Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Popravljaju ispravnu stvar... :)
 
I meni zabada, manje vise moram bar jednom dnevno da restarujem. Pre Irisa sam mozda morao par puta za 6 meseci...

Ja imam bukvalno isti problem.
A da ne kažem da čekam na prijavu kvara već 20 minuta i još uvek mi prijavljuje da je vreme čekanja na operatera duže od dva minuta (što bi značilo da mnogi korisnici imaju iste probleme).
Pre ažururanja STB-a na IRIS, nije bilo potrebe da se restarture uređaj.
Sada su problemi svakodnenvi, IRIS izbaci crveni ekran i onda mora da se potroši par minuta na restart možda i drugi pa nekad i treći (treća sreća) i onda proradi, i tako do sledećeg dana.
Ne znam šta je rešenje, ali sad žalim što mi ugovor ističe tek 09.2021 jer do tada moram da budem na ovom sramotnom IRIS MTS TV update-u.
 
Poslednja izmena:
Nema vajde od zvanja korisnicke sluzbe. Jednom sam cekao 45 minuta i nisam dobio operatera. Mejl ili poslovnica, biraj sta ti lakse. Generalno tehnicka podrska im je -1000.
 
Do dolaska irisa sve je radilo fenomenalno, kako dodje iris mora restartovanje dva puta na dan u proseku, imam 3 stb uredjaja X 2 restarta pa vi vidite, sramota za Mts...
 
Lg smart remote zavisi od SW u samom TV jel da? Ja ne mogu da ga uparim sa boxom nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Izgleda da funkcioniše na modelima iz 2019. i novijim. Koji model je u pitanju kod tebe? Ja nisam imao sreće sa SK8500 (2018. god).
 
@otkaz
Sačekaj da počne da se blokira, pa posle toga da ponovo u podešavanjima biraš da ti omiljeni kanali budu osnovni.

Neko je već rekao, još samo fali da se lista omiljenih resetuje pri friziranju stb-a. Tačno da im sve #&*#$#. Zamisli ponovo da pravim listu.

Mene su već ubedili da im dam otkaz na kraju ugovora. Net ću da zadržim, ovaj krš od tv-a jok.

Ja nemam te probleme o kojima se ovde pise. Jedino sto se sporo skroluju programi. Mozda zato sto sam novi korisnik. Ni jednom nije blokirao niti restartovao. Ali ljudi...svi koji imate bilo kakve probleme, bombardujte ih porukama, bilo na mejl, bilo na twiter...Sto se vise ljudi zali pre ce da srede problem.
 
Možda, kad bi ih doticali naši problemi. Pogledaj samo šta se godinama dešava sa mts go aplikacijom.

Nešto mi pade na pamet. Da li si vršio sortiranje kanala i odabir omiljenih? Baš me zanima da li to ima veze sa problemima, mada ne verujem.
 
Nego, jedno pitanje u vezi sa novim HD kanalima Hype HD 799 i Arena 1x2 HD 699.

Da li se kod vas svih ovi kanali nalaze izmedju 999 i 100 umesto na svojim normalnim pozicijama- izmedju 798 i 800, odnosno 698 i 700? [Q11 box]

Na normalnoj poziciji

Isto imas Q11? Ja imam 3 Q11 i ti kanali nisu na normalnim pozicijama. Dakle, nije do boxa, a nisam ih ni ja sortirao tako. Hm.
 
Poslednja izmena:
Isto je bilo i kod mene, ali sam ih sortirao i sad su na normalnim pozicijama.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Možda, kad bi ih doticali naši problemi. Pogledaj samo šta se godinama dešava sa mts go aplikacijom.

Nešto mi pade na pamet. Da li si vršio sortiranje kanala i odabir omiljenih? Baš me zanima da li to ima veze sa problemima, mada ne verujem.

Prvo sam probao sa listom omiljenih ali kada sam video da je to glupost, ispremestao sam na "glavnoj" listi one kanale koje gledamo. Za sada bez problema.
 
Ja sam se zalio i odgovor im je bio da imamo dosta prituzbi na iris i da cemo popraviti sve sledecim azuriranjem. [emoji2357]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Pre jedno dva sata pojavilo se na ekranu da su u toku radovi na sistemu, videćemo šta i kako dalje.
 
Box4 plavi paket.
Imam dva Q11. Iris je stigao pre nedelju-dve.
Od sinoć na jednom Q11(glavnom) ne mogu da se ulogujem. Na drugom, ulogovao se bez problema.
Jutros probao ponovo, ćorak.
Sa drugog uredjaja se ulogujem na glavni profil, izmenim ime profila, pin, čak napravim i novi profil...
I dalje ne mogu da se ulogujem (glavnog) Q11.
Baš mts ima osećaj za tajming. Čačkaju pred praznike. Al će im se neko spominjati majke.
 
Poslednja izmena:
Koje ludiranje mts stb uredjaja kad na glavnom stb-u navedem da me prebaci na neki kanal tada i na dodatna dva u isto vreme izbaci info da pocinje emisija. Vec ko zna koji put mi se javlja prilikom paljenja pauza na sredini ekrana. Necu da pricam itrosim reci da restart irisa neohodno nekoliko puta na dan.Nemam neko ubedjenjje da ce se problem resiti .
 
Meni od jutros stalno trazi da unesem korisnicko ime, ne mogu da zaobidjem tu opciju, a one instrukcije da resetujem uredjaj ne pomazu, resetovan je 50 puta i svaki put trazi lozinku.
Ima li hard reset? I ima li uniqe lozinka?
 
Au, pa kod vas gore nego kod mene. Još sam na nivou zabadanja i potrebnog reseta. Ovo kao neka igrica tipa "sačuvaj živce" sa više nivoa nerviranja.
 
Meni od jutros stalno trazi da unesem korisnicko ime, ne mogu da zaobidjem tu opciju, a one instrukcije da resetujem uredjaj ne pomazu, resetovan je 50 puta i svaki put trazi lozinku.
Ima li hard reset? I ima li uniqe lozinka?
Isti problem. Prijavio. Zvali me iz podrške.
Kao korisničko ime, kucaj ime na koga je ugovor. Malim slovima, bez razmaka i kukica.
Pin 1111. Kod mene proradilo.
 
Imam dosta problema sa Irisom, ali je ovo definitivno najveći. Upravo mi se (izgleda trajno) izgubila lista sortiranih kanala, prilikom zadnjeg sortiranja. Kada sam premestio kanal, pojavile su se one 3 tačke (kao da nešto učitava) i sve se vratilo na default. To mi se već dešavalo, ali u prvih par dana, kada je bilo sortirano dosta manje kanala. Zato sam ih i sortirao malo po malo, a ne odjednom.

Podsetnici se gube redovno, ali to je mnogo manji problem. Kao i nestajanje nekih kanala iz liste omiljenih.
 
Imam dosta problema sa Irisom, ali je ovo definitivno najveći. Upravo mi se (izgleda trajno) izgubila lista sortiranih kanala, prilikom zadnjeg sortiranja. Kada sam premestio kanal, pojavile su se one 3 tačke (kao da nešto učitava) i sve se vratilo na default. To mi se već dešavalo, ali u prvih par dana, kada je bilo sortirano dosta manje kanala. Zato sam ih i sortirao malo po malo, a ne odjednom.

Podsetnici se gube redovno, ali to je mnogo manji problem. Kao i nestajanje nekih kanala iz liste omiljenih.

Meni se desilo samo jednom na pocetku da se sortiranje i lista omiljenih kanala izgubila nakon restarta STBa. Tada sam odustao od tih opcija. Nekom magijom dan kasnije se lista omiljenih i sortiranje samo vratilo (!!!!).

Imam utisak da se taj file koji pamti sortiranje i omiljene nalazi kod njih na serveru a ne u samom uredjaju. (!!!!) Jer kako drugacije objasniti da kad na jednom STB uradim sortiranje, isto to sortiranje se pojavi i na ostala dva STB u drugim sobama! :wall:
 
Jel imao neko problem da mu iskace error, nesto tipa
Your profile is intolerant
?
Kod mame iskace svakih 15-20 minuta, i ima dugme close da se zatvori poruka.
 
Meni se desilo samo jednom na pocetku da se sortiranje i lista omiljenih kanala izgubila nakon restarta STBa. Tada sam odustao od tih opcija. Nekom magijom dan kasnije se lista omiljenih i sortiranje samo vratilo (!!!!).

Imam utisak da se taj file koji pamti sortiranje i omiljene nalazi kod njih na serveru a ne u samom uredjaju. (!!!!) Jer kako drugacije objasniti da kad na jednom STB uradim sortiranje, isto to sortiranje se pojavi i na ostala dva STB u drugim sobama! :wall:

Ako sva tri STB imaju isti profil-korisnika, imaće i ista podešavanja.
Ja sam na svakom STB napravio poseban profil i različita podešavanja, što kanala, lista, video kluba.
 
Usluga koju pružaju mora da radi besprekorno.
Kako drugačije da privuku nove korisnike?

Prvi bi ja prešao sa SBBa koji mi se smučio, ali samo ako je mts bolji, nikako ne bi da idem sa konja na magarca.
 
Vise na irisu ne mogu obeleziti neku emisiju da me podseti da se prebacim na taj kanal izbacuje Gresku.
viber_image_2020-12-26_18-50-00.jpg

Mislim da nikada nece srediti taj Iris i nisu ga trebali pustati dok ga malo bar nisu sredili.
 
Poslednja izmena:
Usluga koju pružaju mora da radi besprekorno.
Kako drugačije da privuku nove korisnike?

Prvi bi ja prešao sa SBBa koji mi se smučio, ali samo ako je mts bolji, nikako ne bi da idem sa konja na magarca.

mts se trenutno sa irisom raspada, ali bukvalno. Platforma je još malo pa neupotrebljiva. Kakva je situacija, moraže da produže promo period na 2 godine.
Iskreno se nadam da će brzo rešiti probleme, bar neki prvi korak da vidimo da se nešto radi. Ako ne urade ništa u dogledno vreme ni promo period 1 dinar u trajanju od X godina ne vredi.
 
mts se trenutno sa irisom raspada, ali bukvalno. Platforma je još malo pa neupotrebljiva. Kakva je situacija, moraže da produže promo period na 2 godine.

Samo 2? Ma malo je tooo, mislim da ce da ponude bar 3 godine :d Realno jesu drzavno preduzece i svi ga lapaju, al daj ljudi uozbiljite se malo :smoke: Slazem se da je Iris krs, i da treba mnogo peglanja tu da bude, al resice ga vremenom. I EON kad je tek izasao bio je djubre tesko, pa su ga ispeglali. Mada, evo kod mene (kao neko ko je imao MTS i SBB uporedno do pre 2 dana) i famozni EON je zabadao, prijavljivao sam, izlazili su tehnicari menjali kablove, opremu, koje kakve regulatore i pojacivace signala i opet je bagovao. Da bi se takve aplikacije popout Irisa i EON-a pustile u rad bez bagova, na tim projektima su trebali da rade ozbiljni programeri (a svi znamo koliko isti cene svoj rad) zar stvarno mislis da je bilo ko od gore pomenutih dao ozbiljnu lovu pravim ljudima (ozbiljnim programerima)? Vrlo verovatno su to pravili studenti sa ETF-a i FON-a kojima je to prvi projekat i "baza" za neki buduci rad
 
Poslednja izmena:
Studenti ETF-a i FON-a bi ga bolje uradili, bar određen deo njih. Pre bih rekao da je ovo delo grupe građana priučenih preko par kurseva. Nije problem za državno preduzeće da dosta plati ništa, viđali smo to. Uvek se setim konkursa za promenu logoa Zastave, kada je lik za velike pare napravio novi znak tako što je gotovo samo okrenuo znak Hjundaia.
Glupo je licitirati, posao je loše urađen i pod hitno mora da se popravlja.
 
Koliko sam našao na netu irisTV je platforma neke američke softverske firme. Zbog toga nisam siguran da ce u Telekomu uspeti da srede probleme jer ga nisu oni ni pravili. Na njihovu sreću Huaweijev softver je radio kako tako i bez intervencije telekoma. Ovde to nije slučaj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno