Šta je novo?

The Next Mass Effect

Original, samo blago moduj/apdejtuj ono sto utice na gameplay (tipa aim sens u 2jci).
Iskreno ne vidim potrebu ni za teksturama.
Pre 2 godine obrnuo sam trilogiju (origin sa svim ekspanzijama) i dalje su odlicne i solidno se drze vizuelno.

Ostaje zal sto ih je EA "stisnuo" i sto nisu nastavili u duhu keca.
 
nije uopste losa grafika ali moze vrlo lako da se primetno poboljsa, tako da sto da ne :)
bitno mi je da sam ispravio izuzetno los defaultni FOV.

inace mi je dvojka poprilicno drugacija od keca, nekako me sve vreme vuce za rukav i kontrole su totalno drugacije. ne znam zasto su ovo tumbali ali nisam hteo nista da ispravljam posto volim da odigram igru onako kako je zamisljena.
 
Da da, dvojka je 5 koraka nazad u smislu rolpleja ali je zato 2 koraka napred sto se tice napucavanja... nazalost, jasno je zasto je to tako. Srecom i pored toga je igra odlicna zbog dobre atmosfere i odlicnih lojaliti misija. Meni su one cak bolje od glavne, uz par izuzetaka :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
uh al su uk*njali ovaj sistem navigacije po galaksijama u dvojci. totalno nepregledno i haoticno. pojma nemam u kom pravcu treba da idem ali moram da kupim gorivo svakako. nekako mi uopste ne lezi cela igra dok mi je kec bio odlican.
dacu joj sansu jos svakako ali mi za sada nije to to...
 
Daj joj sansu obavezno. Nije toliko lose koliko je drugacije i nepotrebno uprosceno. Ja sam mako u kecu obozavao i istrazio sam sve bio na 100%, u dvojci je mnogo brze i lakse sa onim skenerom ali zato imas letenje kroz galaksiju...
Jesi li instalirao i sve dlc-eve? Dobri su. I ne preskaci loyality misije nikako :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
jesam, kupio sam i instalirao sve DLC-ove. smara samo sto svaki put moram da se logujem u EA nalog.
igram sve temeljno ali je bas sve drugacije i za sada mi ne prija.
fali mi puno Mako, nisu trebali da ga diraju :(
iskreno, za sada mi je dvojka samo korak u nazad kad se sve sabere.

kul je stvar sto sam preneo sejv iz keca pa su zapamcene sve odluke koje sam donosio i bas lici na neki filmski nastavak. to su pozitivne strane.
 
Poslednja izmena:
Epska igrica dobija svoj nastavak :)

Kazu da na njoj rade veterani iz Bioware-a, ja se iskreno nadam da nece zabrljati kao sa Andromedom.

A šta su to oni zapravo zabrljali sa Andromedom? :trust:

Ako izuzmemo one očajne facijlane animacije (koje su značajno kasnije korigovane), a od kojih istini za volju u nešto blažoj formi boluju i prva tri dela, ja lično apsolutno ne bih mogao da kažem da su oni tu bilo šta zabrljali. Andromeda je jednostavno nešto drugačiji koncept, koji se meni lično čak i više dopada uzevši u obzir potencijal. Ono što je tu objektivno nedostajalo je više sadržaja odnosno side quest-ova s obzirom da je Andromeda više open world koncept.

Trilogaija je zanimljivija ne toliko zbog same radnje, koliko zbog likova koji su istini za volju ipak nešto bolje razvijeni unutar priče. S druge strane trilogija ima krajnje nebuloznu završnicu, a i sama postavka priče je uslovno rečeno nebuloza na kvadrat! :trust:

U pogledu radnje, daleko konkretnija postavka je u Andromedi, a pri tom barem meni čitav koncept nije bio ništa manje intrigantan. I ja tu apsolutno nemam nikakvih zamerki i prava je šteta što nisu napravili nastavak, pošto je priča zanimljiva, a ostala je nedorečena.

Ono što je tu ključni problem se generalno ogleda u činjenici da Andromeda predstavlja praktično diskontinuitet u svakom pogledu. Jedina veza sa trilogijom su logovi Liare T'soni, ali to je sve... Zapravo, voema teško je i ponoviti uspeh originala. Ako pogledajmo kakvi su nastavci recimo Gears of War franšize reklo bi se da je to normalno i to ne treba ni očekivati, pogotovu ne sa 4. ili 5. nastavkom. Sve što vredi se obično potroši u prva dva, eventualno tri dela, posle je to obično samo puko ponavljanje istog sa eventualno nešto malo boljom grafikom.

S te strane gledano, usuđujem se reći da Andormeda predstavlja zapravo vrlo konkretan i hrabar potez unapred jer je tu ipak naparvljen kakav-takav zaokret.

Da, tačno je, nije tu sve idealno ali nije bilo ni u prva tri pa nikom ništa. Uostalom daleko od toga da je to loša igra i da nije zabavna. Mislim da su očekivanja ipak bila malo preterana sa Andromedom, kao i to da je nezasluženo dobila epitet nekakvog promašenog nastavka. Pri tom je tu bilo svakakvih komentara, počevši od onih da su dijalozi nezanimljivi kao uostalom i likovi, pa do onih da je igra rađena u pogrešnom endžinu koji objektivno nije optimizovan dovoljno za takav tip igre.

Međutim gledano sa ove distance sada, a nakon što sam je nedavno ponovo i odigrao, mogu bez pardona da kažem da to jednostavno nije tačno i da su to obične gluposti! Svako ko je odigrao trilogiju definitivno treba da odigra i Andromedu! Igra je sasvim ok, naročito nakon poslednje zakrpe putem koje su i facijalne ekspresije konačno dovedene u red! ;)

A što se vizuelnog dela tiče, odnosno grafike, slobodno mogu reći da je Andromeda dobar primer kako igru treba napraviti, jer ista još uvek izgleda fenomenalno! ;)

Screenshot (2).jpgScreenshot (4).jpgScreenshot (26).jpgScreenshot (88).jpgScreenshot (131).jpg
 
Poslednja izmena:
@ericm Jeste korak unazad, nema sta. Poenta je da sto vise pravis komboe u borbi i da pratis price, kao da gledas film. Nekog rolpleja nema... Elem kojom klasom igras? Meni je adept bio omiljen u kecu a vengard u dvojci i trojci (mada sam i keca presao jednom sa vengardom, ako ne bas prvi put kad sam igrao).
Mana glavne price je sto nema vau efekat koji su napravili riperi u prvom delu, ali zato sporedne misije briljiraju i popravljaju stvar (mada daleko da glavna ne valja).
 
Poslednja izmena:
@sajlonac

Sad sam tek skontao da komentar nije bio upućen meni... heh... ok. Greška! :d
 
Poslednja izmena:
@Vlada
Da ne razvlacim previse...
U originalnoj trilogiji prica, lore, karakteri (sporedni kvestovi) su vrhunski odradjeni.
Kec je fantastican uvod u novi svet i postavljanje temelja, dvojka (licno meni odlicna iako su neki stvari uproscene ) je odlicno odradjen nastavak sa daljim world & character buildingom, trojka je klasicno "idi tamo i budzi level pred finalni obracun" i evidentno je zbrzana i tu su mi sporedni kvestovi bili daleko interesantniji, posebno onaj DLC sa posadom imas onu zurku (da ne spojlujem coveku).
Ono sto nije dobro odradjeno je smer koji je uzet sa igrom rpg -> akcioni cover-based shooter, zbrzan kraj/prica, eksploracija koja je svedena na slanje sondi i skupljanje/budzenje minerala tj resursa pred finalni obracun.

Andromeda je postavila dobre temelje, imala je potencijal, dobro su odradili akcioni deo igre (posebno promenu profila/klasa) koji cini gameplay mnogo dinamicnijim i interesantnijim od originala, mozda cak i najbolji aspekt igre... Ali...
Usr*ali su sa neiskoriscenim potencijalom istrazivanja nove galaksije koja deluje supljikavo (primenili formulu sa zonama od Dragon Age-a), pritom su isli na copy-paste istih rasa i genericne negativce (koji deluju kao copy-paste keca gde se naziru veci negativci koji vuku konce u pozadini), ocajnim dijalozima i "vec vidjenim" plotom...

Kada se malo udubis kroz sta je sve igra prosla jos je i dobro ispala... Realno u pitanju je 7/10 igra (na stranu stanje u kom je izasla), koja je postavila solidne temelje ali je stepenik ispod bilo kog dela originalne trilogije.
Da je eksploracija bila bolja, da nije bilo klasicnih fetch kvestova i malo vise "misticizma" oko negativaca i onih ostataka civilizacije (me1 relays anyone?!?!), bila bi daleko bolja igra, ovako goli prosek...
 
Poslednja izmena:
@sajlonac
krenuo sam nekako defaultno da igram earthborn Soldier-om pa posto sam preneo sejv iz keca ostao sam tako i u dvojci. ne verujem da bi puno uticalo na igru da sam odabrao nesto drugo.
nadam se da ce me drzati da je zavrsim. mozda sam se samo malo i umorio pa treba napraviti par dana hladjenja pre nastavka sledeceg dela :)

i da, ono sto mi dodatno smeta u dvojci je jako uproscen i nepregledan skill tree. u kecu je to mnogo bolje odradjeno.
verujem da je igra generalno dobra i da je vredi odigrati ali imam utisak kao da je totalno drugi tim odradio.
 
Poslednja izmena:
Meni je soldier bio manje zabavan, samo napucavane klasicno. Sa adeptom sam bukvalno radio crowd control (singularity) a ostatak squada je onda resavao ako neko prezivi. A da, i lansiranje u nebo sa push-om je uvek bilo zabavno :D
U dvojci mi je vanguard bio bas zanimljiv zbog charge + shotgun a u trojci charge + melee, to mi je bio highlight trojke :D
Ne znam koliko si presao ali vec posle Afterlife-a i kada pokupis prve saborce krece da se zahuktava :)
 
ma ja ih kidam bez problema i bez toga i efikasnije mi je da ih napunim na brzaka olovom :)

odigrao sam nekih 6 sati. bio do afterlifea, pocistio sta je imalo, pronasao jadnog Mako-a. pronasao Garrusa koji je poceo da kaslje i da se zali na vrucinu kad smo otisli po onog doktora :)
videcemo, zanimljiva mi je igra, samo mi rusi imerziju sto su ovo oko mehanike odradili daleko losije nego na kecu ali sta je tu je...
 
Poslednja izmena:
Ja bas igram trenutno Andromedu i, generalno, ovo sto je napisao Vlada>>> , takav utisak imam i ja. Ispolirana je tehnicki igra, jedino je prica malo reciklaza i to je to. Sama igra je solidna. 6/10
 
Ala si ti ostar sa ocenjivanjem :) Kakvi krsevi se danas izdaju Andromeda je sigurno 8/10
 
Ja bas igram trenutno Andromedu i, generalno, ovo sto je napisao Vlada>>> , takav utisak imam i ja. Ispolirana je tehnicki igra, jedino je prica malo reciklaza i to je to. Sama igra je solidna. 6/10

Andromeda je solidna igra, samo je losa ME igra, u smislu da su to igre gde je prica jaka i vuce napred.

Generalno, sve ono sto je u ME: A bio najveci problem, tj ti tehnicki aspekti, su u glavnom ispeglani. Ostaje jedino zal sto ima story arc-ova koji su ocigledno bili ostavljeni za DLC, pa sad nece nikada biti zavrseni.
 
Zavrsih Andromedu..definitivno gomila potencijala..i nista nisu uradili po tom pitanju..ostavili cliffhanger bez veze..sami likovi lose odradjeni (u smislu karaktera i price/ genericki nekako)..najvise mi islo na nerve ovo ubacivanje homo elemenata u igru..u prvoj trilogiji nisu toliko ti to nabijali na facu koliko ovde, a nemas nista od tih romansi..steta
 
mene je u dvojci uzasno smorila navigacija, putovanje kroz galaksiju i skeniranje minerala. nisam igrao 10 dana. videcu postoji li neki mod ili cu da odgledam neki walkthrough. trebali su da ostave ove stvari kao ne kecu.
 
ME kec je bio druga od dve igre koje sam kupio, (prva je Ground Control)😆, ali ujedno i poslednja.
Dvojku sam odigrao, ali mi se nije bas dopala, a ME3 samo pregledao malo na YT i wiki.
Uglavnom pošto sam tanak s vremenom, cisto sumnjam da ću do penzije nesto još odigrati, a da bude vredno utrošenog vremena 😝
 
Nije treći deo bio toliko loš koliko su ga posle ispljuvali. Meni je bio skroz ok, a u poređenju sa Andromedom, remek-delo.
 
Meni je andromeda bila najbolja :)
Odnosno odmah uz prvi deo.
 
Meni je andromeda bila najbolja :)
speechless-nathan-fillion.gif
 
Uh, nekome sam drmnuo kavez.
 
Andromeda je bila dobra, samo je razapeta (sa razlogom) odmah na početku. Cyberpunk pre cyberpunka.

Doduše, ne mogu reći da je bolja od bilo kog dela trilogije.
 
Nazad
Vrh Dno