Šta je novo?

Koje od ovih BT slusalica, budzet oko 100e

Master Joda

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2005
Poruke
25
Poena
304
Pozdrav svima, u potrazi sam za nekim BT slusalicama
Klincu se ofucale totalno njegove slusalice JBL E500BT, ona vestacka koza se ofucala i guli do te mere da se slusalice ne mogu koristiti.
To cu mozda popraviti u nekom servisu, ali svejedno zelim mu nabaviti malo bolje.
U medjuvremenu je klinac prisvojio moje Sennheiser HD 350BT tako da moram da ga obnovim cim pre :D . Samo da napomenem da smo obojica Bass fanovi te bi izbegli neke koje su ojadjene za bass
Ovo su opcije:
PreSonus ERIS HD10BT kod nas moze da se nadje za 12K dinara
* Prednost: ANC, Renomiran brend studijskih slusalica (tako kazu), mogu i BT, a moze i na kabl
* Mane: Ne podrzavaju BT codece AAC niti aptX, podrzan je standardni SBC. U praksi ne znam kolika je to mana i da li ce biti kasnjenja i kolikog.
Baterija drzi 16h (bez ANC) ili 8h (sa ANC) u poredjenju sa drugima to je ispod proseka.
Tezina oko 350g (izrada uglavnom od metala), u proseku su sluske i 100-150g lakse
Samo jedan uredjaj se moze nakaciti preko BT (ovo i nije neka velika mana)
Neki tvrde da je zvuk vrhunski, neki kazu da od basa nema nista. Neki kazu da ovo i nisu bas neke slusalice (studijske) iako je proizvodjas veoma poznat, vise su kao klasicne za mobilni ili laptop (da budem iskren za to nam i trebaju :) )

Sennheiser hd 350bt ove vec imam, a trenutna cena je nesto manja od 10K i mislim da su odlicne za te pare. Bass je dobar, baterija drzi preko 40h. Podrzavaju AAC i aptX. Nemaju ANC i ne mogu na kabl. Mislim da ne mogu promasiti sa ovim, ali opet razmisljam, imamo vec jedne, zar ne bi trebao probati i jos neke druge. Glupo je kupiti jos jedne iste


Audio-Technica ATX SR30BT kod nas kostaju 12K. Baterija traje 70h :zgran: ostalo klasika, svi hvale AT kao brend, sluske podrzavaju AAC ( ali ne i aptX). Ne mogu na kabl i nemaju ANC.


Za kraj jeftini AT model, Audio-Technica ATX S200BT, kostaju oko 8500din, deluju solidno, baterija 40h, kazu da je i bass malo naglaseniji. Nema ANC, kabl, AAC niti aptX. Posto je budzet oko 100e, nekako one otpadaju u startu.


Za kraj slusalice o kojima ne znam nista, sem da je brend hvaljen. Jabra Elite 45h
kostaju 13K. Ne znam puno o njima.. lagane, nema ANC, kabl, nema aptX (verovatno ni AAC).

Izvinjavam se ako sam rastegao. Svaki savet je dobro dosao.
Samo da napomenem da ne bih uzimao u obzir polovne sluske sa oglasa ili nove sa KP. Iskljucivo u prodavnici sa garancijom.

Hvala i dajte savete i predloge kakve god. Ovo moram resiti cim pre :)
 
Nazad
Vrh Dno