Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva bre americka firma? Ovo je broken english na nivou samo Kineza... Neko sto je linkovao neku drugu Iris TV platformu prethnodno na ovoj temi, to nema veza sa ovim Iris.
 
Ako sva tri STB imaju isti profil-korisnika, imaće i ista podešavanja.
Ja sam na svakom STB napravio poseban profil i različita podešavanja, što kanala, lista, video kluba.

Kako se dolazi to toga? Koji stb je glavni, odnosno sa kog stb-a se povlace podesavanja na ostale i koliko vremenski treba da prodje da bi se lista izjednacila? Pitam zato sto se kod mene to nije desilo, pa sam morao rucno da menjam listu u oba prijemnika.
 
Nisam 100% siguran jer sam na Mts- od marta ove godine korone. Mislim da je glavni onaj koji je prvi priključen i prijavljen od montera centrali i na kom je kreiran prvi profil.
 
Salji im zvanicne zalbe preko sajta. Za svaku zalbu posebno pisi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ajooj evo jos jednog baga od malo pre sve preslo na engleski ima da se penzioneri da se obraduju.Al nisam siguran da je to slucaj kod svih posto ima milion problema.
 
Hahahah reklame na sve strane - "iris tv - drugaciji dozivljaj gledanja televizije".
Tu su skroz u pravu. Sve je bilo ok, a sada se pojavio Iris i sve je drugacije...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Udji u service menu i u tv podesavanjima prebaci sa smooth switch na normal. Bice za nijansu sporije menjanje kanala ali nece biti ni onog usporenog snimka na startu. Mozda ti resi problem.

Moze malo pojasnjenje za ovo. Gde se nalazi taj service menu?
 
Znaci kakav kriminal je ovaj iris, samo iskacu errors ko blesavi.
Sad cu da ih njakam na tviteru malo. Znam da se neće potresti, al nema veze[emoji846]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ne znam kakva je situacija kod vas, ali od 9h jutros tv nije gasen, od filmova, serija, emisija, vracali neke filmove od pre neki dan, gledali utakmice i nije ni jednom zakocio ili se slika zaledila, da nesto nisu popravljali ili imam srece [emoji23]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Jel imaju ovi novi mali crni STB-ovi opciju sleep,da li se gase sami posle odredjenog vremena kao d3-mini ili ne?
Ja trazio u opcijama,nisam nasao.
 
Ni ja nisam naleteo na sleep a mislim da sam presao sve stavke menija

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Trazio je i ja vec par puta bema je a uredjaj se tako ponasa,posle par sati nekoriscenja slika bude ili crvena ili bela i nista ne moze da se uradi dok se ne restartuje,kao da je otisao u neki sleep mode i tu zakucao
 
Da, to se i meni desavalo. Kod mene zakuca na crno i moram da ga gasim/palim.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Koja je f-ja USB ulaza na boxu? Da li moze da se iskoristi za reprodukciju filmova sa fleske?
Kako uopste pronaci flesku, kada se ubaci?
Nisam uspeo da pronadjem tu opciju...
 
Mislim da još niko nije shvatio njihovu upotrebnu vrednost.
 
Koja je f-ja USB ulaza na boxu? Da li moze da se iskoristi za reprodukciju filmova sa fleske?
Kako uopste pronaci flesku, kada se ubaci?
Nisam uspeo da pronadjem tu opciju...

nikakva, ne služi ničemu
 
Moze malo pojasnjenje za ovo. Gde se nalazi taj service menu?

Bilo bi jako korisno kada bi svi oni koji se zale na svoj STB, da koci i slicno, da kazu koji STB imaju: Q11 ili stare boksove. To je vrlo bitno. Cudno je da neko sa Q11 ima toliko problema a neko nikakvih. To samo znaci da je do njihovoh servera a ne do boksa. Sto se tice starih STB, tu je jasno da oni ocigledno ne mogu da podrze novi softver.

Ako imas Q11 onda na daljinskom ukucas *104030* - pa pritisnes dugme "settings" (nalazi se iznad dugmeta sa zutom tackom) pa u novom meniju koji dobijes ukucas pin 8288.

Ako imas 4K tv a on ne radi lepo upscaling, mozes u tim opcijama da podesis da Q11 salje ceo program u 4K (dakle apskejlovan) direktno na TV. Zanimljivo je da je ovakva slika sa novom platformom iris bolja, nego sto je bila ranije - bar na mom testu.
 
Poslednja izmena:
Koja je f-ja USB ulaza na boxu? Da li moze da se iskoristi za reprodukciju filmova sa fleske?
Kako uopste pronaci flesku, kada se ubaci?
Nisam uspeo da pronadjem tu opciju...

Bas tako kako kazu. Ne sluze nicemu jer su zakljucani softverski. Q11 je box koji fizicku konfiguraciju deli sa boksom EC6108V9. Identicni su, s tim sto EC6108V9 ima isti procesor samo novije generacije (200) vise memorije i radi na androidu. Zapravo, EC6108V9 je osnovna verzija boksa, a Q11 je modifikovana verzija za pojedine ISP providere, kao MTS, Turkcell i sl. USB ne radi, a opticki izlaz za zvuk radi, ko zeli da ga priljuci na AV risiver (tada obavezno u setingzima boksa treba staviti opciju Pass Through za zvuk).
 
Bilo bi jako korisno kada bi svi oni koji se zale na svoj STB, da koci i slicno, da kazu koji STB imaju: Q11 ili stare boksove. To je vrlo bitno. Cudno je da neko sa Q11 ima toliko problema a neko nikakvih. To samo znaci da je do njihovoh servera a ne do boksa. Sto se tice starih STB, tu je jasno da oni ocigledno ne mogu da podrze novi softver.

Ko kaže da ne radi na starim belim ? Pa masa nas još ima te risivere. Kod mene uglavnom 80-90% vremena sve OK, prošle nedelje je bio problem ceo dan i sad u subotu, oba dana moralo više puta da se restartuje, u subotu je bilo obaveštenje da rade kao na sistemu i otada je bez problema. Doduše, blizu sam pošte, nekih 500-600 metara, možda i zbog toga nije loše.
 
Ko kaže da ne radi na starim belim ? Pa masa nas još ima te risivere. Kod mene uglavnom 80-90% vremena sve OK, prošle nedelje je bio problem ceo dan i sad u subotu, oba dana moralo više puta da se restartuje, u subotu je bilo obaveštenje da rade kao na sistemu i otada je bez problema. Doduše, blizu sam pošte, nekih 500-600 metara, možda i zbog toga nije loše.

OK. Onda super. Ja sam stekao utisak da 90% ljudi koji se zale zapravo imaju te stare STB, a redje oni koji imaju Q11. To je onda dobra vest da uspevaju da saniraju probleme.
 
Ja imam 2x Q11 i na oba iskacu crveni ekrani maltene svaki dan bar jednom. Danas je bio i neki prekid svih usluga par sati (zgrada u bloku 62, jug), sreca pa sam otisao u firmu namenski zbog nekog support sastanka inace bih izvarnicio...

Edit:
Optika je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
3 x Q11 optika a znaci vise neradi neko radi naveo sam u predhodnim postovima vise od desetak razlicitih bagova.
 
Meni malo neprijatno zbog vas, ali nijedan jedini prekid, bag...

Mada primetio sam da ja malo drugačije gledam i posmatram na tv od većine ovde. Q11 puta 2 i optika.
 
Ako imas 4K tv a on ne radi lepo upscaling, mozes u tim opcijama da podesis da Q11 salje ceo program u 4K (dakle apskejlovan) direktno na TV. Zanimljivo je da je ovakva slika sa novom platformom iris bolja, nego sto je bila ranije - bar na mom testu.

A kazi nam preciznije koje podešavanje promeniti, vidim da ima tu dosta nekih rezolicija. Sta je najbolje staviti? Vidim ima nesto 4k25 30p?



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Izgleda da funkcioniše na modelima iz 2019. i novijim. Koji model je u pitanju kod tebe? Ja nisam imao sreće sa SK8500 (2018. god).

UJ701V - kada izaberem model set top boxa (nije bitno koji stavim) dobijem gresku
4d3dadd7f76cb211084ec74bfaf49ed8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2 x Q11

Optika
 
Ono u pocetku sam imao dva dana problem da kada ukljucim STB Q11 da je crna slika i posle toga nikada vise. Sve sljaka ko podmazanao, prebacivanje izmedju kanala je toliko brzo da sam zadovoljan, listu omiljenih kanala sam podesio i vise nema da zeza, sada sto se kaze sve radi kako sto je radilo.

Jedina zamerka je ta sto ne mogu da budu svi kanali i omiljeni pa da biras sta ces u kom trenutku da saltas.
 
Mozes, treba da odes na gornji meni (gore levo imas strelicu nazad, search i tri linije ako se dobro secam). Klik na tri linije i tamo mozes da odaberes koju listu ce da ti pokazuje (sve, omiljene, filmske,...)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nesto sam nacuo da rade potpuno novu aplikaciju za android i LG webos? Jel zna neko nesto o tome? Koliko vidim na webos-u svi zivo imaju svoje aplikacije chak i pirati jedino mts nema. Kada se postavi lokacija nemacka pojavi se njihova aplikacija za gasterbajtere go4you ili kako se vec sada zove. Ispada da namerno do sada nisu pravili aplikaciju za smart tv. I kad se eon pojavio dosta smo cekali da naprave za webos ali kad je konacno izasla radila je kao zmaj sve do pojave korone kada su ljudi poceli da rade od kuce pa je sbb internet otiso u tri lepe i samim tim eon poceo da koci opasno na svim uredjajima. Na mts optici mi eon radi bez problema, chak i kada na laptopu prebacim na vpn zbog pojedinih sbb kanala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno