Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li neke pouzdane info za TV GO na racunaru ?
Na kojoj se web adresi uopste to nekada moglo gledati ?
 
Koji bese kod za skriveni meni? Ima li tu menjanje pozicije slike i suzavanje? Kako su prebacili na ovaj glupi iris, slika "prelazi" van povrsine ekrana, pa se ne vidi deo menija sa leve strane. Na starom software-u sam to nasao bez problema u podesavanjima, sad nema sanse.

Takodje, kad se stavi kontrola recimo R12 na nalog i naleti se na kanal gde izbaci popup "zabranjen", jel i kod vas kad se prebaci kanal ostane popup dok se ne ide back ili ok? Neverovatno mi je da ovo nisu ispravili, na starom izbaci da je zabranjen kanal, prebacis na sledeci i normalno prikaze.
 
Slican problem ovo sa sirinom slike, tj. kod mene sa visinom.
Uspeo sam to da resim sapodesavanjem aspect ratio televizora ali sada imam ne znam, 2mm sa strane crno.
Mene nervira sto nema slovima naziv kanal u TV vodicu nego samo glupe ikonice od kojih su neke tolko sitne da nema sanse da vidis sta je.
E ko mi ovo desfiruje oko sokolovo. A ima takvih primera kilo.
ea8315ce085b22281c5d5baa83c8f73e.jpg


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Optika 400/160 3 stb-a q11, sve radilo super sa starom platformom. Odkad je dosla nova svaki dan moram da restartujem stb-ove nekada i po vise puta, zacrni se ekran, mislim otisao tv. Slika je deeeefinitivno bila ostrija sa starom platformom, posebno sd kanali, primetio sam da i hd nije vise onako kristalno jasna sa ovom novom iris. Da ih pita covek zasto su ista dirali, samo su sve pokvarili i zakomplikovali, sad cemo cekati jedno godinu dana samo da isprave svoje greske i vrate se koliko toliko na staro.
 
Optika 400/160 3 stb-a q11, sve radilo super sa starom platformom. Odkad je dosla nova svaki dan moram da restartujem stb-ove nekada i po vise puta, zacrni se ekran, mislim otisao tv. Slika je deeeefinitivno bila ostrija sa starom platformom, posebno sd kanali, primetio sam da i hd nije vise onako kristalno jasna sa ovom novom iris. Da ih pita covek zasto su ista dirali, samo su sve pokvarili i zakomplikovali, sad cemo cekati jedno godinu dana samo da isprave svoje greske i vrate se koliko toliko na staro.

To je vrlo zanimljivo. Na kojoj si lokaciji? Mada, to sa lokacijom ne bi trebalo da ma veze. Kod mene je isti paket i isto 3 stb. Sve radi bez problema od prvog dana [Beograd, Vozdovac]. Da li si probao da restartujes MTS ruter? Da li si pitao nekog od komsija da li je i kod njih tako - cisto da utvrdis da li je nesto kod tebe ili je 'globalno'. Ne znam zasto bi se isti uredjaji sa istim softverom drugacije ponasali.
 
To je vrlo zanimljivo. Na kojoj si lokaciji? Mada, to sa lokacijom ne bi trebalo da ma veze. Kod mene je isti paket i isto 3 stb. Sve radi bez problema od prvog dana [Beograd, Vozdovac]. Da li si probao da restartujes MTS ruter? Da li si pitao nekog od komsija da li je i kod njih tako - cisto da utvrdis da li je nesto kod tebe ili je 'globalno'. Ne znam zasto bi se isti uredjaji sa istim softverom drugacije ponasali.

Smederevo je u pitanju, i meni je sve radilo ekstra do dolaska irisa. Samo komsija u ulici ima optiku sto se kuca tice, pitao sam ga, nije kaze mnogo obracao paznju, ali kaze da se i njemu cini da je sada kvalitet slike mutniji od kada nam je dosao cuveni iris. Za bagovanje stb uredjaja ga nisam pitao.Resetujem stb skoro svaki dan, jer drugacije ne mogu ni da ga pokrenem kada zabaguje.
 
Meni samo speed dial realno fali. Software nije bas po mom ukusu, ali nemam problema sa uslugom. Slika ista, stb ne baguje. Optika NBg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je slika ista. Uredjaj ne baguje. Softwer je kanta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Testira se irisGO za Web, app za Android, za iOS i za smart TV.
 
Poslednja izmena:
Koji bese kod za skriveni meni? Ima li tu menjanje pozicije slike i suzavanje? Kako su prebacili na ovaj glupi iris, slika "prelazi" van povrsine ekrana, pa se ne vidi deo menija sa leve strane. Na starom software-u sam to nasao bez problema u podesavanjima, sad nema sanse.

Takodje, kad se stavi kontrola recimo R12 na nalog i naleti se na kanal gde izbaci popup "zabranjen", jel i kod vas kad se prebaci kanal ostane popup dok se ne ide back ili ok? Neverovatno mi je da ovo nisu ispravili, na starom izbaci da je zabranjen kanal, prebacis na sledeci i normalno prikaze.


*104030* otvara ti za sifru, pa ukucas 8288 i ulazis u meni za podešavanja.
 
Dobijam i ja crvene ekrane ali vise me nervira nestabilan net. Krenuo da zeza bas kad su svima iris pustili.
 
Optika 400/160 3 stb-a q11, sve radilo super sa starom platformom. Odkad je dosla nova svaki dan moram da restartujem stb-ove nekada i po vise puta, zacrni se ekran, mislim otisao tv. Slika je deeeefinitivno bila ostrija sa starom platformom, posebno sd kanali, primetio sam da i hd nije vise onako kristalno jasna sa ovom novom iris. Da ih pita covek zasto su ista dirali, samo su sve pokvarili i zakomplikovali, sad cemo cekati jedno godinu dana samo da isprave svoje greske i vrate se koliko toliko na staro.

Isti slučaj i kod mene.
Verovatno je da sada za sd kanale imaju razlicite kodeke za svaki grad posebno, čim su u Beogradu svi zadovoljni sa kvalitetom kanala, dok kod ostalih osetno lošiji.
 
Isti slučaj i kod mene.
Verovatno je da sada za sd kanale imaju razlicite kodeke za svaki grad posebno, čim su u Beogradu svi zadovoljni sa kvalitetom kanala, dok kod ostalih osetno lošiji.
Ko ti kaže da su u Beogradu svi zadovoljni. Ja od početka pričam koje porobleme imam, a iz Beograda sam.
Baš će da prave različite kodeke za svaki grad, kao da je to jednostavno i jeftino. Kome i zašto je uopšte tako nešto potrebno?!
 
Meni evo drugi dan za redom kako palim stb i dobijam crni ekran i ne mogu nista da radim nego moram rucno da resetujem stb a kada se povrati onda moram sve ponovo da podesavam jer mi resetuje podesavanja u opcijama, srecom pa mi odabrane kanale kako sam ih slozio ne dira inace da mi to poremete tacno bih nekom skako po trepavicama.

Kvalitet slike mi se cini da je isti, ali zato brzina prebacivanja izmedju kanala je nebo i zemlja sa proslom verzinom. Ovde to toliko brzo i fluidno radi da je super, onda onaj info ne stoji dugo na ekranu nego se brzo skloni.

Box 3 100/20 paket.
 
Samo 39 klikova da bih pokrenuo seriju koju pratim u video klubu. Sta je to.
Do sada, sa starom platofrmom mi je trebal oko 13 klikova (iz secanja, ali poprilicno tacno)....

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Zna li neko koja roditeljska kontrola treba da se podesi da bi bili otkljucani svi kanali iz paketa osim erotskih? Komsija mi se zali, kaze da je sad dosta kanala (star tv, history itd.) zakljucano sa istom roditeljskom kontrolom kao pre, dok su pre radili bez problema, a ima 2 cerkice, pa bi da sakrije te kanale. Menjao je sve do R16, ali i sa tim ima zakljucanih kanala kao recimo history. Videh da ima R18 i R18+, da li bi R18 bilo to sto mu treba?
 
Dok je tebe pitao, ti postavio pitanje, cekas odgovor, preneses njemu... vec je mogao 10 puta da proba i sazna.
Kod mene stoji R18. Sve je otkljucano sem doticnih.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Slazem se, pitao me je, jer je mislio da znam odmah odgovor, ali posto ne gledam televiziju, rekoh mu da cu se raspitati.
 
Samo 39 klikova da bih pokrenuo seriju koju pratim u video klubu. Sta je to.
Do sada, sa starom platofrmom mi je trebal oko 13 klikova (iz secanja, ali poprilicno tacno)....

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Ja slabo koristim video klub, ali evo sad probah:

1. kilk na dugme "video klub"
2. 2 klika do "pretrage"
3. treci klik da se otvori tastatura... upises ime serije - klik da je najde, i to je to

Sve ukupno 5 klikova, ako ne racunas upisivanje imena serije....
 
Hvala na tips & tricks! :)
Mada, svaki klik se racuna...
To ako znam ime serije. Ako hocu da skrolujemnkroz video klub ne mozes zaobici komplikaciju. Moras prvo proco silne predloge sta binja trebalo da gledam, pa onda tek doci do video klubova, pa uvrk prikazu samo par ikonica pa klik na Vidi jos, pa onda za svaki zanr klik na vidi jos.
Ako imas neko otkrice kako to sve zaobici i direktnike doci do zeljenog video kluba i zanra u ful prikazu javi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Upravo live "zabadanje", program se prekinuo i u donjem desnom uglu se pojavio baner za GLOVO??? Je li neko još imao slučaj ala youtube reklame na irisu?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Počeo Iris da zajebava i kod mene od jutros...ajde što je taj crveni ekran nego samo zakuje odjednom, neće da prebacuje na druge programe, u gornjem levom uglu stoji broj kanala i neće da mrda i tako redom, samo resetovanje risivera na dugme pomaže, ko ih j...ako se pokvari ima da zamene i da mi daju taj novi mali crni.
 
Da li to zeza beli ili crni stb. Ja sam dobio crni početkom decembra kada sam prešao na MTS i nije me zezao, nije se zaglupeo već 2 nedelje.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
meni danas ostao u gornjem levom uglu onaj logo i broj kanala... 308 eurosport i sve funkcionise preko njega,bukvalno kao da ga softver ne vidi,vec ga samo ja vidim.... pokazuje brojeve preko brojeva,logo preko logoa... restart pomogao
 
meni danas ostao u gornjem levom uglu onaj logo i broj kanala... 308 eurosport i sve funkcionise preko njega,bukvalno kao da ga softver ne vidi,vec ga samo ja vidim.... pokazuje brojeve preko brojeva,logo preko logoa... restart pomogao

E to je i meni bukvalno bilo tako, zakovao na 350 broju, restart jedino, stari beli stb.
 
Da li je neko probao iris box na SBB internetu?
Na sajtu mts piše da mora preko fiksne tel. linije tj. njihove internet mreže ali rekoh da vidim da li možda rade neki kanali na SBB internetu.
 
Da li je neko probao iris box na SBB internetu?
Na sajtu mts piše da mora preko fiksne tel. linije tj. njihove internet mreže ali rekoh da vidim da li možda rade neki kanali na SBB internetu.

Nebitno je koji internet imaš, moraš da imaš fiksnu liniju od MTS.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno