Šta je novo?

AMD RTX580 i proc. i5 2500k 4.5Ghz

kilowatt

Slavan
Učlanjen(a)
15.01.2007
Poruke
248
Poena
319
AMD RTX580 8gb i i5 2500k 4.5Ghz da li ce ova grafika lepo raditi na ovom procesoru kojeg imam klokovanog?Nece biti bottlenecka na rezolucijama 1680x1050?
 
Vozio neko vreme tu kombinaciju, naravno da neće
 
Bottleneck-ovace procesor ali pitanje je koliko ce to tebi smetati. Vecina igara ce raditi solidno, pogotovo starije.
 
Bottlenack je zastareo izraz, tamo gde je CPU "glavni" a to je uglavnom na 1080p ili manje, CPU može da bude bottleneck, tj. nedovoljan. Obrnuto za više rezolucije i nameštanja. Znači svaki za sebe a to uključuje i memoriju pa čak i disk.
 
WoW mi je najviše opterećivao proc tada kad sam imao taj kombo i nije prešao nikad 70%zauzeća u pojedinim trenucima, a inače je oko 60% prosek. U ostalim igrama koje sam igrao bilo je to manje (Metro Exodus, FarCry 5,CS:GO i Witcher 3). Grafika je bila takođe max klokovana a proc sam vozio na 4.3GHz. Igrao na 1080p, naravno gde treba smanjivao sam detalje (uglavnom Metro open world, ali to je bilo do grafike a ne proca). Po meni sweet spot za taj proc je gtx1070,sa njom možda i bude ponegde bottlenecka (slažem se da je zastareo izraz) ali nebitno. 1060 6GB za koju si pitao u drugoj temi je malo slabija od rx580 ali u principu su slične,
 
nije tačno,witcher 3 je previše za 2500k ma kako ga klokovao i ma kakvu mu memoriju nabacio.sa glave mogu još bar 5 igara da nabrojim koje su previše i za šampionski 2500k sa šampionskom ddr3 (ništa od toga nemate).davno je prošla neka 2016ta kad je 2500k i bio za sve.to što tebi nije smetalo je neka druga priča.
 
Ne nije mi smetalo već je sve provereno dosta puta. Da, bilo je davno ali ne zaboravljam, procesor NIKADA nije bio problem sa tim dvema kartama. Jedini problem koji sam imao je minimalni fps, i to je razlog zašto sam prelazio na AMD posle, gde se sa r5 2600 to dosta popravilo. A o Witcheru 3,pa i sada na najjačim mašinama ume da zeza i svi znamo zbog čega, dakle do same igre je i nije relevantno poređenje. Ja odgovorno tvrdim da će proc ispratiti te dve karte bez da se oznoji a kamoli bottleneckuje na 4.5GHz. Moraće da spusta detalje zbog vremešnih karti ponegde...
 
Meni ova kombinacija sasvim lepo radi, trenutno igram RDR2 bez ikakvih problema u poprilično visokim podešavanjima. ja sam zadovoljan za moju staru kantu kako se drži :)
 
Mislim da su RDR2 optimizovali zakrpama, nisam siguran, jer nemam igru.
Drug igra pirata, ima 3770 i RX 470.
Ja kad sam na YT gledao snimke gameplay-a sa benchmark testovima, bio sam ubedjen da ce da igra na Low na 720P :D.
A covek igra na 1680x1050 na High i ima dobar fps.
 
Nazad
Vrh Dno