Šta je novo?

The Next Mass Effect

Scyter

Slavan
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruke
693
Poena
235
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-13900KF, Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB (Push&Pull Arctic P14 Max)
Matična ploča
Asus ROG Maximus Z790 Hero
RAM
G.Skill 32 GB 6600 MHz Trident Z RGB
GPU
Asus GeForce RTX 4090 TUF Gaming OC
Storage
Samsung 990 Pro 1 TB, 980 Pro 2 TB
Zvuk
Altec Lansing VS2421E, Redragon Zeus 2
PSU
FSP Hydro Ti PRO 1000W
Kućište
Corsair 7000D Airflow (3x Corsair 140, 4x Arctic P12 PWM PST, 1x Corsair AF140 Elite)
Monitor
Dell 32 G3223Q 4K 144 Hz
Miš & tastatura
Logitech G9x, Redragon Kala
Ostale periferije
Driving Force GT
Mobilni telefon
Apple iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Fit2
Pristup internetu
  1. Optički internet


Epska igrica dobija svoj nastavak :)

Kazu da na njoj rade veterani iz Bioware-a, ja se iskreno nadam da nece zabrljati kao sa Andromedom.
 
Poslednja izmena:
tenor.gif

Koji veterani kad su svi digli sidro a od starog BW-a samo naziv ostao?

Sto se novog DA i ME tice:

b7pOX75h.jpg
Sto rece kolega, jos samo busen preko rake, pre nego sto ih ugase
 
Možda Bioware okaje grehe, videćemo, ali nisam baš nešto optimista. Volim ME pa me svakako obradovala vest.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene više raduje remaster originalne triologije nego ovo. Nema šanse da izbace nešto što je doraslo originalu, pogotovo kada čujem kako su razvijani Andromeda i Anthem.
 
mali off, ne gotivim previse igre vezane za desavanje u svemiru ali bih dao sansu mass effectu posto mnogi hvale fransizu a nikad nisam igrao ni jedan deo.
ono sto me najvise zanima je gde je najbolje uzeti igre, steam ili origin?
preferiram steam jer mi je sve tamo ali videh da nema nekih DLC paketa vec se prodaju samo na Origin store-u.
takodje me zanima i da li ima nekih poznatih prednosti ili mana na jednom ili drugom launcheru.
hvala.
 
videh da je najbolje da se uzme na originu jer ako se igra preko steama mora biti pokrenut i origin launcher sto mi je nonsense.
 
videh da je najbolje da se uzme na originu jer ako se igra preko steama mora biti pokrenut i origin launcher sto mi je nonsense.
Sacekaj remaster mozda ce bolje izgledati a mozda ce i cena biti dobra jer ce se prodavati sve tri igre zajedno.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
kako su pravili dosadasnje remastere nesto nisam optimista. a generalno i gotivim starije igre, narocito one koje sam uspeo da propustim.
 
Igra je fenomenalna i ako volis story driven rpg igre neces se pokajati ako je uzmes.
Andromedu bolje preskoci i pravi se da ne postoji.
Ja cekam remaster da je ponovo predjem.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
volim, omiljeni zanr, samo kao sto rekoh ne privlaci me svemir ali bih dao igri sansu i krenuo od prvog dela. mozda bude i prijala promena okruzenja.
 
Origin verzija ako je trenutno bas povoljna jer dolazi sa svim DLC-evima koje ne moras da juris po netu ili sa BW-ovog sajta. Doduse kec i dvojku moras i sam da modujes zbog loseg/preosetljivog aim-a
U suprotnom sacekaj kakvi ce biti remasteri.
Ako ti se nakon predjene trilogije i dalje igra ME, mozes i Andromedu alli ne ocekuj isti kvalitet (iako su produkcijske vrednosti tu) i racunaj na to da je prica "vec vidjeno" iz originalne trilogije kao i da ostajes sa cliffhanger-om.
Pritom je jos vise akciona-avantura (looter shooter) nego ME2/3.
ME1 je vise cistokrvniji rpg poput KOTOR-a i da su ostali i dodatno razvili tu formulu rekao bih da bi ME2 i ME3 jos bolje igre bile, ali im se desio EA.
 
krenuo sam malo da pikam keca nakon sto sam zavrsio ovaj nesrecni CP2077.
ladno imam sva 3 dela na originu, kupljeni ko zna kad. remasterovao sam keca uz par vecih modova, podesio ultrawide rezoluciju i ispravio fov i za sada deluje skroz ok.
mehanika i ceo koncept mi je malo cudnjikav ali zanimljiv.

evo neka dva random shota:

MassEffect_2020_12_20_12_14_14_8911.jpg

MassEffect_2020_12_20_12_33_59_021.jpg
 
Kec sam i voleo i mrzeo :D Morao sam u svesku da zapisujem u kojim sam sve galaksijama bio i koje sam planete posecivao kako bih sve obisao :D
 
A tek trazenje rude...
 
krenuo sam malo da pikam keca nakon sto sam zavrsio ovaj nesrecni CP2077.
ladno imam sva 3 dela na originu, kupljeni ko zna kad. remasterovao sam keca uz par vecih modova, podesio ultrawide rezoluciju i ispravio fov i za sada deluje skroz ok.
mehanika i ceo koncept mi je malo cudnjikav ali zanimljiv.

evo neka dva random shota:

Pogledajte prilog 294336

Pogledajte prilog 294337

Kako mi drugi ss vraca lepe uspomene, bas sam voleo da provodim vreme u Citadeli :)

Jedva cekam remaster da se obrne posle toliko godina jedna od najboljih igrica.
 
Još uvek čujem zvuk lansiranja sondi [emoji1787]
 
sad ste me nahajpovali jos vise posto ne znam nista o igri :)
 
@ericm

Jesi pazario i DLC bundle-ove ili ne? Vrlo verovatno imas samo vanilla verzije, kao i na Steamu
Mislim da sam ih svojevremeno za 15ak evra uzeo
 
Poslednja izmena:
^ pa igraj opet :)
ubio sam sigurno 6-7 sati u Citadeli istrazivajuci i resavajuci mnoge main i side questove, djuskao u Flux klubu sa malim debelim Doranom i upravo se uputio za Noveriu i tu zavrsavam za danas pa nastavljam sutra posle posla.
igra ima neki jako cudan i originalan smek koji me drzi zakucanog za ekran i jedva cekam sto vise da istrazim.

pozdrav od Spectre Sheparda :)

MassEffect_2020_12_21_23_45_43_156.jpg
 
igra ima neki jako cudan i originalan smek koji me drzi zakucanog za ekran

Upravo! Ja sam 1. deo presao 4 puta, 2. 3 puta i 3. deo 2 puta. Hteo sam nedavno da obrnem sve opet, medjutim baš tada su najavili remaster pa sam odlučio da sačekam. Sva 3 dela originalne trilogije su takva - muzika, "kamera", okruženje, kvestovi, sve ima neki jedinstven šmek i celokupni paket mi je toliko privlačan da se, kao što se vidi, često vratim i obrnem sve igre.
Andromedu recimo nisam isprva ni hteo da probam, ali pošto sam uplatio bio access na godinu dana pre par godina, rekoh ajde da dam šansu... smorio sam se totalno. Bukvalno ni gram te atmosfere i osećaja nema kao originalna trilogija. Valjda su naučili na Andromedi, pa će odraditi valjan 5. nastavak.
 
Kakvi.. Andromedu sam se bukvalno terao da igram, iz dva puta, i ponovo batalio posle nekoliko planeta... Nula od shmeka, atmosfere, povezanosti sa likom itd.
Igracu opet remaster kada su ga vec najavili :) Mada realno, osecaj kada prvi put igras, prvi susret sa Riperima tj razgovor sa Suverenom, neponovljivo! :)
 
pomagajte ljudi, ne znam kako da resim ovo.
sada sam u Noveria: Hot Labs i treba da napravim lek ali pojma nemam koja je kombinacija na tastaturi. na kontroleru je XYXA ali nema sanse da nadjem raspored na tastaturi.
hvala unapred.

uspeo sam nekako na kraju da nabodem pritiskajuci random po vise tastera na tastaturi ali bi mi pomoglo ako neko ko se seca odgovori.
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se za jos malo spama...
zavrsih keca, odlicna igra, bas mi je prijala i legla.
pokupovao sam komplet DLC-jeva za drugi i treci deo jer se za keca vec dobija.
krenuh polako dvojku. instalirao sam isto MEUITM, ALOT i ALOV modove. Na kecu sam koristio i Recalibrated mod ali kod dvojke ima malo nekih peripetija oko instalacije pa sam batalio.
sve u svemu, mislim da nema potrebe da uz ove modove cekam LEgendary edition.
 
Ja ne znam da li mogu cekati remaster, nemam sta da igram rdr2 presao 4x , half life 2 presao vec 30x i uvek se vracam starim igrama , jedino je rdr2 bila ok igra ove godine.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Šta mislite, za nekog ko nikad nije igrao ME serijal, da li čekati remaster ili igrati modovane orginale?

Mislim kolika je šansa da zeznu remaster?

Sa druge strane i ako zeznu, ponovo možeš igrati modovani orginal (kao npr. HOMM3 HD što su zeznuli, pa su svi i dalje igrali orginal sa onim resolution pečom)...
 
nema potrebe da se cekaju remasteri, mozes slobodno da krenes, igre nisu mnogo ostarile, super su i dan danas
 
Nazad
Vrh Dno