Šta je novo?

Preporuka za rashladni sistem u kucistu?!

Iz nekog mog iskustva, sto vec kuciste, to su bolje temp i kompatibilnost. Narocito sad kad su nove graficke ogromne i vruce kao ringla. Vidi za novac koji imas da uzmes sto vece krsteno kuciste. Za moj ukus taj CM je malo kuciste, vidi na sajtu prozivodjaca sta podrzava i gdje. Mislim da moze 240mm gore. Al kao sto rece dal ce udarati u ram.... Idi na youtube.
 
Haha odakle da pocnem :D Pumpu sam tako stavio jer nisam hteo da natezem creva, znam da bi bilo bolje prema vramu ili barem prema M.2. A ako ventilatore za radijator stavim sa unutrasnje strane da duvaju napred onda samo dobijem vece temperature procesora za neki stepen a za graficku i dalje isto, probao sam ja i to, glavni problem je lose kuciste. Znam da bi bilo najbolje da je gore radijator ali mnogo je debeo sa sve ventilatorima udaralo bi u ram ne bi mogao gore da se montira zato sam morao napred.
Graficka je placena 329evra ne 1200 evra i slicno :D Imao sam srecu na bestbuy da kupim za 400$ (329e) pa mi je brat iz amerike doneo posle u Srbiju. U pitanju je RTX 3060 Ti, nije 3070.
Ne znam koje kuciste bi moglo da prihvati ovaj artic freezer 280 na gornjem delu da ne zakacinje plocu i ram?
Da li bi moglo u CoolerMaster MB311L?

Pogledajte prilog 296008
Nije toliko važno da li je napred ili gore nego protok vazduha, specijalno kada se priguši na ulazu. Saberi protok ta 2 fena pa ćeš videti koliko vazduha treba. 2x140mm proturi vazduha za jedan sat kao zapremina manje sobe
Čak i mrežica za komarce je samo 50% rupa.
Nema ni veze koliko je grafička plaćena niti marka i cena kučišta ako ima dovoljan protok a to znači i dovoljno mesta a ne sve zbijeno i disk cage nasred prolaza vazduha. Imaš skupih kućišta možda još gorih.
 
Poslednja izmena:
Nema disk cage samo ove resetke , ako si mislio na to ili da nazovemo to polu disk cage posto ima samo prednji panel a ne ceo kavez za montiranje optickih uredjaja. Nego sada sam testirao da stavim 100% obrtaja na ta dva ventilatora za procesor od artic freezera i nisam dobio i dalje bolje temperature graficke
 
Poslednja izmena:
Pa kako mislis da dobijes kad je sve skuceno i nabijeno

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
W8IJQAK.jpg


Razmisljam da isecem ovde rupu u obliku pravougaonika dimenzija oko 10cmx35cm i stavim onu najlonsku mrezicu koja ima na aliexpressu i koja je ista kao sto imam na vrhu kucista. A za ivice da platim na 3dstampacu da mi naprave iscela ram lajsnu preko tog pravougaonika da izgleda lepo.
Onda bih stavio napred 2x140mm ventilatora da uvlace vazduh, a plocu posto mi je mATX spustio bih dole i onda bih radijator sa 2x140mm ventilatora stavio na gornjoj strani kucista da izvlavece vazduh kroz radijator, i dvanaesticu koja je nazad na kucistu da izvlaci vazduh ostavio bih. Da li bi mi onda bile konacno dobre temeprature graficke? :D
 

Prilozi

  • W8IJQAK.jpg
    W8IJQAK.jpg
    24 KB · Pregleda: 12
Dobices protok zraka, sto je svakako dobro, da vazduh kruzi kroz kuciste. Spast ce temp i grafike, ali ne ocekuj da to bude 10C. 2-3C mozda.
 
Za 2-3C mi se ne isplati. Ja hocu to da uradim ako mogu da smanjim temperature sa 75C na ispod 70C ili da cekam da izadje vodeni blok za rtx 3000 seriju za AIO sistem
 
Za 2-3C mi se ne isplati. Ja hocu to da uradim ako mogu da smanjim temperature sa 75C na ispod 70C ili da cekam da izadje vodeni blok za rtx 3000 seriju za AIO sistem

Pa mozda i hoces za 5C. Mada i 75C nije mnogo za tu seriju, ne znam zasto se opterecujes sa 75C?
 
Zato sto je sad zima i u sobi je oko 23C Sta cu da radim preko leta kada bude i do 30C a nemam klimu? :D
 
1. Kupi klimu
2. Kupi novo kuciste sa fanovima
3. Skini sttanice na kucistu
4. Izvadi sve iz kucista i drzi na stolu bez kucista
5. Prodaj 3060ti i kupi neku hladniju
6. Prebaci citav sistem na vodu
7. Spusti sve u podrum ako ga imas :)
8. Ili probaj to sto si naumio sa tim kucistem, ali vise od 3C mislim da neces dobiti. Ali to je samo moje skromno misljenje, mozda spadne i 5C i vise....

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobro mi nisi napisao jos da kupim i novu kucu :D
 
Pa naveo sam bukvalno sve opcije koje su moguce, pa ti odaberi sta ti je u zoni izvodljivog :) Skini stranice od tog kucista, cisto da vidis hoce li spasti temp i koliko.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Naravno da hoce, pa rekao sam da mi spadnu temperature na ispod 70C kad otvorim stranicu, 20 godina sam tako otvoreno drzao staro kuciste, ali da sam to hteo ne bi ni kupovao novo kuciste vec bih ostavio staro:

staro kuciste.png
image0.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ako već nešto menjaš i seckaš na kućištu a sve zbog grafičke najbolje bi bilo da se napravi rupa na stranici, baš ispod grafičke i staviš neki ventilator. Pokriješ nekom okruglom maskom za zvučnik na kolima pa čak može i lepo da izgleda.
 
Pa ako već nešto menjaš i seckaš na kućištu a sve zbog grafičke najbolje bi bilo da se napravi rupa na stranici, baš ispod grafičke i staviš neki ventilator. Pokriješ nekom okruglom maskom za zvučnik na kolima pa čak može i lepo da izgleda.

Da ali bas ispod graficke je napajanje, jedino pored napajanja kada bi to uradio onda bi samo taj ventilator delimicno duvao u kraj graficke.

Imaš mega temu o Titan II Pro kućištu https://forum.benchmark.rs/showthread.php?459132-MS-Industrial-TITAN-II-PRO-neko-video-uzivo
Mislim da bi ti ovo ispunilo želje, pride ima gore dosta mesta od ploče do vrha kućišta.
Da mesariš kućište i lepiš sexy ženske čarape iz Kine nekako mi ne ide :D


Procitacu kasnije tu temu, ali cini mi se da ni to kuciste nema dovoljno mesta za ovaj artic freezer II 280 za gore, tu treba 7cm da ima lufta od krova do ploce
 
IMG_20210124_152015.jpg
IMG_20210124_152138.jpg

Ni je me mrzelo, 7 cm nema ali zavisnosti kolika ti je visina od lima do vrha hladnjaka
na ploči možda bi i stalo kod tebe.
 
Imam tri napred, jedan pozadi i jedan gore ventilator.
Grafička je RX570, oko 72c je temperatura, neki osnovni model je u pitanju.
Postoje prorezi za ventove na dnu kućišta ali ne znam kako bi usrafio,
jer su rupe za nosace su male. Mislim da nema potrebe za tim inače.
 
Pa to je samo 3C bolje od mog lose luftiranog kucista :D A cimanje je i menjati kuciste a i modifikovati. Mislim da cu radije da modifikujem ovo moje, napravio sam vec 3d model za lajsnu prednjeg otvora sto planiram da isecem, a ovi na KP usluzno naplacuju 8-12 dinara po gramu 3d stampanje. Mene ta lajsna mozda bude kostala 150 din ako im dam gotov 3d model, samo ostaje da narucim sa aliexpressa onu mrezicu
 
Nazad
Vrh Dno