Šta je novo?

Problem sa WIFI

sheva7

Slavan
Učlanjen(a)
19.04.2008
Poruke
149
Poena
320
Pozdrav svima

Imam situaciju.. Dakle, bili iz Supernove, stavili TECHNICOLOR TC7210 taj model, napravio Wifi, takodje vezao sam kablom za Archer C7 jer mi je u drugoj sobi bio slab signal. Takodje sam preko Archera napravio 2.4 i 5ghz wifi.

E sad imam problem sto ces mi npr ti wifi-jevi sa Archera prikazuju "Connected, no internet" na telefonu. To je povremeno. Takodje na TVu mi sve cesce izlazi notifikacija " Wired Lan cable disconnected" a posle par sekundi "lan wired cable connected" (posto sam i tv povezao sa kablom iz Archera).

Takodje, na telefonu kad sam na WiFiju TECHNICOLOR wifi-ja, cesto ne moze da ucita slike ili klipove kad hocu da saljem preko vibera ili wa. Cim iskljucim Wifi, odmah lagano ucita mobilna mreza.

Da li je mozda nesto do podesavanja ili tako nesto?

Hvala unapred na nekoj sugestiji.
 
Da li ti je Technicolor u Bridge? Da li je to opcija (da ti ne trebaju njegovi portovi i wifi)? Ako jeste, prebaci njega u bridge i Archer da bude jedini ruter u mreži, često bude konflikata zbog dva rutera i dva DHCP-a.
 
Da li ti je Technicolor u Bridge? Da li je to opcija (da ti ne trebaju njegovi portovi i wifi)? Ako jeste, prebaci njega u bridge i Archer da bude jedini ruter u mreži, često bude konflikata zbog dva rutera i dva DHCP-a.

Kako to da proverim? Tj gde da vidim da l je i sta cekirano? :/
 
Znači nije :)

Da li ti treba wifi na oba rutera ili ti je dovoljno da Archer baca WiFi?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ubaci Archera u ap mod, isključi dhcp, I kabl iz glavnog rutera uključi u jedan od lan portova (ne Wan). Podesi wifi kako ti odgovara I to je to. Opciono podesi na Archeru statičku ip adresu. Ako ti neki od ovih koraka pravi zbun, piši.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Sve sam ovako uradio,ali sad mi wifi radi, ali nemam net na TV-u i kompu koji s povezani lanom od ovog glavnog rutera
 
Koliko portova si iskoristio? Obično su 2 porta odvojeni za internet, dva za TV. Na koje portove su povezani set top box-ovi, da li oni rade? Na koje su povezani ti uređaji koji nemaju net?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Nemam set top.box,direkt u TV i komp kroz zidove.. iz ovog Technicolor uredjaja
 
Ali koji portovi? Pošto su možda zaključani za tv stream. Probaj da uključiš kabl u neki drugi port na ruteru, ako radi onda je do toga, ako ne, da probamo da rešimo.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Kako da vidim za portove, promenio kablove i isto?

Mada sam mozda zahtevan, pokusavam u isto vreme da setujem iz tog kabla koji ide direkt iz Technicolor rutera, povezao sam i TL WR340G, ali sad njemu ne mogu da pridjem. To je jedan kabl koji ide u komp, pa sam mislio da koristim za dva kompa taj TL WR340G, tj da podelim iz tog TP link modema da idu dva kabla ka dva pc-ja. A ovamo u sobi mi i dalje Archer povezan sa TV-om i on ne daje signal , hvata lepo wifi , ali kad mu ubacim iz archera u tv, ne prepoznaje wired net
 
Poslednja izmena:
Čini mi se sad sve podesio kako treba. Bio je problem u portu na archeru. Sad mi valjda radi kao aces point.
 
Imam jos jedno pitanje :(

Ako sad imam povezana tri rutera, kako mogu da pridjem drugom i trecem? Jedan mi je na 192.168.0.1, a kako da vidim ostala dva? Hvala puno jos jednom!
 
Mene iskreno zanima, sta ce tebi tri rutera?
 
Mene iskreno zanima, sta ce tebi tri rutera?

Imao dva, jer jedan ovaj iz kablovske jedva dohvati wifi do druge sobe. Pa sam uzeo Archera da pojacam signal. Treci sam dobio kad sam krenuo da radim od kuce jer su mi dva PC-ja povezana. Taj treci je TP link, najobicniji koji mi treba zbog mreznih prikljucaka.

Zadovoljan odgovorom? :)
 
Firme od par hiljada zaposlenih koriste jedan (1) ruter ti tri...

Inace pisano je u temi jedno 20x kako nakalemiti da to radi, ali i dalje preterana egzibicija u odnosu na samo jedan ruter i eventualno AP za delove gde je slab signal.

Ti jedan ruter korsitis kao AP, a drugi kao switch.

Jos da uzmes motornu testeru i seces nokte sa njom jer sece.
 
Dobro,imaš li predlog kako da pridjem sad Archeru jer mi defaultna za ruter vezana za kablovski ruter..
 
Pogledaj tabelu DHCP klijenata na glavnom ruteru, pa nadji ostale rutere po MAC adresama. Ili kreni redom po svim dodeljenim IP adresama, pa ćeš stići do ostalih rutera.
Pozdrav
 
Pogledaj tabelu DHCP klijenata na glavnom ruteru, pa nadji ostale rutere po MAC adresama. Ili kreni redom po svim dodeljenim IP adresama, pa ćeš stići do ostalih rutera.
Pozdrav

Da, i dalje nisam uspeo. PRistupao tim adresama , medjutim nema za ruter ni jedna. Samo tv i mobilni koji su na Wifi-ju su prikazani kao DHCP klijenti...
 
Koliko portova si iskoristio? Obično su 2 porta odvojeni za internet, dva za TV. Na koje portove su povezani set top box-ovi, da li oni rade? Na koje su povezani ti uređaji koji nemaju net?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Ako je SBB optika onda EON box uzima jedan port od interneta i ostaje samo jos jedan, 3 i 4 su za TV D3 i nem aterorije da se tu potera internet. Ako je TV na eon box-u onda ide na prvi port a na drugi switch pa na njega kaci sve ostalo.
 
Ako je SBB optika onda EON box uzima jedan port od interneta i ostaje samo jos jedan, 3 i 4 su za TV D3 i nem aterorije da se tu potera internet. Ako je TV na eon box-u onda ide na prvi port a na drugi switch pa na njega kaci sve ostalo.

Nije, Supernova je u pitanju.. tj bivsi Radijus Vektor.
 
Postovanje, molio bih iskusne za savet. Imam kablovski modem od supernove, gore imenovani technicolor, pa sam danas narucio asus ax3000 da dobijem punu brzinu wifi - ja. Sta je potrebno da podesim na njihovom ruteru Bridge mod enable ili ne. Ako omogucim bridge mod da li ce mi raditi lan portovi na tom modemu. Inace sada rade sva 4 lan porta i na istim imam internet, 1 ide na move box, drugi na android boks, treci vucem kroz kabel na sprat gde mi je prikljucem smart tv. Da li treba na tom modemu routeru da iskljucim wifi ili ne. Nov sam u ovoj temetici pa ima puno nejasnoca. Hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno