Šta je novo?

Flash biosa za zen 3

onlyuros

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruke
19
Poena
155
Pozdrav drugari, uzeo sam Asus TUF x570 plus wifi plocu i ryzen 5800x ali sam prevideo da proverim da li ploca podrzava procesor out of the box i naravno ispostavilo se da ne.
Da li mozete da mi preporucite neki manji servis u Beogradu gde bih mogao da je odnesem da flashuju bios sa nekim starijim ryzenom?
 
ne,nema toga,nazalost.ono cega ima jeste da ti se javi neko sa foruma u lokalu da ti zavrsi to uz kafu,pice...
 
Pozdrav drugari, uzeo sam Asus TUF x570 plus wifi plocu i ryzen 5800x ali sam prevideo da proverim da li ploca podrzava procesor out of the box i naravno ispostavilo se da ne.
Da li mozete da mi preporucite neki manji servis u Beogradu gde bih mogao da je odnesem da flashuju bios sa nekim starijim ryzenom?

Zar ne može flash bez procesora https://www.overclockers.co.uk/forums/threads/list-of-boards-with-bios-flash-without-cpu.18902181/

Ja imam Asus b550 TUF gaming i prilično sam siguran da ta MB može da se flešuje bez procesora... A prema listi to bi trebalo da može i tvoja...
 
da,ima samo crash free bios 3,a to je recovery bios koji svlači sa support dvd-ja (najtoplije preporučujem da se isti sačuva i bekapuje negde) koji si dobio uz ploču ako fleš biosa prođe kako ne treba.obično je inicijalna verzija biosa za ploču i to ti trenutno nije od bilo kakve koristi.

asus ploče koje imaju opciju da svuku bios sa usb-a bez procesora se reklamiraju,i to vrlo agresivno pod asus usb flashback vinjetom.a što ta ploča isti nema,s' obzirom kojoj klasi pripada,sem toga da ga asus stavlja samo na sam vrhunac ponude ostaće misterija.

edit:

sad detaljnije pogledah,ploča ima spi header,te ako neko u lokalu ima flešer sa štipaljkama može da preflešuje šta želi.naravno,ovo samo treba da radi neko ko zna šta radi,ali ostaje kao još jedna bekap opcija za loš fleš,što je uvek dobro.l
 
Poslednja izmena:
Zar ne može u radnji gde si je kupio?
 
malo strpljenja,javice se neko vec sa foruma.proverenog servisa nemas,a ovih par ljudi koji znaju sta rade se ne bave vise sa ovim,ili naplacuju besmislen novac.
 
Ako ima neki godmode forumas da pomogne na bilo koji nacin bio bih veoma zahvalan.
 
Nazad
Vrh Dno