Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Video sam da moze da se pomeraju kanali i redjaju kako odgovara, ali za favorit pojma nemam.
 
Moze i omiljene, tmo gde se sortiraju svi tu se i omiljeni sortiraju.

Poslazite u sortu sve npr HD kanale po redosledu (koji su vam u omiljenom) pa proverite kroz saltanje jel su poredjani..

Ja sam stavio rts1,2,prva,b92 pa na dalje fox sovi pa arene... i tako i je kad saltam...
 
Ako dobro shvatam, reboot-ovan stb (q11) da bi se odradio automatski update iris-a na uredjaj, ne da bi brze radio isris i sl. ?

------------

Onako kako su objasnili u uputstvu od iris-a ja ne umem da slozim po nekom meni odgovarajucem redu favorit kanale u listi. :(
Da, da ne čekam njihov push, nego da odmah odradi update.
Sortiranjem se još nisam bavio, ali bar se mogu selektovati omiljeni, pa ih postaviti kao default listu kanala.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ajde vi opisite detaljno KAKO se sortiraju omiljeni?
Pa jel mogu da se sortiraju svi kanali ili su oni fiksirani a samo se mogu sortirati omiljeni?
Ajde nek neko opise korak po korak, dugme po dugme, svaka komanda gde i kako se podesava polozaj kanala...
 
Reboot stb-a ubrzava proces. Stigao Iris, mislim da je samo stvar navike... Mada, da, nedostaje speed dial. Čak I meni koji je pre dva meseca prešao sa sbb-a na mts.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Kako se radi reboot? Klasicno ugasi se Q11 pozadi na dugme i ponovo ukljuci ili kako. Hocu da probam na drugom stb u dugoj sobi.
 
Ja sam preko menija, verovatno radi i na hard reset, da ga skloniš sa napajanja na par trenutaka.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam preko menija, verovatno radi i na hard reset, da ga skloniš sa napajanja na par trenutaka.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Kroz meni nisam nasao gde se to radi a sada cu mu izvucem napajanje pa neka odstoji tako neko vreme.

Dzaba kod mene izgleda jos nije stigo update tako da nemam nikakvog efekta gasio q11 ili mu izvukao napajanje na desetak min.
 
Poslednja izmena:
Ovo kucaš da uđeš u skriveni meni.
3de3823c92dd4da54b00dc4bbb1e9143.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da si pazio, video bi da nas barem dvojica ne mozemo da podesimo prema uputstvu.
Nisam bez razloga pitao da li bi neko mogao opisati korak po korak postupak.
Ja verovatno gresim negde, glup sam, sta li već, pa sam pitao druge da mi pomognu ALI nisam toliko glup da ne znam procitati uputstvo koje je na forumu kaceno barem 3-4 puta i koje mi je poslato od strane mts-a na email...
Zato hvala na trudu da me uputis ka mogucem resenja ali ne nije pomoglo.
 
Ovde je najbolja adresa za sve probleme provajder usluge.
Mts treba kontaktirati, oni treba da objasne korisnicima.
 
Ajde vi opisite detaljno KAKO se sortiraju omiljeni?
Pa jel mogu da se sortiraju svi kanali ili su oni fiksirani a samo se mogu sortirati omiljeni?
Ajde nek neko opise korak po korak, dugme po dugme, svaka komanda gde i kako se podesava polozaj kanala...

Nema te opcije, samo je moguce sortiranje liste svih kanala... Kad dodas u omiljene, slazu se sami po vec predefinisanom broju kanala.
 
Da si pazio, video bi da nas barem dvojica ne mozemo da podesimo prema uputstvu.
Nisam bez razloga pitao da li bi neko mogao opisati korak po korak postupak.
Ja verovatno gresim negde, glup sam, sta li već, pa sam pitao druge da mi pomognu ALI nisam toliko glup da ne znam procitati uputstvo koje je na forumu kaceno barem 3-4 puta i koje mi je poslato od strane mts-a na email...
Zato hvala na trudu da me uputis ka mogucem resenja ali ne nije pomoglo.

Druze, nisam imao vremena da analiziram sve postove. Videh da imas problem i reko da ti posaljem link. Imao sam dobru nameru. Sve drugo je suvisno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo baš ništa ne valja. Ima jednu jedinu prednost a to je slika u slici, sve ostalo je fuj. Danas mi zapucao net dvaput a box 4 puta. Mislio sam da mi je crkao TV prvi put. Dok nisam restartovao box. Jel ovaj softver radio Huawei za ove njihove šklopocije od boxa ili se neki genije iz telekoma dosetio da ubaci 3rd party softver na ovako jadan i bedan boksić? Nešto mi govori da je ovo drugo i da je to razlog zašto se sve raspada ovih dana.
 
Ne znam cemu cackajj stvari. Meni sasvim odlicno radi ovaj dosadasnji softwer. Ne znam kako vama, ali sa SBB na ovo je ekstra prelaz...
Jel bilo nekih problema zbog kojeg menjaju sistem? (presao na box pre par dana)

Uci cu u onaj meni i izbrisati upgrade server, pretpistavljam da sa njega prima uodate (pre toga ga naravno zapisati negde). Pa nek isprobavaju softwer na nekom drugom.... Kad ispeglaju zezancije eto mene.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam cemu cackajj stvari. Meni sasvim odlicno radi ovaj dosadasnji softwer. Ne znam kako vama, ali sa SBB na ovo je ekstra prelaz...
Jel bilo nekih problema zbog kojeg menjaju sistem? (presao na box pre par dana)

Uci cu u onaj meni i izbrisati upgrade server, pretpistavljam da sa njega prima uodate (pre toga ga naravno zapisati negde). Pa nek isprobavaju softwer na nekom drugom.... Kad ispeglaju zezancije eto mene.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Pazi da ne uspeš. Novi softver ćeš dobiti hteo ili ne hteo, pokušaj da eskiviraš ali džaba, stara platforma se jednostavno gasi.
 
Celo pre podne se akam oko sortiranja kanala. Koji idiJot je smislio ovako nešto, da mi je znati?
Sama ideja da se prvo sortiraju SVI kanali, pa onda da se biraju omiljeni je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ska. Mnogo bolja opcija je bila da se prvo odaberu omiljeni pa onda da se sortiraju. Bar se tada radi sa manjim brojem kanala.

Predlog onima koji osmišljavaju iris:
1. Uvesti opciju uklanjanja/brisanja iz liste neželjenih kanala. Ne ulazim u to da li mora da postoji u paketu neki kanal ili ne, već da imam mogućnost da uklonim ono što ne želim ni u listi, a kamoli da gledam isti program. Čoveče, uneli su ogroman broj nebitnih i glupih kanala, napravili haos, a mi trebamo da se akamo po listi. Upropastiću daljinski. Znam da je ovo nemoguća misija, na žalost.
2. Vratiti opciju da se prvo izabere lista omiljenih, pa da se omogući sortiranje samo omiljenih kanala.
3. Omogućiti dodeljivanje broja omiljenom kanalu.

Ima tu još primedbi, ali su možda previše subjektivne, pa neću o njima. Možda kasnije.
Ukratko, ima puno još da se radi na ovome. Videćemo da li će da se napreduje ili će biti sahranjen kao i mts TV GO.
 
meni je ovaj iris tv nekako brzi a mozda se samo tripujem
 
Celo pre podne se akam oko sortiranja kanala. Koji idiJot je smislio ovako nešto, da mi je znati?
Sama ideja da se prvo sortiraju SVI kanali, pa onda da se biraju omiljeni je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ska. Mnogo bolja opcija je bila da se prvo odaberu omiljeni pa onda da se sortiraju. Bar se tada radi sa manjim brojem kanala.

Predlog onima koji osmišljavaju iris:
1. Uvesti opciju uklanjanja/brisanja iz liste neželjenih kanala. Ne ulazim u to da li mora da postoji u paketu neki kanal ili ne, već da imam mogućnost da uklonim ono što ne želim ni u listi, a kamoli da gledam isti program. Čoveče, uneli su ogroman broj nebitnih i glupih kanala, napravili haos, a mi trebamo da se akamo po listi. Upropastiću daljinski. Znam da je ovo nemoguća misija, na žalost.
2. Vratiti opciju da se prvo izabere lista omiljenih, pa da se omogući sortiranje samo omiljenih kanala.
3. Omogućiti dodeljivanje broja omiljenom kanalu.

Ima tu još primedbi, ali su možda previše subjektivne, pa neću o njima. Možda kasnije.
Ukratko, ima puno još da se radi na ovome. Videćemo da li će da se napreduje ili će biti sahranjen kao i mts TV GO.

Potpuno se slazem.
Inace, ipak je ovo veliki iskorak za MTS u odnosu na pocetnu platformu.
Kosristeci razlicite TV aplikacije, EON, ORION, HRT, RAI, i mnoge druge, potpuno je jasno gde je glavni problem Irisa. Nije vizuelni izgled, to je diskutabilno. Problem je organizacija same aplikacije, tj. hod kroz nju. Skoro kroz sve nove alikacije da bi hodao kroz njih korsiti se samo sredisnji tockic - dugme OK i okolna dugmad za gore-dole, levo-desno. Njima se prolazi kroz ceo meni aplikacija, bez potrebe da se pritiska bilo koje drugo dugme. Sa Irisom to nije slucaj. To stvara glavnu komplikaciju. Druga stvar je postojanje 3 menija na tri mesta! Glavni - krajnje dole, mini TV vodic - niz levu ivicu, info bar - dole nize. Ovo pogotovo na pocetku koriscenja aplikacije stvara frustraciju.

Nemogucnost pravljenja svojih lista je neprihvatljivo. Pravljenje samo jedne nove liste, omiljeni kanali, je prevazidjena stvar. Cak i samo organizovanje liste omiljenih (sortiranje) preko glavne liste je cist nonsense, i to pomeranjem kanala sa pozicije na poziciju medju 250 kanala!
Vizuleno je aplikacije dosta bolja nego stara. Kod mene na Q11 nisam primetio nikakva usporenja, sta vise, cinimi se da je responzivnija nego stara aplikacija. Gledanje unazad - pristupa se lako, u par poteza, ali koristeci tri razlicita tastera. Kod mene nije funkcionisalo kako treba, tj. nije bilo sadrazja na svim kanalima kako se ide dalje unazad (govorim o onima koji se mogu vratiti unazad). ... Video klub je jasan i jednostavan, ne razumem sta je tu problem... prvi utisci...
 
Poslednja izmena:
Meni je vizuelno skroz OK
i definitivno je sve brže nego pre
 
A kvalitet slike u odnosu na SBB, i brzina promene kanala?
Ako neko ima iskustvo sa oba provajdera, zamenio bi SBB sa MTSom ali da ne pređem sa konja na magarca.
 
Ovaj iris je bas komplikovan, moraju da odrade neki apdejt pod hitno sto se tice organizacije tj da ga uproste , vizuelno je ok, "lepsi" nego SBB-ov ali 10x komplikovanjiji

Nema trika da se stariji korisnici snadju s omiljenim listama, dugmicima i siframa za ulazak u meni i sl.

Bas komplikovan UI



A i bagovit, ne znam da li ima neko ko ima dva ili vise tv-a isti problem, da moja oniljena/favorit itd lista bude i kopirana i na drugi stb uredjaj? Tj da ne postoji mogucnost da dva stb uredjaja imaju svako svoju omiljenu listu kanala?
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slazem.
Inace, ipak je ovo veliki iskorak za MTS u odnosu na pocetnu platformu.
Kosristeci razlicite TV aplikacije, EON, ORION, HRT, RAI, i mnoge druge, potpuno je jasno gde je glavni problem Irisa. Nije vizuelni izgled, to je diskutabilno. Problem je organizacija same aplikacije, tj. hod kroz nju. Skoro kroz sve nove alikacije da bi hodao kroz njih korsiti se samo sredisnji tockic - dugme OK i okolna dugmad za gore-dole, levo-desno. Njima se prolazi kroz ceo meni aplikacija, bez potrebe da se pritiska bilo koje drugo dugme. Sa Irisom to nije slucaj. To stvara glavnu komplikaciju. Druga stvar je postojanje 3 menija na tri mesta! Glavni - krajnje dole, mini TV vodic - niz levu ivicu, info bar - dole nize. Ovo pogotovo na pocetku koriscenja aplikacije stvara frustraciju.

Nemogucnost pravljenja svojih lista je neprihvatljivo. Pravljenje samo jedne nove liste, omiljeni kanali, je prevazidjena stvar. Cak i samo organizovanje liste omiljenih (sortiranje) preko glavne liste je cist nonsense, i to pomeranjem kanala sa pozicije na poziciju medju 250 kanala!
Vizuleno je aplikacije dosta bolja nego stara. Kod mene na Q11 nisam primetio nikakva usporenja, sta vise, cinimi se da je responzivnija nego stara aplikacija. Gledanje unazad - pristupa se lako, u par poteza, ali koristeci tri razlicita tastera. Kod mene nije funkcionisalo kako treba, tj. nije bilo sadrazja na svim kanalima kako se ide dalje unazad (govorim o onima koji se mogu vratiti unazad). ... Video klub je jasan i jednostavan, ne razumem sta je tu problem... prvi utisci...

Moram da pitam koje liste da pravis? Sta ces danas da gledas pink, history i ne znam sta a prekustra ces ucitas animal planet i discavery? Dovoljno je sto postoji opcija da se stave kanali u omiljene i onda imas sve na broju. Kao da se danas gleda 200 kanala istovremeno pa da mora da se prave liste.

Ok svako ima neke svoje razloge ali nije ovo neka online igrica pa da stavljas karaktere u vise grupa pa danas igras sa ovim timom a sutra igras sa onim timom da ti igra ne dosadi.
 
Dok sam istrazivao malo ovaj Iris,primetio sam kod kanala koji imaju opciju gledaj unazad(npr.Fox Life) da kad nadjes neku seriju i kliknes na vise informacija pise da je tipa Sezona 5 ep.8 i dole u predlozima mi izadje od 1 epizode pa do poslednje emitovane.Kliknes na prvu epizodu i odmah gledas posto ima vracanja sadrzaja od mesec dana .
 
Moram da pitam koje liste da pravis? Sta ces danas da gledas pink, history i ne znam sta a prekustra ces ucitas animal planet i discavery? Dovoljno je sto postoji opcija da se stave kanali u omiljene i onda imas sve na broju. Kao da se danas gleda 200 kanala istovremeno pa da mora da se prave liste.

Ok svako ima neke svoje razloge ali nije ovo neka online igrica pa da stavljas karaktere u vise grupa pa danas igras sa ovim timom a sutra igras sa onim timom da ti igra ne dosadi.

Ne slazem se. Opcija treba da postoji za vise listi kao i renumeracija u svakoj listi. I ja sam mislio tako kao ti, ali prakticno nije. Kad sam sastavio listu 'omiljenih' ispade blizu 40 kanala, sto informativnih, sto filmski, sto muzickih, sto dokumetarnih. Posto lista nema renumeraciju, i ne mogu da ih podelim po 'zanru', onda moram ili da pamtim izvorni broj kanala ili da do besvesti saltam kroz mini tv vodic. Predefinisane liste zanrovske su suvise siroke, i ima kanala koje ne bih nikad saltao.
 
A kvalitet slike u odnosu na SBB, i brzina promene kanala?
Ako neko ima iskustvo sa oba provajdera, zamenio bi SBB sa MTSom ali da ne pređem sa konja na magarca.

Brže menja kanale MTS, kvalitet slike je skoro pa isti na oba provajdera
 
Brže menja kanale MTS, kvalitet slike je skoro pa isti na oba provajdera
+1
Pre nedelju dana sam presao sa SBB na MTS. Sefinitivno mj se sve vose svidja. Kvalitet, brzina i sam softwer.
E sad, videcemo sta ce doneti Iris.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno