Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ni to nije dovoljno :p Na fixnoj liniji tj na portu u centrali mora biti aktivirana IPTV usluga da bi STB uspešno dobio pristup tom VLAN preko kojeg radi IPTV usluga. Dakle "kombinacije" mogu samo između 2 MTS korisnika koji su oba već platila IPTV uslugu i svodi se na scenario jednom ne treba toliko uređaja koliko ima prava u paketu a drugom treba više nego što ima.

Nije to SBB da nosiš u drugi grad gde gazda krade analognu kablovsku od komšija a da mu onda radi digitalni TV paket "mufte" koje je "donor" STB platio.
 
Poslednja izmena:
@ shamanNS

Kolega,posto si rekao da ne zaradjujes od silnog IT znanja (a znamo i pokazao si da imas) u ime forumasa sredi IRIS

Ovo je ne znam pravu rec pronaci...

Ostaje broj kanala zaglavljen, pri svakom gasenju/paljenju tv-a mora neki banzai potez, premotavanje, video klub i skoro sve funkcije su na bar nekoliko klikova dalje nego na staroj platformi...bolno ali istinito.To je 7.8.12 meseci za dz

Pocinjem da sumnjam da je licno DJ Zeks pravio, kada je mogao letece automobile, vakcine i covid komore zasto ne bi i ovo.Kada je dzabe i sirce je slatko.
 
:D Već radi kao da sam ga ja pravio sa "znanjem" ne moram ja dodatno da se mešam :D Hahahaha.

Ja sam taj krš kod ćaleta u firmi testirao 10 minuta i za to vreme se 4 puta zapucao :D Znači čim se prvi put otvori slučajno ili namerno TV vodič više nema TV sadržaja dok se ne čupa iz struje. Dalje nisam čačkao i nemam nameru.
Ako bude toliko loše da ćale počne da kuka onda ću da ga ubeđujem da ide do poslovnice i traži makar ovaj matori beli krš da zamene sa Q11 igračkom.
 
Kod mene radi katastrofa, po ceo dan gasim i palim stb. Imam stari beli stb uredjaj i da bi promenili ne moze da se odnese samo kod njih, nego samo ako je neki kvar u pitanju.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ni to nije dovoljno :p Na fixnoj liniji tj na portu u centrali mora biti aktivirana IPTV usluga da bi STB uspešno dobio pristup tom VLAN preko kojeg radi IPTV usluga. Dakle "kombinacije" mogu samo između 2 MTS korisnika koji su oba već platila IPTV uslugu i svodi se na scenario jednom ne treba toliko uređaja koliko ima prava u paketu a drugom treba više nego što ima.

Nije to SBB da nosiš u drugi grad gde gazda krade analognu kablovsku od komšija a da mu onda radi digitalni TV paket "mufte" koje je "donor" STB platio.


Naravno da ne moze tako. Na svakom prikljucku je dodeljen stb sa mac adresom, i naravno da nece raditi ako ga odneses na neko drugo mesto.
 
A ide Nova godina, pa kad nam zabode tv (mene ne dotice jr imam tv i od SN, ne pitajte zasto...), a vala i net (to me se bas dotice izuzev ako bude radio mobilni net :d), ima da se nacekamoooo...
 
Kod mene radi katastrofa, po ceo dan gasim i palim stb. Imam stari beli stb uredjaj i da bi promenili ne moze da se odnese samo kod njih, nego samo ako je neki kvar u pitanju.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Pa jedino da ga spalis ko deda Djenku :).

Meni taj stari beli radi odlicno. Da nije "postao" Iris ne bih ni znao da je bilo sta menjano.
 
Ja nikako nisam uspevao da klincima premotam crtani više od četiri epizode unazad, a samo za to sam i koristio televiziju. Imao sam stari beli uređaj koji je sa novim iris softverom postao spor - klikneš levo i čekaš 3 sekunde a posle 4 takva klika zaglavi. Prvi poziv kol centru se završio tako što mi je operaterka rekla da ne postoji više vrsta uređaja. Pošto sam na netu ipak saznao da me lagala, otišao sam do poslovnice sa uređajem da ga zamenim za noviji. Tamo su mi rekli, nema problema gospodine, zamenićemo, samo se vi prvo javite kol centru, što sam i uradio - zvao ih 5 puta posle kojih su me još 3 puta zvali i iznova zapisivali teškoće i na tome ostalo.

Potom sam prešao na SBB a onda se mučio još 10 dana da otkažem ugovor sa mts-om i jedva uspeo posle novih 5 poziva. Moraću da platim račun i za te dane koje su me zavlačili.

Nekada je mts imao odličnu tehničku podršku i to je bio jedini razlog zašto ih nisam menjao. Iskreno sam mislio da ću uređaj zameniti lako prvog dana, ali ne lezi vraže. Iskomplikovali su ceo proces tehničke podrške do imbecilnosti. Potom su me zvali su da stopiraju prebacivanje mobilnog u VIP i nudili mi pakete po povoljnijim uslovima i čudili se što nisam zainteresovan.
 
Poslednja izmena:
Kako je krenulo ima cale da ga izbaci kroz prozor, ne moze vise ni utakmicu da odgleda.
Ako se nista ne dira radi dobro, a kad nesto hoces da vidis, samo blokira, ili slika se zamrzne na tome sto si poslednje gledao, a ton ide, znaci kao deca da su radila na novom ui. Sreca pa jos uvek nema sbb kod nas, odavno bi presao, plus sto sad ima arena cloud, posto to jedino fali kod njih.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Moj ćale ima ima često problema sa tim boxevima zbog struje , ode do prodaje,onaj čovek mu sa gomile skine jedan i uruči.Doviđenja.Tako već nekoliko puta
Odnesi taj box,njima je to potrošna roba
 
Да ли имате проблема око додатних сервиса (Новинарница, Резутлати уживо и Временска прогноза) на Ирис Тв платформи?
Неки савет, шта да радим са њима?
Нико не зове, кулирају нас и приметио сам када пријавим сметњу више не отварају онај тикет или како већ се каже.
Сметњу уредно пријављујем од 3.8.2020. и једино што су се потрудили јесте да нам од септембра наплаћују рачун за бокс 3 по 1 динар.
Изгледа да им нису потребне паре, три рачуна по 3.899дин су опростили'-сигурно ће тако бити и за децембар.Не дрцају се да отклоне сметње.
Није ми решење смањење рачуна, ствар је принципа, у априлу месецу нисмо имали скоро месец дана Тв-а, силне неке грешке, стб-у није додељена ип адреса и слично.
Хвала
 
Predjoh na MTS i zapanjen sam rasporedom tv kanala. Ili ja tu nesto ne vidim - ne radim kako treba. Numeracija pocinje od 100?! Prvi put u zivotu vidim tako nesto. Ajde i da covek predje preko toga ali preko cega se ne moze...lista omiljenih...Gle cuda, svi kanali koje sam ubacio zadrzavaju isti broj kao sto je na "glavnoj" listi. Ne postoji prenumeracija, pa da kanali idu od 1,2...makar i od 100,101... po njihovom. Pa je l' to moguce?

Koja je svrha omiljenih ako moram da pamtim brojeve sa glavne liste ukoliko hocu da menjam kanale po broju?! Sta je resenje, da skrolujem po nekih pedesetak kanala koje sam tu ubacio?!

Sve sam mogao da ocekujem ali neko da napravi nesto ovako besmisleno...ma jos uvek ne mogu da skapiram da li ja negde gresim ili...
 
Dobio sam odgovor na zalbu da TV vodic ne prikazuje imena kanala nego samo ikonice istih, a koje su cesto ili premalene da bi se mogle procitati ili su u pitanju simboli pa je tesko skontati za koji kanal se prikazuje shema programa.
Odgovor je u sustini - to je sto ti je.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Problem je i što je ograničen broj omiljenih kanala. Ne možeš kršteno da napraviš svoju listu, raspored i broj na istoj pa to ti je.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
@otkaz
Sačekaj da počne da se blokira, pa posle toga da ponovo u podešavanjima biraš da ti omiljeni kanali budu osnovni.

Neko je već rekao, još samo fali da se lista omiljenih resetuje pri friziranju stb-a. Tačno da im sve #&*#$#. Zamisli ponovo da pravim listu.

Mene su već ubedili da im dam otkaz na kraju ugovora. Net ću da zadržim, ovaj krš od tv-a jok.
 
Poslednja izmena:
Najlakše otkazati na kraju uo, ali gde kao čovek da gledam Ligu Šampiona I NBA?
 
Kako je krenulo ima cale da ga izbaci kroz prozor, ne moze vise ni utakmicu da odgleda.
Ako se nista ne dira radi dobro, a kad nesto hoces da vidis, samo blokira, ili slika se zamrzne na tome sto si poslednje gledao, a ton ide, znaci kao deca da su radila na novom ui. Sreca pa jos uvek nema sbb kod nas, odavno bi presao, plus sto sad ima arena cloud, posto to jedino fali kod njih.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Udji u service menu i u tv podesavanjima prebaci sa smooth switch na normal. Bice za nijansu sporije menjanje kanala ali nece biti ni onog usporenog snimka na startu. Mozda ti resi problem.
 
Nego, jedno pitanje u vezi sa novim HD kanalima Hype HD 799 i Arena 1x2 HD 699.

Da li se kod vas svih ovi kanali nalaze izmedju 999 i 100 umesto na svojim normalnim pozicijama- izmedju 798 i 800, odnosno 698 i 700? [Q11 box]
 
Dobio sam odgovor na zalbu da TV vodic ne prikazuje imena kanala nego samo ikonice istih, a koje su cesto ili premalene da bi se mogle procitati ili su u pitanju simboli pa je tesko skontati za koji kanal se prikazuje shema programa.
Odgovor je u sustini - to je sto ti je.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Ako nisu u stanju da naprave tako male izmene u irisTV softveru onda ne mozemo ocekivati da poprave nestabilnosti. Razumem da je firma drzavna i da je trenutno na delu taktika glava u pesku jer problemi ne postoje ako se pravimo da ne postoje. Ali ovo stvarno nema smisla, jel zaista ocekuju od korisnika da hardverski restartuju box svako malo kada zapuca softver a to do sada se desavalo barem jednom dnevno? Ili sam ja lose srece a svima ostalima radi iris bez zaglavljivanja?
 
I meni zabada, manje vise moram bar jednom dnevno da restarujem. Pre Irisa sam mozda morao par puta za 6 meseci...
 
Nego, jedno pitanje u vezi sa novim HD kanalima Hype HD 799 i Arena 1x2 HD 699.

Da li se kod vas svih ovi kanali nalaze izmedju 999 i 100 umesto na svojim normalnim pozicijama- izmedju 798 i 800, odnosno 698 i 700? [Q11 box]

Na normalnoj poziciji
 
Ako nisu u stanju da naprave tako male izmene u irisTV softveru onda ne mozemo ocekivati da poprave nestabilnosti. Razumem da je firma drzavna i da je trenutno na delu taktika glava u pesku jer problemi ne postoje ako se pravimo da ne postoje. Ali ovo stvarno nema smisla, jel zaista ocekuju od korisnika da hardverski restartuju box svako malo kada zapuca softver a to do sada se desavalo barem jednom dnevno? Ili sam ja lose srece a svima ostalima radi iris bez zaglavljivanja?
Nisi jedini loše sreće, kao što možeš da vidiš.
 
Nisi jedini, s tim da ja resetujem svaki drugi dan.
Primetio sam da kada upravljam preko LG -jevog magic remote daljinskog, koji je namešten da upravlja box-om ("kroz HDMI signal") sve komande rade višestruko brže nego sa njegovim glupavim box daljincem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Lg smart remote zavisi od SW u samom TV jel da? Ja ne mogu da ga uparim sa boxom nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bih znao da ti kažem, ali verovatno je tako. Ja kada sam prvi put uključuo tv, sam je prepoznao box i pitao me je da li hoću da ga uparim sa njim. TV je 49SM8050.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Epilog situacije- zamenili su mi stb uredjaj i opet dali beli stb uredjaj, iako sam trazio q11, s tim da su mi dali novi daljinski koji radi brze nego prosli. Iris i dalje baguje, trenutno mozda malo manje, jedino pomaze da se ugasi i upali.
360f0ada016e39de0c9ce001436912c9.jpg

Edit: navodno q11 daju samo novim korisnicima, tako kazu kod mene u Raski.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
5-6 dana sam bio miran a od danas novi problemi tipa da traži korisničko ime i pin ali ni to ne pokreće sliku kada se pravilno ukuca. Mislim da ste već pisali o tome. Drugog rešenja nema osim da se restartuje, dva puta do sada večeras u kratkom vremenskom intervalu to bilo. Katastrofa šta su uradili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno