Šta je novo?

GTX1060 6gb i i5 2500k 4.5Ghz

kilowatt

Slavan
Učlanjen(a)
15.01.2007
Poruke
248
Poena
319
GTX1060 6gb i i5 2500k 4.5Ghz da li ce ova grafika lepo raditi na ovom procesoru kojeg imam klokovanog?Nece biti bottlenecka?
 
Naravno da neće
 
Vidim da si otvorio dve slične teme, pa da pokušam da ti olakšam.

RX 580 8 gb rama je nešto brža karta ali pod uslovom da koristiš procesor novije generacije koji može da je potpuno iskoristi. Nvidia GTX 1060 sa 6gb memorije je neznatno sporija ali je za tvoj procesor bolji izbor. Prema onome što sam imao prilike da vidim jer ne posedujem ni jednu a ni drugu Nvidia ima tečniji prikaz i sve nekako bolje radi. Bilo je par računara koji su bili kod mene na sastavljanju i ili čišćenju popravci itd pa sam imao prilike da probam ali ponavljam nisam vlasnik ni jedne od pomenutih pa neka neko ko baš koristi da svoje mišljenje.
Meni za moje skromne potrebe i RX 470 4GB odradi posao [emoji4].

Послато са MI PLAY помоћу Тапатока
 
GTX1060 6gb i i5 2500k 4.5Ghz da li ce ova grafika lepo raditi na ovom procesoru kojeg imam klokovanog?Nece biti bottlenecka?

Moze on da tera i jace graficke od 1060, ali mu je ona uz konkurente RX polovnjake taman.

Samo sto je ipak sa 4 threada preslab za neke situacije-igre u kojima prilikom zakucavanja na ~=100% ne moze izgurati ni daleko slabije od 1060.
 
Poslednja izmena:
Svako ko ti kaže da je 2500k dovoljan za tu grafičku, nema pojma šta priča. Trenutno imam 2500k + 1060GTX 6GB i ovaj procesor se jako teško nosi sa njom. Ne pomaže ni overclock na 4.4, jer kao što je DeRadicci rekao, kada samo igra uzme 60-70%, ugušiće se i neka 1050 a ne 1060.

Primera radi. Dota2. Sva 4 core-a na 100% non stop, GPU zauzeće 50-70%, i pri tome imam oko 110-160 FPS u zavisnosti od situacije u igri. Ovo je podnošljivo jer je Dota2 odlično optimizovana igra. Overclock donosi nekih 20-30fps-a više što samo potvrđuje da je CPU preslab. Zaboga, kartica je toliko neiskorišćena da je nikada u životu nisam čuo da vrti ventilatore i nikada nisam video veću temperaturu od 60C. Kad sam tu istu karticu zabo u mašinu sa 9600KF procesorom, GPU zauzeće je konstantno bilo 100%, temperatura nije padala ispod 70C, i oba ventilatora su počela da se vrte kao nenormalni da se kartica nebi pregrejala.
 
Ma prejako je to, gtx1030 je ok, možda ponegde zašteka ali dobro...
 
Pun yt klipova bottleneckovanja 1060 od strane i5 2500k. :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Ovde je vece pitanje da li covek vec ima ovaj procesor pa ganja grafiku za njega, ili menja i grafiku i plocu/procesor (masina u potpisu je za skroz drugi soket) pa gleda na sta da predje.
 
Pun yt klipova bottleneckovanja 1060 od strane i5 2500k. :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Ne treba youtube klipovi. Ja sam živi dokaz jer baš takvu krntiju imam. :D

Ovde je vece pitanje da li covek vec ima ovaj procesor pa ganja grafiku za njega, ili menja i grafiku i plocu/procesor (masina u potpisu je za skroz drugi soket) pa gleda na sta da predje.

Prelazak sa Kentsfield-a na SandyBridge je veliki skok u performansama, ali ne treba tako gledati. Ovo je 2020 godina, i 2500k ne može da se nosi sa današnjim igrama. Može da igra samo vrhunski optimizovane igre, a takvih naslova je jako malo u 2020 godini. Ovo se isplati samo ako je to sve dobio za neke smešne pare.
 
hvala vam na odgovorima.. :)
Pa ovako ja imam 2500k OC 4.5Ghz i 8 gb rama, Planirao sam prvo da uzmem graficku gtx1060 6gb.Pa cu posle zameniti samo plocu i procesor kad skrpim lovu za bolje nesto :)
A ukoliko mi se javi bootleneck smanjicu detalje malo i to je to.Ja mislim da onda necu imati bootleneck
 
Pa ovako ja imam 2500k OC 4.5Ghz i 8 gb rama

Ne znam šta planiraš da igraš, ali za nove igre 2500k je jednostavno preslab. Overclock ti neće mnogo pomoći. A imaš i igre kao što je COD WarZone gde je 8G malo. Ako igraš starije igre, i ako uzimaš polovan 1060 za neke normalne pare, onda je to ok.

Planirao sam prvo da uzmem graficku gtx1060 6gb.Pa cu posle zameniti samo plocu i procesor kad skrpim lovu za bolje nesto :)

Istu sam grešku ja napravio. Promenim grafičku, procesor me guši. Dok skupim pare za ploču i procesor, grafička postane preslaba, pa me na novoj mašini guši grafička, i tako u krug. Večita jurnjava.
Evo sad sam penzionisao moj 2500k, i uzeo 10600k. I sada je kontra situacija. U igrama je zauzeće procesora 20-30%, a grafička kuva na 100%. I opet sam u istoj situaciji, ali ovaj put zbog toga što novih grafičkih kartica nema nigde po normalnoj ceni. Čim se malo stabilizuje situacija, odmah kupujem 3060.

Savetujem ti da se strpiš još malo. Uštekaj još para, pa lepo promeni ploču, procesor, memoriju + grafičku i imaćeš solidnu mašinu gde nećeš trebati da se je**š sa overklokovanjem i da razmišljaš o bottlenecku.
 
Nazad
Vrh Dno