Šta je novo?

Preporuka za smartwatch

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
Poznanik zeli da se uzme smartwatch, fitness nije primarna opcija, dakle bilo bi dobro da je neka elegantnija varijanta, ali ako tipican fitness jeste resenje, onda moze.

Sta je potrebno da moze da izmeri:
-Pritisak
-Nivo kiseonika u krvi
-Puls
-Mozda temperaturuba ako je moguce
- Normalno da poseduje bluetoth

U sustini to je to, budzet nije odredjen, bitne su funkcije, ali ono neka budget, best buy i premium opcije bi bile super.
 
Au, prema datim parametrima bolje da uplati lekarski pregled. Koliko znam merenje pritiska nema nijedan.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pritisak neće da izmeri ozbiljan sat, jer to nije moguće. Hipotetički je moguće u kombinaciji sa senzorom pulsa koji se kači na grudi, koji bi zajedno sa senzorom pulsa na satu mogao da aproksimira krvni pritisak na osnovu razlike u impulsu, ali to ja nisam našao da neki uređaj radi od ovih naših civilnih.

Najbliže i u bestbuy segmentu za sve to što tražiš je Garmin Vivoactive 4 verovatno, a ako hoće da se liši SpO2 najtoplija preporuka za Amazfit Stratos 3.

Za budžet varijantu Mi Band 5.
 
Sa My BP Lab 2.0 Samsung Active 2 i Galaxy Watch 3 mere krvni pritisak. Uradi se kalibracija sa pravim meračem pritiska i onda sat meri posle sam. Po reditu sam viđao da odlično radi. Mogao se sideload uraditi pre, ne znam kakva je situacija sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok, hvala svima. Mali update: Definitivno 46mm precnik, jasno okrugli, i cena nije bitna :d Znaci 500, 600, 1000e ili 2000e.

Ja sam onako na prvu preporucio Huawei Watch GT 2 Pro i meni najlepsi, najelegantniji Garmin Vivo Move Style (mada nema bas neke health funkcije, al ajde).
Jos predloga, jos bolje :) Pa nek izabere.
 
I mene zanima sve ovo, mada mi temperatura i pritisak nisu previše bitni ali precizno merenje pulsa i oxy jeste.

Koje su tu preporuke?
 
ako moze da pomogne...
samsung active 2 ima dosta toga na papiru, u sebi ima senzore ali kod nas bez malo intervencije nema nista od toga. zapravonema za sva trzista osim Koreje i Amerike. navodno postoji neka procedura kako bi se takav proizvod kao takav pustio na trziste. za samsung 3 kazu da to radi mislim jedna od opcija...nisam imao prilike da proverim.
u startu ima puls i ako se ne varam vo2 samo prilikom neke aktivnosti, i nivo stresa...
posle intrevencije moze se dobiti EKG i krvni pritisak. i to radi, naravno nije medicinski instrument ali kao info je super zabavno verovatno nekome kome je to potrebno i prilicno korisno.
jedino taj neko treba da je spreman da provede popodne kako bi to sve namestio. mislim da je pored I-watcha samsung 2 i 3 su jedini koji imaju sve te opcije a da pri tome daju koliko toliko ispravne podatke.
svojevremeno sam imao nekog kineza sa krvim pritiskom...i to je zaista bila sala...
ako nekome bude interesantno, ja sam sebi sve to namestio, pa mogu da pomognem mada ima nekoliko manje ili vise jasnih tutorijala na youtube. kada se na kraju odradi kalibracija, pritisak je vise nego precizan u poredjenju sa pravim aparatom. odstupanja su mala....
srecno
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno