Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, video sam sada. Izgleda da može samo preko "TV vodiča".
 
Neko azuriranje novo se instaliralo jutros kod mene na iris-u... Blage veze nemam sta je
 
Sad nije kad pukne crni ekran sad je crveni iris soou se nastavlja
 
Nekome je crn od početka, nekome je crven. Izgleda je najnovijim update-om promenjena boja pri zabadanju sistema.
 
Novi ubdate sad je kad zakuca bela slika sva sreca sto ima puno boja.Zivote bt Iris
 
Dobra je ova platforma IRIS. Nakon uvodjenja ja sam smanjio glednje TV-a za 70%.
Bilo je ili da smanjim gledanje ili da sve to razlupam (svih 6 stb-ova jer imam 3 BOX 3 paketa (2 optika i jedan bakar)).
:smash: :mad: :smash: :mad:

E da, na bakru ako se prikacim laptopom ili telefonom preko wifi na ruter oba stb-a blokiraju sliku. Sa starom platformom je ponekad bila pikselizacija ili blago kocenje slike.
Oprema je naravno ista.
 
Dobio sam Iris na starom uređaju (sa starim daljinskim). Što neko reče, posle malo trčanja po opcijama, ja vidim samo mane.
Jedino što meni slika nije lošija nego ranije. Stičem utisak da je to premija.

Elem, Iris:
1) Sporije menja programe.
2) Duže se čeka na info podatke.
3) Info traka ima mesta samo za dve emisije umesto ranije tri, a opis emisije skraćen je sa prilično informativnog na neupotrebljiv. Prostor je minijaturan, a genijalci ga obično popune nebuloznim pridevima. Tipa: "Izuzetno zanimljiv i napet triler o veštom, staromodnom..." Katastrofa.
4) Ranije sam u info traci, tasterima gore i dole, mogao da vidim najave na drugim programima. Izuzetno važno kada je na datom programu trenutno neki turbo-folk ili turbo-političar (a vala i iritantan komentator), pa ne smem da promenim na njega nego hoću krišom da zavirim samo u dalji program. Sada me gore-dole ne vodi nikuda, odnosno spušta me na neke opcije. Koje me ič ne zanimaju
5) Info se konačno brže sklanja sa ekrana što je i pozitivno. Ali. Ako hoću da pročitam info o programu (one prideve) sad se prebrzo sklanja. Idealno bi bilo da je negde između, a još bolje da mogu da podesim. "Pa možeš na info dugme opet da ga prikažeš". Jeste. Samo što je daljinski katastrofa, pa je nalaženje dugmića u mraku glavobolja. Ali dobro, pritisnem info dugme. Pročitam prideve. Opet pritisak na info dugme - info traka je i dalje na ekranu, ne sklanja se? To je sa onog sastanka "kako da za.ebavate postojeće korisnike, od kojih živite".
6) Ranije sam odmah u info traci imao opciju da pročitam ceo opis emisije, ako ne može da stane. Mislim da je bio samo jedan klik. Sada? Četiri klika da dođem do Više informacija. Tu dobijam ogromnu sliku koja me ič ne zanima i tek nešto duži tekst, pa onda moram opet na Pročitaj više!? Dakle, imam Više informacija i Najviše informacija, a između gomila klikova. Pritom, definitivno ne reaguje na svaki klik/pritisak dugmeta. Što je najluđe, stranica TV vodiča, koja je zatrpana podacima i opcijama, prikazuje duži opis nego strana sa Više informacija. Ne vidim dugme za Najviše informacija.
7) Prozorče za Najviše informacija i dalje je očajno malo. Potpuno neobjašnjivo. Ali, zato je "dugme" Zatvori OGROMNO. A jedino je. I odmah izabrano.
8) Čemu, hiljadu mi dabrova Ontarija, uopšte može da služi ona vremenska linija u info traci?! Ranije se pojavljivala samo kada počnem premotavanje nekog programa, što je sasvim logično. Sada se pojavljuje uvek, ne služi ničemu, smeta puno, a uvek je i potpuno istog oblika.
9) Dugme koje je ranije vodilo na listu Omiljenih programa sada služi da se trenutni program postavi ili skine sa liste. Ne vidim potrebu za time, jer nije baš da će neko po ceo dan, svaki dan, da se bavi tom listom. Ko se toliko predomišlja ima većih problema od dugmeta. Ali dobro. Ono što nije dobro - nijedno drugo dugme nije dobilo funkciju prikaza liste Omiljenih!? Pa listu ću da podesim jednom i možda povremeno nešto korigujem, ali će mi sigurno često biti potrebno da otvorim tu listu i pređem na nešto normalno. Btw, lista Omiljeni programi trebalo je da bude nazvana Podnošljivo za gledanje.
10) Zaključani programi se i dalje... listaju, kada vrtim programe, samo je prikazano da je zaključan. Nigde tu ne vidim opciju da isključim njihov prikaz u vrtenju, odnosno da automatski pređe na prvi sledeći program koji nije zaključan. A da se na taj zaključan prebacim isključivo unosom broja programa (ili uključivanjem prikaza u vrtenju). Ali, u tom info prozoru za zaključani program imam dugme Nazad? Stvarno je neko smislio da ne umemo da nastavimo sa pritiskanjem gore-dole dugmeta za vrtenje programa, nego ćemo da prelazimo na druge dugmiće, da biramo to Nazad i klikćemo na OK?

Bilo je još nebuloza, ali prestao sam da pamtim. Ionako sam digao ruke i od televizije i od Telekoma. Ali, stvarno je... poražavajuće videti da nam ovakve stvari "dizajniraju" ljudi koji kao da nikada nisu koristili TV. Btw, po meni, jedna od najvećih prednosti starog sistema, u odnosu na SBB, bila je upravo nezatrpanost ekrana glupostima i brži odziv. SBB ne mogu ni da pogledam, jer prikazuju sve osim slike. Ovi odoše na istu stranu.

Haha, evo još jednog bisera - neko je napisao da HD programi počinju od 695. Pa ja ukucah 695 i - ništa. Opet ukucam, opet ništa. Iz trećeg pokušaja sam uspeo, nekako čkiljeći, da primetim da ispod tog broja koji ja unosim, ispiše da "kanal" nije pronađen (umesto program, ali kome to objasniti). To je ispisano sitnim slovima i stoji na ekranu možda 10 milisekundi. Bela slovca, na svetlo sivoj podlozi, a ja gledam takmičenje na snegu.
 
E jesi ga objasnio, svaka ti čast. Sve to, pa i još, i meni stoji u grlu, ali me žestoko mrzelo da pišem onomad kada sam davao svoje utiske.
 
@canejr

Tužno ali istinito. :crash:

Ne znam da li ima osnova za raskid ugovora?
 
@zaxknez Ja uvek rezonujem "ma, samo ovih par sitnica". A onda se malo zanesem. Da sam unapred znao dokle će da ode verovatno ni ja ne bih počinjao. :D A pomažu slepo kucanje i bežična tastatura dok se prostirem u fotelji.

@keza Koliko znam, ugovor ne garantuje ni koje ćeš programe imati, a kamoli kakav će biti korisnički interfejs. Od prvog ugovora za kablovsku (tamo negde 2003. godine), pa preko SBB-a, ugovor je uvek pominjao samo da će oni imati neki kabl koji ide do mene, ništa ni o primanju nekog programa. Meni je sada nevažno. TV sam prestao potpuno da gledam letos, a ugovor mi ističe za 2 nedelje. Posle prenosim net i mobilni kod nekog drugog, a TV neću ni imati. Jedino ću još neko vreme morati da robujem fiksnom priključku, jer konkurencija kod mene nudi samo wi-fi. Istina, Orion mi reče da imaju nešto bežično sa brzinama "isto kao optika", ali nisam baš poverovao.

Btw, koliko god ono bio dugačak spisak, ja sam u stvari veoma "lajt" korisnik i sve je ono tek par sitnica. Ne mogu da zamislim kako je nekome ko ima više uređaja, koristi vodič, programira snimanje i podsetnike, gleda unazad, koristi video klub, itd. U menije nisam praktično ni ušao.
 
Dok je bio stari interfejs, još sam i koristio "Gledanje unazad", "Video klub" i HBO.

Sada sam digao ruke. Naučio sam napamet par kanala, i samo ukucavam brojeve. I naravno, redovan reset tako što isključim STB box iz struje na pola minuta. :lupko:
 
Redovno gledanje tv programa se odavno svelo na neka sportska događanja koje pokriva arena, a da me zanimaju. Po nekad se zakačim za neki filma na Fox-u dok ga moja žena gleda. Za ostale retke trenutke koristim eon. Što će reći, srećom nisam tv manijak. Iz tog razloga skoro da i ne koristim mts ubogi daljinski kod kojeg ni po danu ne mogu da nađem ključne tastere jer prosto nisu ni malo logično raspoređeni. Zaista, odziv kasni pri pritiskanju nekog tastera, mislio sam da je baterija, ali ne.
Imam još godinu dana ugovora. Ne verujem da ću prelaziti kod nekog drugog (sve mi je u mts paketu, a ne očekujem da ću net dobiti bolji kod drugih), ali sigurno neću uzimati box 4, odustajem od njihove televizije pa da je 100 godina po 1 dinar. Prosto mi više ne treba, a još da me neko zaHebava za moje pare... Ej!
 
Jel taj Iris ide svima pod obavezno ili može da ostane stara platforma?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Da li je neko od novih korisnika (u poslednjih mesec dana) dobio STB box na kome pise "iris tv"?

Ukoliko je slika STB boksa na MTS sajtu verna (nije nekakav render) onda STB boks na kojem pise "iris tv" nije isti kao 'stari' Q11. Ima li nekoga na forumu da je dobio STB sa natpisom "iris tv"?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Od danas pocinju da se koriste novi stb-ovi, HD STB SKYWORTH HPH07

Šta je to tačno, nešto guglah, imaju neki bugarski sajtovi o tom skajvortu...je li android klasičan da možemo i yt da gledamo npr. ili tome slično ? Kontam da zamena prvo onima koji produžuju ugovor, ko zna kad svima ostalim, naravno novim korisnicima sve novo.
 
Sutra ću otići do poslovnice da vidim da li ih imaju, imam pravo na još jedan stb u boxu gratis.
 
Pa ovaj stb ako bude u ponudi ima svoj daljinski normalno, šta onda sa daljinskim koji postoji specijalno za iris platformu koji takođe treba da imaju u ponudi ?
 
Ne znam kakva je situacija, ali sam večeras ušao na moj mts aplikaciju kako bih proverio koliko mi je naplaćen poziv prema kratkom "kodu" sbb.

U svakom slučaju, iskočila mi je reklama kao za supernova move aplikaciju, ali sa pozadinom irisa.

Je l to nagoveštaj iris tv go ili nema veze s vezom?

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Ne znam kakva je situacija, ali sam večeras ušao na moj mts aplikaciju kako bih proverio koliko mi je naplaćen poziv prema kratkom "kodu" sbb.

U svakom slučaju, iskočila mi je reklama kao za supernova move aplikaciju, ali sa pozadinom irisa.

Je l to nagoveštaj iris tv go ili nema veze s vezom?

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Nešto slično ima i na sajtu, to je otprilike ova iris usluga na tv što ima.
 
Gde nestade LeBronPPP ... ;) Unese pometnju i zbrise.

Nisam uspeo nista zvanicno da dobijem, ali sam malo istrazivao u evo do cega sam dosao. Ima losih i ima dobrih stvari.

MTS vodi potpuno istu politiku sto se uredjeja tice kao bugarski Vivacom. Vivacom ima identicne STB kao MTS. Avgusta prosle godine uveli su u ponudu SKYWORTH HPH07 [Vivacom ga opisuje kao HD a zapravo je 4K uredjaj]. Na MTSovom sajtu je definitivno taj isti uredjaj. Uredjaj postoji u nekoliko "verzija" sto se tice izgleda i nekih "iznutrica". Postoji niz ISP koji ga koriste i to kao android uredjaj (android 9) uglavnom.

Prva losa vest je sto ga Vivacom ipak koristi sa linuxom i identicnim softverom kao kod MTSa, samo sto se kod njih ne zove Iris nego prosto Vivacom. Verovatno ce i kod MTSa biti isti slucaj, tj. Iris na linuxu. Zapravo 100%. Dakle od androida nista. Ono sto je pozitivno je sto ce Iris sigurno mnogo bolje raditi na SKYWORTH HPH07 nego na Q11. SKYWORTH HPH07 ima isti procesor samo druge generacije (v200) koji je dosta bolji od prethodnog i sa mnogo vise memorije. Iris ce biti stabilniji i fluidniji, nadajmo se.

Druga losa vest je sto MTS sigurno nece zamenjivati niti stare bele niti Q11 sa SKYWORTH HPH07. Bilo bi nerealno. Medjutim...

Dobra vest - ako budu radili isto sto i Vivacom, a meni izgleda da hoce, onda cemo uskoro imati u ponudi novi dodatni manji paket - '4K Ultra'. On bi trebalo da sadrzi 3-4 4K kanala -- Fun Box UHD [MTS vec ima ugovore sa SPI Int.] LUX TV 4K, Planeta 4K i mozda jos neki. On ce biti verovatno po ceni HBO dodatnog paketa i verovatno nece biti deo ni jednog postojeceg paketa. Korisnicima koji se budu prijavili za 4K Ultra dodatni paket bice menjani stari STB za SKYWORTH HPH07. Ako je moja pretpostavka tacna, SKYWORTH HPH07 necemo videti sve dok MTS ne ponudi novi dodatni paket. Mozda ce to biti vec pocetkom februara... Dobra vest je i to sto SKYWORTH HPH07 podrzava i linux i android i sto je konkretno ova verzija uredjaja iz 2019/2020 godine. Tako da ako ikada MTS bude hteo da predje na android, samo se SKYWORTH HPH07 flasuje i gotovo.
 
Poslednja izmena:
E, da... Dva nova HD kanala [nista znacajno] i mala pretumbacija:

490 MUZZIK HD
491 JEKA MUZZIK HD
492 ROCK N ROLL HD
794 PINK 3 INFO HD
795 TV HRAM HD
796 prazan
 
Poslednja izmena:
Isuviše lepo da bi bilo istinito da dobijemo klasičan android box, niti će taj box koristiti kao android niti će ići zamena, dobro, možda vremenom nešto poboljšaju...
 
I sta bi na kraju sa tim novim stb,da li ih ima u ponudi?
 
HBO+ se može odjaviti na 0800 100 100, opcija 3 pa opcija 1 i unese se broj fiksnog telefona i potvrdi i to je to, ne mora se čekati operater da to odradi. Ovako preko automata je bilo čini mi se i pretprošli put.
 
Dezinformacija potpuna,posto nisu ni poceli da se koriste!
Nije dezinformacija, u Sremsku Mitrovicu su stigli i počelo je njihovo izdavanje, od sutra kreću prve montaže.
Sutra ću da malo da ga testiram pa ako ima pitanja, čujemo se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno