c8d7fe657fbb7f6343164189.jpg


Edit: gledam sad po dimenzijama na sajtu, hladnjak je 398 x 120 x 38mm sto znaci da bi mogao da stane ali bi bilo bas bas knap sa svih strana kad se nakace ventilatori na hladnjak..

Edit2: zapravo kad se doda na 3.8mm tih 2.5mm od venta ispada da ne bi mogli da se gurnu u ovaj prorez od 6cm, tako da mislim da nece moci da se namesti sve bez prosirivanja rupe :)


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na kraju (ali bas nikakve veze sa naslovom topika :d ) porucih MS Titan II Pro iz jedne domace radnje gde se na onu manju cenu za placanje odjednom dobije jos 10% za placanje Visa-om. Kapiram da ce to da bude ok, ima dovoljno rupa za vazduh, 4 ventilatora dolaze sa njim, prostora unutra dosta.
 
Gde je lim krs, kod Titana ili ovog drugog?
 
Pa kod svakog kucista u tom cenovnom rangu je lim tanak, doduse, ovaj u Titanu nije najtanji moguci kakvih ima

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni ovaj Silentium Regnum deluje najkompletnije kuciste sa ugradjenim ventilatorima za 8k ?
A kakav je Cooler Master MB511?
 
Iskren da budem deluje mi jako slicno kao Titan, cak je i ova maska sa dugmicima ista. Rekao bih da je mozda ovo malo vise nasminkano zbog ovih guma za otvore za kablove ali da je u sustini mozda cak i isto kinesko rebrendirano kuciste..

Ako si u mogucnosti idi pa vidi negde licno :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Titan II Pro crko led na jednom ventilatoru, mozda nije ni radio. Jedan ventilator vec zuji i to. Prostora bas i nema. Razumem da dobiju ljudi besplatno zbog reklame.. ali budite malo realni.
 
Nazad
Vrh Dno