Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja dobio danas Iris i imam poprilicno glup problem.Posto imam dodatna dva STBa,jedan radi bez problema,dok drugi trazi ime i lozinku,i nema sanse da preskocim tu fazu,kucao sam sve zivo,restartovao STB iskljucivao ga iz napona i nista.... Da l je neko imao slican problem i sta bi moglo biti resenje?
 
Najbolje zvati podršku za takve stvari.
 
Imena kanala se vise i ne vide. Pre su ikone bile velike, mnoge kanale bukvalno ne mogu da procitam. 32inca, 2 metra razmaka.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Moze li se nekako menjati odnos velicina slika u slici,ovako je bas minijaturno,gotovo beskorisno... jos uvek se snalazim... deluje mi da nije bilo potrebno bas sve menjati,zarad par inovacija.... meni drugi STB i dalje nece da se makne sa koraka u kom trazi ime i lozinku,katastrofa
 
Poslao sam im prigovor preko portala.
Probao sam ono sortiranje kanala. To je blagi uzas kako je reseno. Omiljena lista u Tv vodicu vise i ne postoji na jedan klik. Mora se ici u settings, kucati sifra, otici do upravljanje kanalima, tamo se odaberu aktivni kanali (svi ili omiljeni). Ako hocu da vidim listu omiljenih onda mora tako da je odaberem i onda tv vodic prikazuje samo omiljene kanale. Ali ako hocu ponovo da vidim i neke druge kanale e onda se mora ponoviti procedura i odabrati da svi kanali budu aktivni!?!?!?!?!?!? Sta samo 10 klikova za sta je pre trebalo jedan. I ponovo 10 akp hoces da vidis sve kanale.
Tv vodic i velicone ikona kanala mi je isto neshvatljivo
Zaista, kao da bukvalno niko nije pogledao i probao do koristi ovaj izgovor za softwer pre nego su nam poslali updejt.

Treba im poslati sto vise prigovora preko portala.



Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao sam edit prethodnog posta ali vise ne moze.
Stvari nisu bas tako crne, iako i dalje jesu veoma komplikovane.
Do promene liste u tv vodicu se moze doci pritiskom na tv vodic pa na dugme back, pa 2x desno do menija gde se bira aktivna lista. Prilikom odabira programa omiljena lista se vraca na na listu svih kanala.

Drugi nacin. U podesavanju/upravljanje kanalima kada se odaberu omiljeni kanali, oni ce biti default a lista se takodje moze menjati u tv vodicu (back, pa gore na ikonu menija). Stim da ce Iris stalno da prigovara da kanal (iz druge liste koju odaberete) nije aktivan i trazice potvrdu. Ali prilikom odabira kanala, lista ce se ovaj put vracati na omiljenu listu.
Ko me shvatio shvatio :)
Jos da se uvecaju ikone...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam zvati korisnicki centar i dok je automat pricao svoje izmedju ostalog je snimljena i recenica "zbog radova na unapredjenju mreze moze da vam se pojavi mts ekran na kom se trazi ime i lozinka,potrebno je da restartujete vas STB" ali meni ni posle sto restartovanja jos nece da proradi :(
 
Pa rade na unapređenju non stop [emoji3]

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
I nije neki gubitak imajuću u vidu kvalitet.
Šalu na stranu, znam da ti nije do smeha. Budi uporan sa pozivima i mail-ovima sve dok se ne udostoje da reše problem.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
Moze li se nekako menjati odnos velicina slika u slici,ovako je bas minijaturno,gotovo beskorisno... jos uvek se snalazim... deluje mi da nije bilo potrebno bas sve menjati,zarad par inovacija.... meni drugi STB i dalje nece da se makne sa koraka u kom trazi ime i lozinku,katastrofa
Ja sam nekada koristio (na starom tv-u koji je imao PiP) da vidim kada počinje film, utakmica... dok gledam nešto drugo.
Ja sam od danas na mts, sa sbb. Meni je kvalitet neuporediv. Na sbb slika bila vrhunska, ovde pomalo muljava.
 
Au, e pa džaba im onda 12*dinar kada je usluga loša.
 
Ja ne bih rekao da je loša. Internet je neuporedivo stabilniji (posebno ako gledamo rad od marta ove godine), a HD kanala ima više i sličnog su kvaliteta. SD izbegavam, tj. Izbegavao sam i na SBB-u i sad na mts-u.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam nekada koristio (na starom tv-u koji je imao PiP) da vidim kada počinje film, utakmica... dok gledam nešto drugo.
Ja sam od danas na mts, sa sbb. Meni je kvalitet neuporediv. Na sbb slika bila vrhunska, ovde pomalo muljava.

Jel muljava i na HD kanalima, tamo od 700-799 ?
 
Naravno da nije muljava
Slika je kristalna, sa jako velikim protokom
 
Naravno da nije muljava
Slika je kristalna, sa jako velikim protokom

Ne,ne, tamo (HD) su Ok.

Ma znam ja al' pitam "djusa" jer me zanima gde je gledao i sta je poredio tacno...

Licno mislim da se ljudi previse "pale" na kvalitet slike, pogotovo SD slike.
Na svaku cu se navici za 30 sekundi ako mi se gleda to sto ima na programu.
Tv ne gledam da bi uzivao "u kvalitetu" slike.
Naravno sto je bolja, sto je vise 1080i stvarno, u toliko bolje...
 
Da se pohvalim, zadnja dva jutra, prvo jutro - black screen, drugo jutro - red screen. Restart stb-a i šljaka normalno... Zahvaljujući info na forumu, drugi restart odrađen daljinskim, bez ustajanja. [emoji16]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zato šro HD programi nisu u 1080p već do 1080i.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
Nemojte da menjate nista u podesavanjima za rezoluciju.
 
Zašto?
 
Zato Zeko sto je tako najbolje.

Evo ljudi stavljaju p, pa neko pročita stavi i on misli da je bolje. Pa neko misli da je bolje 60 herca od 50, i trebalo bi u praksi da bude bolje sto vece, ali nije, jednostavno nije bolje. Biće kako rekose muljavo.

Ima tamo u podesavanju da se stavi i 4K. Nemojte to stavljati jer nije nikako bolje.

Ljudi još koriste crt televizore i skart kablove, a ovih kung-fu televizora je mali milion. A ti mu staviš 4K i 60 herca...
 
Katastrofa ovaj Iris,nakon prekida internete black screen ne reaguje na daljinski,pomaze samo
Restart stb-a, kod stare platforme ne secam se kad sam morao Restart stb-a.
 
Zato Zeko sto je tako najbolje.

Evo ljudi stavljaju p, pa neko pročita stavi i on misli da je bolje. Pa neko misli da je bolje 60 herca od 50, i trebalo bi u praksi da bude bolje sto vece, ali nije, jednostavno nije bolje. Biće kako rekose muljavo.

Ima tamo u podesavanju da se stavi i 4K. Nemojte to stavljati jer nije nikako bolje.

Ljudi još koriste crt televizore i skart kablove, a ovih kung-fu televizora je mali milion. A ti mu staviš 4K i 60 herca...

Ja ne znam kako si ti uopste uspeo da vidis ta podesavanja..
Imam stari mts stb beli box, sve sam pretrazio otkad mi je dosao iris tv , i nigde nema podesavanja za sliku tj sto se tice rezolucije 1080p,i, itd...
Nije mi jasno kako si ti to pronasao
 
Ima skriveni meni koji se otvara kombinacijom tastera na daljincu i tu između ostalog ima i promena rezolucije i refresh rate-a.
 
ja ne uspevam više da udjem u skriveni meni na belom STB. ne moze se ukucati vise * na daljinskom, odnosno nista se ne desava na Stb kada ukucam * na daljinskom upravljaču.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno