Šta je novo?

Sobna antena za digitalnu tv naravno

Yagi nije sobna antena. To je za spoljnu montažu.

Amdpower, jako je teško ovako reći, jer za sobne antene, jako zavisi gde si i kakav je signal. Ako je signal na granici upotrebljivog, zavisiće i kako i gde u sobi se postavi.
Ako je signal iole ok, radiće bilo koja.

Jedna radnja u NS daje antene na probu. Tj. kupiš platiš, i možeš da vratiš ako ne radi kako treba. Probaj to da dogovoriš sa prodavcem.
 
Za koju lokaciju ti je potrebna antena?
Ako planiras za uzi deo Beograda, na sobnu antenu odmah zaboravi... Tu jedino spoljna pomaže, i to pod uslovom da nisi zaklonjen nekim brdom ili zgradom.
 
Zavisi od slucaja do slucaja i od spratnosti. U Žarkovu, Šavnička ulica kod drugarove keve sam pokušavao sa sobnom anteneom i malom logom koju sam iznosio na terasu i ništa, niska spratnost i zgrade su okolo.Drugi slucaj kad sam na malu logu u sobi nahvatao skoro 40 programa i to u prizemlju zgrade preko puta FMP-a.
Meni je drugao koji je TV serviser preporucio malu logu da se drži u sobi ako nije nezgodno jer kako tvrdi bolje hvata od drugih (inače u dužini je 44-45cm). Okreće su u pravcu nekog od predajnika U principu po Beogradu se na sobnu antenu moze nahvatati 17-18 programa.
 
Nazad
Vrh Dno