Šta je novo?

Preporuka za rashladni sistem u kucistu?!

A šta ako treba da se vrati sve ? Ako lepiš ventilatore verovatno ti neće priznati štetu.
 
^ Naravno da će trebati da vrati sve, tj. ceo paket i izlomljene i neizlomljene... Tako da već sad treba da donese odluku, ako lepi, neka zaboravi garanciju... Inače taj value pack je baš dobro zapakovan u tvrdu kutiju, ovo je neko morao krvnički nagaziti da polomi... Čudno kako sama kutija nema oštećenja...
 
Zalepio sam ventilatore i ne cuje se nista :) Temperature CPU u IDLE 27C u loadu u igri ne prelazi 54C. Jedino mi i dalje problem za graficku ide do 78C u loadu. Razmisljam jedan dobar ventilator na vrhu kucista da stavim da odvlaci vazduh?

ZQRsZfx.jpg

oxVOHec.jpg

Ako moze preporuka za neki RGB ventilator koji je kompatabilan sa MS Industrial controlerom da ima isto ovakav efekat samo prsten da svetli

I kontaktirao sam prodavca pre lepljenja rekao sam da li gubim garanciju ako zalepim ventilatore on kaze ne brini racunam ti garanciju zalepi slobodno
 
Poslednja izmena:
Trazi ti to u pisanoj formi...
 
A jeste ovi sto svercuju iz madjarske oce da daju u pisanoj formi. Ne daju oni nista u pisanoj formi, garanciju ostvaruju preko serijskog broja
 
Fanta daje. Za ostale ne znam.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Sta mislite o onom Kraken G12 za graficku?



Ne znam samo da li ce moci to da se montira na nvidia 3000 seriju
 
Stigao mi je AC 280, jedva sam ubudzio, racunao sam veliko je kuciste Cooler Master Stormtrooper stace, ali ladno ta starija kucista kao moje iz 2013 nisu ni predvidjena za AIO.
Iako kuciste ima mogucnost sa gornje strane za dva 14 ventilatora , nema dovoljno mesta od ploce do vrha da stane.
Morao sam da spustim plocu, to je jedini nacin bio montiram. Fino radi.

Za sada sam montirao da izbacuje vazduh , gore je bio vent 20 koji je izbacivao vazduh, ima 2 napred koji ubacuju, i pozadi 1 koji izbacuje i sada AIO.
Pojma nemam mozda sam trebao da stavim da uvlaci vazduh, ali sa zada je ok , uspelo je da se ubudzi.

AC280.jpg
 
Da, bilo bi bolje da uvlači vazduh od napred. Što je veća razlika između temperature vazduha koji prolazi kroz radiator i temperature vode, to je bolje hlađenje . Nije baš 1:1 ali recimo ako je temperatura u kućištu viša od sobne za 15c možeš da očekuješ jedno 2-5c višu temperaturu processora. To naravno ako je hlađenje knap za processor, ako je jače nego što baš treba onda je razlika manja. Sve što treba da uradiš je da obrneš ventilatore.
 
Da, bilo bi bolje da uvlači vazduh od napred. Što je veća razlika između temperature vazduha koji prolazi kroz radiator i temperature vode, to je bolje hlađenje . Nije baš 1:1 ali recimo ako je temperatura u kućištu viša od sobne za 15c možeš da očekuješ jedno 2-5c višu temperaturu processora. To naravno ako je hlađenje knap za processor, ako je jače nego što baš treba onda je razlika manja. Sve što treba da uradiš je da obrneš ventilatore.

To cu i uraditi , ali kada budem menjao plocu i proc. Za sada hladi ok , samo sa CPU stress testom predje 70 stepeni.
Ne bih da cackam previse, kada sam spustio plocu nisu se gadjale rupe za srafove, tako da sam pricvrstio MB samo sa 3 srafa dole, a na sredini je drzi grafa i to je to.

Ne znam samo za one nalepnice kako da ih prebacim posle ili da nabavim neke nove podloske kada budem menjo plocu?
 
Nije ti losa to ideja i ja bi to isto mogao da spustim plocu dole posto mi je ploca mATX pa dole ispod ima 5cm lufta. Samo sto bi ja izbusio nove rupe na kucistu za plocu kada bi je spustao dole i zasrafio one drzace posle na tim mestima.
Meni je napred taj artic 280 ventilator i procesor mi ne prelazi nikada 60C U gejmingu najvise ide do 50C. Jedino sto mi problem za graficku ovu novu RTX 3060 Ti FE sto sam uzeo i na nju temperature prilicno visoke u ovom kucistu 72C. A kada otvorim kuciste ne prelaze 60C. Ja sam stavio jedan 92mm ventilator na vrhu kucista radi testa da vidim da li ce pomoci nesto ali slaba vajda od njega. Nadam se da ce biti razlike sa 1-2 ventilatora 140mm

Mada sad sam se setio kada bi se ploca spustala dole onda zadnji panel ploce sa konektorima se ne bi gadjao sa kucistem. Ne znam kako se tebi onda to uklopilo? :D
 
Poslednja izmena:
Mene zanima jel gledao neko ovaj video?

 
Da, odavno i nije me ubedio. Za 120mm možda, ima boljih vazdušnih. 240 mogu još da se ćeraju sa najboljim vazdušnjacila ali preko toga jok.
 
Poslednja izmena:
Dobro, mada ima validne zakljucke.
 
Kod mene su temp cpu-a spale za oko 5C kad sam umjesto push, ventove postavio kao pull na radijatoru koji je gore. Naprijed 2x140mm uvlace zrak i nazad 1x140mm izbacuje.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Jel to originalni ventilatori na radiatoru ? Možda nemaju dobar statički pritisak ?
 
Noiseblocker 12cm blacknoise silent pro. Samo mu zamjenio mjesto umjesto da duva kroz hladnjak, stavio ga ispred hladnjaka. Radijator se nalazi gore. Temp spale 5C.
Fabricki su skinuti odmah, jer su bucni kao avion da poljece. Ovi su namjesteni fiksno na 1400 kad su duvali kroz hladnjak, sad su na 1200 i temp nize oko 5C.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sam i mislio. Ima 3 tipa tog ventilatora
ksnip_20210116-122655.png
Ovaj PL3 ima najbolji staički pritisak i bolji za radiatore i guste vazdušne hladnjake. Pl1 je za kućište. Kada je iza radiatora u pull verziji onda ne mora visok pritisak. Svejedno ti je sada kada već dobro radi tako.
 
Mislim da je PK PS 4pin pwm. Provjerim kad dodjem kuci. Al svejedno prelazim na novu platformu. Kraken X63 je vec stigao.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Nije ti losa to ideja i ja bi to isto mogao da spustim plocu dole posto mi je ploca mATX pa dole ispod ima 5cm lufta. Samo sto bi ja izbusio nove rupe na kucistu za plocu kada bi je spustao dole i zasrafio one drzace posle na tim mestima.
Meni je napred taj artic 280 ventilator i procesor mi ne prelazi nikada 60C U gejmingu najvise ide do 50C. Jedino sto mi problem za graficku ovu novu RTX 3060 Ti FE sto sam uzeo i na nju temperature prilicno visoke u ovom kucistu 72C. A kada otvorim kuciste ne prelaze 60C. Ja sam stavio jedan 92mm ventilator na vrhu kucista radi testa da vidim da li ce pomoci nesto ali slaba vajda od njega. Nadam se da ce biti razlike sa 1-2 ventilatora 140mm

Mada sad sam se setio kada bi se ploca spustala dole onda zadnji panel ploce sa konektorima se ne bi gadjao sa kucistem. Ne znam kako se tebi onda to uklopilo? :D

Pa nije najbolje, kada sam spustio plocu ne moze da se pristupi zvucnoj karti koja je najnize , ali ja ni ne koristim integrisanu jer imam STX, tako da je ispalo ok.
Odlicna ti je ova ideja da se izbusi jos neka rupa i tako pricvrsti ploca, to cu probati kada budem menjao plocu sledeci put, sigurno necu menjati kuciste preveliko cimanje je to......
 
Pogledajte prilog 295972
Pogledajte prilog 295973
Pogledajte prilog 295974

Kupio sam jos jedan ventilar 140mm i stavio sam na gornjoj stran kucista da izvlaci vazduh. U pitanju je SilverStone AP142-ARGB. Pise da ima od 500-1500 obrtaja, mada meni preko softwera pisalo da radilo na maksimalno 1300.
Ali nisam dobio nikakve nize temperature na graficku. Cak sam dodavao jos 2 ventilatora neke dvanaestice zalman jos jednu gore i jos jednu napred sa ove unutrasnje strane radijatora ali nista nije pomoglo. Jedino pomogne kada skinem bilo koju stranu kucista ili masku, onda temperature budu nize za 6-7C graficke.
Kao sto vidite na slikama imam jedan 120mm fan da izvlaci vazduh pozadi i jedan od 140mm gore da izvlaci a napred mi je radijator stavljen vertikalno i sa druge strane dva 140mm ventilatora koji uvlace vazduh od napred. Medjutim kao sto se na jednoj slici vidi meni samo sa desne strane kucista ima uska resetka za uzimanje hladnog vazduha ali to je definitivno nedovoljno.
Ne znam da li uopste je moguce uraditi nesto sa ovim kucistem sto se tice smera ventilatora da spustim temeprature graficke?
Za procesor su dobre temeprature gejming 43-49C Max load 60C. Za graficku se popne i na 77C pa onda graficka ubrza ventilatore pa se spuste na 75C i tu drzi. ali sad kada je hladno i sobna temperatura 23C su takve temperature, sta cu raditi preko leta kada bude 30C.
 
Atačmenti su nedostupni.
 
Odakle da dođe sveži vazduh?

Napred imaš dva ventilatora koji ne mogu da uvlače vaduh jer ga blokira prednja stranica (jer si ih montirao sa spoljne strane), a to malo što uvuče greje se preko radijatora i vruć vazduh ubacuje direktno na grafičku. Ventovi napred se stavljaju sa unutrašnje stranje ako želiš bilo kakav protok vazduha.

Radijator bi verovatno bilo bolje da si ugradio gore, ako ima mesta, a napred ventove da duvaju svež vazduh (naravno sa unutrašnje strane).

Najbolje bi bilo i bolje provetreno kućište.
 
Poslednja izmena:
...pritom si i pumpu tiltovao za 90 stepeni, treba da duva ka VRM-u mali vent.

20210117_173809.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad vidim GPU od 1200eura i MS kuciste ne bude mi dobro...
 
Deluje i da ovaj Filips isto koristi potencijal. :)
 
Auu to sam previdio :) ALi 3070 trpati u MS kuciste.....Skuplji 1 argb ventilator nego kuciste.

Ja bi radijator gore, a ventovi u pull. Naprijed 1 li 2 120-140mm da guraju zrak, i 1 140mm nazad da izbacuje zrak (ostavio kako jeste). Ovako kako je sad postavljeno jos nisam vidio do sada, radijator naprijed a ventovi u push. Barem da ih premjesti u pull kao sto rekoste gore i da okrene pumpu.
 
Poslednja izmena:
Pa zar sve naopačke ?
 
Haha odakle da pocnem :D Pumpu sam tako stavio jer nisam hteo da natezem creva, znam da bi bilo bolje prema vramu ili barem prema M.2. A ako ventilatore za radijator stavim sa unutrasnje strane da duvaju napred onda samo dobijem vece temperature procesora za neki stepen a za graficku i dalje isto, probao sam ja i to, glavni problem je lose kuciste. Znam da bi bilo najbolje da je gore radijator ali mnogo je debeo sa sve ventilatorima udaralo bi u ram ne bi mogao gore da se montira zato sam morao napred.
Graficka je placena 329evra ne 1200 evra i slicno :D Imao sam srecu na bestbuy da kupim za 400$ (329e) pa mi je brat iz amerike doneo posle u Srbiju. U pitanju je RTX 3060 Ti, nije 3070.
Ne znam koje kuciste bi moglo da prihvati ovaj artic freezer 280 na gornjem delu da ne zakacinje plocu i ram?
Da li bi moglo u CoolerMaster MB311L?

J8YB2rD.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno