Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
+1
Pre nedelju dana sam presao sa SBB na MTS. Sefinitivno mj se sve vose svidja. Kvalitet, brzina i sam softwer.
E sad, videcemo sta ce doneti Iris.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
+1

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja imam tri STBa i kada napraviš listu omiljenih to važi za sva tri. Trik je da se na svakom napravi nalog, postavi kao glavni i odaberu omiljeni kanali.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Mozes li za nas koji smo presli sa sbb i prvi put se upoznajemo sa mts platformama da odradis neki tutorijal za omiljene kanala i pristup njima i kako da koristimo te liste :D ja pokusavao ali nisam skontao nikako :(

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nisam hteo odmah da prijavljujem, kao proći će. Ali...
Svaki dan, od kada je došao iris, u toku popodneva se Q11 stb frizira. Samo se pojavi crveni ekran (prvi put sam pomislio da je otišao TV) u nekom trenutku i ostane sve dok se stb ne isključi na dugme. Posle toga se uredno podigne i sve bude u redu. Do narednog dana. Ponavljam, svaki dan se to dešava.
 
Nisam hteo odmah da prijavljujem, kao proći će. Ali...
Svaki dan, od kada je došao iris, u toku popodneva se Q11 stb frizira. Samo se pojavi crveni ekran (prvi put sam pomislio da je otišao TV) u nekom trenutku i ostane sve dok se stb ne isključi na dugme. Posle toga se uredno podigne i sve bude u redu. Do narednog dana. Ponavljam, svaki dan se to dešava.
Ista prica.
Na jednom tv-u Q11 svaki ali svaki dan od kako je Iris uzjahao se desava da nestane slika i tek po promeni kanala (blaža varijanta) progleda.
Na drugom tv-u stari stb, trokira. Radi kao usporen snimak. Kretanje kroz menije jeftini horor film ali za divno cudo nema nestajanja slike.
Znaci, gospodo Mts platite posteno nekog da vam napravi / popravi ovaj poluproizvod.
Inace slika je ok kvaliteta. To bar nisu....

Znaci, izadjem iz sobe a u drugoj neko promeni kanal, ne daj boze koristi premotavanje i po povratku moj tv black put.Covek se prosto zbuni, pomislim da li sam ostavio upaljen tv ili kao sto napisa kolega ranije nije valjda...

Ako nesto znaci paket je 50/8 ali to se nije desavalo ranije, pre Irisa.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje vezano za gledanje sadrzaja u nazad. Bukvalno sam dosao na poslednji minut filma koji jurim jako dugo. Medjutim posle provere upustva izgleda da na PinkWorldCinema ne moze da se vraca sadrzaj. Da li postoji bilo koja druga opcija da se pogleda film od danas 21:00 "Svi Na Jug"?
 
Nisam hteo odmah da prijavljujem, kao proći će. Ali...
Svaki dan, od kada je došao iris, u toku popodneva se Q11 stb frizira. Samo se pojavi crveni ekran (prvi put sam pomislio da je otišao TV) u nekom trenutku i ostane sve dok se stb ne isključi na dugme. Posle toga se uredno podigne i sve bude u redu. Do narednog dana. Ponavljam, svaki dan se to dešava.

Sve razumem ali zasto je ekran crven? Kod mene kao da je ugasen kada se to desi.
 
Evo jutros sam ustao i vidim da su mi oba stb-a prebacena na iris. Nego sam primetio da su mi i svi kanali odkljucani. Jel i kod drugih tako? Inace imam Start HD paket.
 
To što su svi kanali otključani to je zbog novogodišnje promocije koja je svake godine u ovo doba i traje do 15.1. i posle se automatski deaktiviraju.
 
Meni nisu otljkucani , za sada... BG
 
Onako kako su objasnili u uputstvu od iris-a ja ne umem da slozim po nekom meni odgovarajucem redu favorit kanale u listi. :(

Da bi poredjao kanale u omiljene postoji procedura. A ona je sledeca. Prvo na daljinskom stisnes zupcanik da odes u podesavanja, ukucas pin 1111 ako nisi menjao ako jesi onda kucaj svoj pass koji je da udjes u podesavanja.

Ides treca stavka upravljaj kanalima, odaberes cetvrtu stavku koja se zove napravi listu aktivnih kanala i tu izaberes omiljene kanale.

Vratis se na pocetni deo upravljanja kanalima i odaberes omiljeni kanali i tu izaberes sve sto mislis da ces da gledas i sto bi mozda mogo da gledas.

kada si odabrao sve kanale koje hoces da ti budu u listi onda se vratis nazad i udjes u deo sortiraj kanale, izaberes kanal stisnes ok videces oko njega se pojave 4 strelice i saltas ga skroz na vrh i slazes kanale redosledom koji hoces da ti idu u omiljenoj listi.

Ako slucajno ubacis neki kanal u omiljenu listu a nije vildljiv na njoj onda znaj da ga nisi stiklirao medju omiljene.

Da znas proces je mnogo naporan i izskuje vremena da kanale poslazes kojim hoces redosledom ali jednom kada uradis onda je to to.

Da bi gledao omiljenu listu a ne kanale uzivo na daljinskom stisnes tv i dobijas svoju listu a ujedno i tv program sta ide na kojem kanalu i sta je sledece.

Ako hocete da saltate kroz listu omiljenih kanala mozete da idete normalno na + - a mozete ko ranije pa stisnete ok pa birate kanal koji hocete.

Ako neko negde zapne neka kucka tu sam da pomognem.

Ovako sam bar ja uspeo da podesim, mana je sto kada se ovako podesi onda se valda ne vide ostali kanali, sto meni i nije toliki problem jer to je i svrha omiljenih kanala.
 
Korisno. Trebace! Hvala!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
@ Beosoft

Hvala, probacu ...
 
Postoji li dugme na daljincu pomoću kojeg se vraća na poslednje gledani kanal?
Ovo ovde služi samo za gledanje sadržaja ispočetka, a trebalo bi (navodno) da ima obe funkcije...
Untitled.jpg
 
Jel ja tripujem ili su dosta kvalitetniji postojeci kanali? Rts 1, fox/crime itd...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Nisam hteo odmah da prijavljujem, kao proći će. Ali...
Svaki dan, od kada je došao iris, u toku popodneva se Q11 stb frizira. Samo se pojavi crveni ekran (prvi put sam pomislio da je otišao TV) u nekom trenutku i ostane sve dok se stb ne isključi na dugme. Posle toga se uredno podigne i sve bude u redu. Do narednog dana. Ponavljam, svaki dan se to dešava.

Isto i kod mene se dešava (Q11, optika), kao i kod ćaleta (stari crni stb, ADSL). Uglavnom me predveče dočeka kompletno crveni ekran. Jedino fizički restart pomogne.
 
Stigao Iris i kod mene.
Realno, stari mts mi bio skroz ok (presao sa Sbb nedavno). Ne vidim sta je drasticno bilo lose da su morali menjati na nesto sto, za 15tak min igranjanvidim samo mane.
Najvise me nervira ono "vidi sve" u video klubu. Pokaze mi 5 ogromnih postera (epizoda) od neke serije pa vidi sve. Em posteri sve isti, zauzimaju pola ekrana i ako hocu 6. epizodu mora dodatni klik i listanje. Pre je odman izlistalo sve epizode odma bez ovih suvisnih postera. Slicno na mnogim drugim mestima - vidi sve.
Estetski nije lepse, sve je postalo komplikovanije (vise klikova) i meni manje pregledno.
Prolazak kroz meni je za nijansu sporiji. To mi ne smeta.
Za sada ne vidim nikakav benefit sem sto ce palac da mi ojaca...

Jel zna neko, postoji neki tehnici razlog zasto su ovo morali da urade? Benefit po korisnika, za sada nula (barem u ovih 15 min).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno da nisu morali, vec su hteli novo i bolje al Srbija brale, prvo moraju da pokvare pa ako uspeju da poprave i unaprede kasnije... :

Nego da li je juce radio mts box (u mene ovi mali q11) na optici kada je bio prekid google usluga?

Nekoliko sati posle prekida(dal bi 2-3h posle pocetka smetnji), upalim ja tv i da odgledam unazad neke domace serije (Kosti i 12 reči) kad ono ne radi mts tv.
Palio i gasio ja na daljinski nekoliko puta, ne znam ni da li je reagovao ni sta je bilo al crni ekran i pisalo nesto da nema, posle jos koji sat poradilo, bilo je nekog crvenog ekrana al je i pisalo mts il tako nesto cini mi se (uopste nisam obracao paznju, zanima me samo dal radi il ne radi) pa da pitam kako je kod vas bilo i da nije to ova prica "zaglupio se box, crven ekran"...

Da li vam je ekran sav crvenn bez ikakvog natpisa il nesto pise na njemu kad zaglupi?
 
Stiglo i kod ćaleta na matori beli krš STB. Hahaha kakav raspad od "platforme"... da li i ostalima prvi put posle restarta uređaja kad se otvori TV vodič to je to dovođenja što se tiče prikaza video stream-a na uređaju?? Ostane deo grid-a iz EPG vodiča i samo se pojavi player interfejs (progress bar, puziraj i napred nazad) a samog TV kanala nema (nema ni VoD, nikakav video vište ne pušta) dok se ne restartuje STB.
I svaki restart uređaja treba ponovo da se podešava aktivna lista kanala.

A da ne ulazim u to kako izgleda interfejs i prikaz texta na CRT TV-u & preko analog out (preko RCA kabla).
 
Ovo ne da je za jedan klik sve produzeno, nego cesto za bas dosta klikova...
Zaaaasssttooo?!?!?!


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ovo ne da je za jedan klik sve produzeno, nego cesto za bas dosta klikova...
Zaaaasssttooo?!?!?!


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Zato sto je neko primio pare, naplatio ovo debelo i uveo najvecu glupost koja je prevazidjena odavno, a predstavio je kao najbolju platformu. Drzavne jasle moze im se. Secate se sajta Olivera Dulica od 30.000 eura. Tako se to radi, kratko ali j........

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa putevi srbije placaju 40k evra za novi logo, sta mislite koliko nas je sve ovo kostalo

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Sad sam tek skontao što nekima ne valja slika u uporedjuju to sa full hd televizorima najnovije generacije.

Crt tv i škart kabal, dodaš i krš net i naravno da ne valja ništa hehe:D
 
Nisam na početku puštanja ove usluge bio zadovoljan kvalitetom SD kanala ali mi se sada čini da su istog ili približnog kvaliteta kakvi su bili :) HD kanale nemam jer se sa njima ganjam da ih puste a tehničke uslove imam nego nisam tražio prošlog decembra kada produžavao ugovor za BOX 4 a sada ih jurim već mesec i po za HD ali mrka kapa, verovatno će se morati čekati novi ugovor, da sada potpisujem novi neću bez beneficija (gratis meseci).

O nekakvom upoređivanju SD kanala na MTS IRIS i recimo Total TV koji imam u vikendici nema ni govora jer svi znamo da protok na satelitu nikako ne može pratiti protok na kablu, tek recimo mogu da zamislim kakav je (ne)kvalitet na MTS Anteni plus. Sa SBB SD kanalima na kablu ne mogu da upoređujem, to možete vi koji imate ali pretpostavljam da je to nešto slično kao ovaj novi Iris, možda malo bolje ili manje slabije ali ponavljam još jednom potpuno je neuporedivo sa Totalovim kanalima koji nisu HD a TTV je u vlasništvu SBB.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno