Šta je novo?

Backlight problem ili nesto drugo?

Diablo

Čuven
Učlanjen(a)
29.11.2003
Poruke
1,982
Poena
649
Zdravo svima!

Imam 3 identicna monitora Dell U2311H u multiple desktop setapu.

Prvo sam koristio samo jedan pa naknadno dodao jos 2 posle par godina.
Na srednjem su se vrlo brzo pojavili stuck pixeli duz desne ivice i broj im se svaki dan povecao.
Posle toga je pocela da se pojavljuje fleka duz iste ivice koja se sirila, a navedeni pixeli kasnije skoro nestali.
Nakon nekog vremena i na desnom monitoru primetih slicnu fleku (bez zaglavljenih pixela doduse).

Svi povezani na GTX 1060 preko display portova.

- Probao druge kablove (DVI) kao i drugi napojni kabl.
- Probao ih na drugom kompu

Kupio sam i cetvrti monitor al se bojim da se i na njemu ne pojavi isto ako ga ubacim umesto jednog od ova dva.
Svi su uzeti polovni i imali savrsenu sliku u vreme kupovine.

Moze li neko da pomogne sa savetom ako zna u cemu je problem?


Hvala unapred

IMG_20201207_204804s.jpg IMG_20201208_220700s.jpg
 
Neka vlaga ili nešto što na duže staze smeta tim lejerima na panelu i dešava se to što se dešava. Jedan monitor je loša sreća, dva monitora već... Inače, nema ovo veze sa grafikom.
 
Zdravo svima!

Imam 3 identicna monitora Dell U2311H u multiple desktop setapu.

Prvo sam koristio samo jedan pa naknadno dodao jos 2 posle par godina.
Na srednjem su se vrlo brzo pojavili stuck pixeli duz desne ivice i broj im se svaki dan povecao.
Posle toga je pocela da se pojavljuje fleka duz iste ivice koja se sirila, a navedeni pixeli kasnije skoro nestali.
Nakon nekog vremena i na desnom monitoru primetih slicnu fleku (bez zaglavljenih pixela doduse).

Svi povezani na GTX 1060 preko display portova.

- Probao druge kablove (DVI) kao i drugi napojni kabl.
- Probao ih na drugom kompu

Kupio sam i cetvrti monitor al se bojim da se i na njemu ne pojavi isto ako ga ubacim umesto jednog od ova dva.
Svi su uzeti polovni i imali savrsenu sliku u vreme kupovine.

Moze li neko da pomogne sa savetom ako zna u cemu je problem?


Hvala unapred

Pogledajte prilog 293671 Pogledajte prilog 293672

Nema svrhe da probavas kablove, graficke kartice...itd. Problem je u panelu. Monitori su verovatno radili u prostoriji gde je postojala ogromna oscilacija temperature (toplo-hladno). Verovatno se javio kondenzat, vlaga, i pocela je da se odlepljuje folija sa zadnje strane panela. Na žalost, nema im spasa. Osim ako ne zameniš panel drugim, ali to se ne isplati jer nisu u pitanju vrhunski modeli. Nikada ne kupovati polovan monitor bez garancije. Pogotovo ne više njih.
 
Zdravo svima!

Imam 3 identicna monitora Dell U2311H u multiple desktop setapu.

Prvo sam koristio samo jedan pa naknadno dodao jos 2 posle par godina.
Na srednjem su se vrlo brzo pojavili stuck pixeli duz desne ivice i broj im se svaki dan povecao.
Posle toga je pocela da se pojavljuje fleka duz iste ivice koja se sirila, a navedeni pixeli kasnije skoro nestali.
Nakon nekog vremena i na desnom monitoru primetih slicnu fleku (bez zaglavljenih pixela doduse).

Svi povezani na GTX 1060 preko display portova.

- Probao druge kablove (DVI) kao i drugi napojni kabl.
- Probao ih na drugom kompu

Kupio sam i cetvrti monitor al se bojim da se i na njemu ne pojavi isto ako ga ubacim umesto jednog od ova dva.
Svi su uzeti polovni i imali savrsenu sliku u vreme kupovine.

Moze li neko da pomogne sa savetom ako zna u cemu je problem?


Hvala unapred

Pogledajte prilog 293671 Pogledajte prilog 293672

Cim se javlja na vise monitora, problem je najverovatnije bio u prethodnom exploatisanju.Dakle drzani su negde gde temperaturala uticala na lepak koji drzi panele i on sad popusta.S obzirom da krece sa jedne strane.Nazalost prognoza nije dobra.Menjaj ih sve.
 
Buni me sto sam taj prvi monitor koristio godinama bez problema. Problem se javio tek posto sam mu dodao jos 2. Mozda je samo slucajnost?
Kod mene u sobi nema oscilacija u temperaturi. Nema ni vlage.
 
Buni me sto sam taj prvi monitor koristio godinama bez problema. Problem se javio tek posto sam mu dodao jos 2. Mozda je samo slucajnost?

Slučajnost. Nema to nikakve veze sa dodavanjem još 2 monitora. Kupiš nov monitor, pa crkne posle godinu dana, šta onda reći za polovne.

Kod mene u sobi nema oscilacija u temperaturi. Nema ni vlage.

Niko to nije rekao. To se odnosilo na prethodnog, odnosno prvog vlasnika. U kakvim su uslovima monitori radili pre nego što si ih ti pazario? Možda su monitori stojali negde napolju, u nekoj hladnjači, i korišćeni na nekom DVR-u. Sa slika koje si ti okačio se jasno vidi da je panel kaput i da mu nema spasa.
 
Nazad
Vrh Dno