Šta je novo?

Pouzdana maska i staklo...

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
S obzirom da nisam kupio dodatno osiguranje (MTS) uz iPhone 12 pro, veoma sam zainteresovan za kupovinu pouzdane (dovoljo čvrste) maske, odnosno, zaštitnog stakla za pomenuti telefon... Da li neko ima predlog za, po mogućstvu, providnu masku sa ojačanim ivicama i adekvatno zaštitno staklo, koji mogu da podnesu bar "standardan" pad telefona?
 
Sto kupujes nesto zasta nemas novaca za odrzavanje
To me podseca na sve one sto voze raznorazne bembare i audi a onda skoknu do majstora po polovne zimske gume ,*mjau**mjau**mjau*a ne ide to tako
U svakom slucaju cestitam na kupovini

Prekidose me ne zavrsih post
Promenio sam maski od firmiranih preko no name ,ne zna im se broj i uvek se na kraju vratim ultra tankoj providnoj silikonskoj na ekran folija najobicnija
Sve ostalo ili guli lajsne ,tvrde maske ili fon izgleda kao cigla ,bumper maske
Ni jedno staklo ne ide do ivica ili retko mada i kod folija retko ,dzaba bacas lovu ,sem ako ti je bezbednost toliko primarna,onda neka no name bumper maska kupis 4-5 po par dolara pa vidis koja ti najbolje lezi, kod nje ti staklo i ne treba samo folija
Ili mojiu varijantu kupis 10 providnih ultra tin maski i menjas cim pozute ,ubaci i 10 folija pa i nju promeni cim se odlepi

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam da je nezahvalno davati savet po ovom pitanju, ali da savest bude mirna, nije loše razmotriti razne mogućnosti i napraviti neki kompromis u smislu da tako lep telefon i dalje zrači tom svojom lepotom, a da, opet, u što većem procentu, bude obezbeđen u slučaju pada ili slične nezgode... S obzirom da telefon ima čelični okvir i navodno, višestruko jače staklo, voleo bih da čujem i druga mišljenja da li je neophodno telefon "ušuškavati" u nezgrapne bumper maske, odnosno, specijalne folije ili se može naći "nešto između" da pomiri oba kriterijuma... Ne znam da li bi jedna od ove dve maske mogla da bude dovoljna zaštita od pada telefona sa razumne visine? https://www.topizbor.hr/maska-ringke-fusion-clear-za-iphone-12-max/12-pro ili
https://www.aliexpress.com/item/400...68#1000022185#1000066058#0_668#3468#15617#831 ili se ni sa njima ne dobija mnogo više nego sa običnim, providnim, silikonskim maskama? I još da pitam za mišljenje o tzv. Triactive folijama:
https://www.moutfitters.rs/clear-coat-fusion-folije/

I samo da kažem da sam telefon kupio ćerki, koja će još malo da napuni 20 godina, a koju ni posle 5 godina "argumentovanog ubeđivanja", a toliko godina koristi iPhone (6s), nisam uspeo da ubedim da pređe na Andoid, a samim tim i na jeftiniju varijantu telefona... Mada, ni za jeftiniji telefon nije loše obezbediti zaštitu...
 
Poslednja izmena:
Posto ima celicni ram i navodno 4x jace staklo od prethodnika, ja bih mu stavio obicnu foliju preko ekrana i providnu Ringke futrolu, jos bolje Spigen, ali je Spigen skuplji. Jedino ako joj bas cesto ispada, onda razmisli o nekoj jacoj Spigen futroli.
 
Ne razumem pisanja i kritike što neko piše "ako nemaš para za održavanje što kupuješ".
To znači treba da kupi novi telefon i da ga posle 5 dana razbije. I da imaš milione bilo bi ti cimanje da ideš po novi telefon prebacujes podatke, gubiš vreme.
Za iPhone ima ubedljivo najviše maski. Od onih od 50 centi do 50$ (ima i skuplje ali one nemaju nikakvog smisla)
Sigurno ces naci neku koja je lepa a štiti dovoljno dobro
 
Meni su sve te sa ojacanim bicnim stranama (bumper maske )nekako nezgrapne
Super su zastita ali fon "poraste",*rasiri"se ahahaha,zaista je tako i tu nema pomoci
Ako uzimas silikonsku providnu masku nebitno cija je kupi par jer zute i tu nema pomoci

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Koja marka zaštitnog stakla ili folije za ekran mobilnog telefona važi za (naj)kvalitetniju ?

Pitam zbog situacije kada kupujem telefon pa prodavac ponudi i zaštitno staklo/foliju "za samo xxx dinara više".
 
Za masku ne znam sta bih ti rekao, nisam nosio masku do skoro dok mi S10+ nije leteo dva metra kosim hicem sto je kostalo zamenu displeja, celog oboda, nekakvih antena i ne znam ni sam cega vise. Samo je zadnje staklo ostalo citavo. U zivotu mi nije ispao telefon, sto je najgore, nije ni mojom krivicom ovog puta. Sad nosim masku da bi me manje bolela popravka od 300 eura. Staklo i dalje odbijam. Kad prebolim, verovatno cu je skinuti.

Sa druge strane, moja supruga ima dugu tradiciju lomljave zastitnih stakala i uopste ne gledamo koje uzimamo. Do sada je svako zastitilo displej tj. bar se nadam jer se to staklo rasprsne, a displej ostane citav. Posle svih tih padova i nikakvih ostecenja na displeju, racunam da su ipak nesto pomogla, a bila su u rangu od 400 do 2000 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno