Šta je novo?

Test USB-a?

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Imam Kodak 128gb K133. Problem je sto kada prebacam nesto, brzina ide od 0 do 110 i sve tako, ide do nula pa stoji tako par sekundi, pa se brzo popne do stotinjak pa padne i sve tako.
Nisam htio da se cimam oko toga, prihvatio sam da je sporija i neka je.
Ali, primjetio sam Kodi secka, a jedino sto sam promjenio jeste da filmove gledam sa te fleske. Imam lagano stucanje, recimo kao da video ima 15-20 fps i stuca malo kad se gleda.
Moze li ona biti problem? Moze li se to proveriti i kako to da sredim?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Mozda da malo cesce formatiras ?!
 
To imam problem od kad sam ga kupio novog.
Formatiran je x puta.
 
Ja imam isti "problem" sa Kingston DataTraveler 50 64GB...Kad prebacujem nešto ide na 30ak mb pa se spusti na nulu i tako stalno dok ne prebaci sve na usb...Probavao sam sa raznim formatiranjima i ništa, ponaša se isto.

Na netu sam negdje pročitao da je to normalno za usb (pogotovo ako je jeftiniji čip) jer se brzo zagrijava pa usporava prenos podataka...

Dok na nekom drugom usb-u (Adata Elite 102 32gb) prilikom kopiranja konstantno drži brzinu od 30ak mb, nema padova do nule
 
Ja imam isti "problem" sa Kingston DataTraveler 50 64GB...Kad prebacujem nešto ide na 30ak mb pa se spusti na nulu i tako stalno dok ne prebaci sve na usb...Probavao sam sa raznim formatiranjima i ništa, ponaša se isto.

Na netu sam negdje pročitao da je to normalno za usb (pogotovo ako je jeftiniji čip) jer se brzo zagrijava pa usporava prenos podataka...

Dok na nekom drugom usb-u (Adata Elite 102 32gb) prilikom kopiranja konstantno drži brzinu od 30ak mb, nema padova do nule

Imam ja neki Kingston od 16gb i slabo koristim taj ali kada koristim ono je plac majke bozije. 0 pa na 15/20 ide i tako stalno. Citanje je vec super ali upis... Q Q
 
Очито је да је и то превазиђено као медиј за пренос података.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
ostavi ga nocas da se puni nulama ili jedinicama i to je to sto mu mozes.
 
Zbog toga postoje skupi, i jeftini USB flash diskovi. Na jeftinim USB flashevima, se dešava to što je pokretač teme opisao. Jer flash kontroler mora da obriše ćelije, pa onda da upiše podatke. To je ciklus neprekidnog brisanja i upisivanja. To što ste sve pobrisali sa flash-a ili ste ga formatirali, ne znači apsolutno ništa. Podaci su i dalje tu. Šta mislite kako rade data recovery programi? Da bi se novi podatak upisao u ćeliju, ona mora biti obrisana. Neki to rade malo brže, neki to rade sporije. Vrhunski USB flashevi tipa Kingston HyperX su zapravo USB SSD diskovi. Zato taj flash disk na USB 3.0 portu čita podatke brzinom od 270MB/sec, dok smrdljivi Data Traveler koji je isto deklarisan kao USB 3.0, jedva postiže 60MB/sec. Ako je u pitanju velika količina sitnih fajlova, brzine su nekada jedva 10MB/sec.

Ko hoće veće brzine, mora da otvori novčanik ili da čeka da se kopiranje završi. Nema drugog rešenja.
 
Kada bi radilo 50mbs stabilno ja bih bio presrecan.
 
Ja uzeo SanDisk Extreme Go od 64GB, izvlačim 150 MB/s na upisu. Vrh flrška, samo da je ne izgubim kao ostale :D

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
SanDisk ovi brzi lako crkavaju, kod mene (mog brata u stvari) su vrkla 2 komada, zamenjeni preko EU podrske u Češkoj, nabavljeni iz Kine sa ebay-a bez racuna sem onog iz ebay i pp (tad je pp radio za ebay), a evo i 3. SanDisk Extreme kod brata mi nece da radi valjano na usb 3.0 konektorima dok na usb 2.0 radi (sto mu je 1. korak ka crkavanju).
Obratite paznju sa njima kad i kako ih vadite iz usb konektora!
MORATE ih odjaviti ili biti isgurni da ne rade nista, pogotovo ako su u ntfs formatirane pa onda čupati...
 
Nazad
Vrh Dno