Šta je novo?

Zvucnici za Bluesound Powernode 2i

apostol7

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
429
Poena
620
Pozdrav svima.

Skoro sam uzeo novo pojacalo Bluesound Powernode 2i v2. Za sada su na njega zakaceni Wharfedale Diamond 9.3 zvucnici.

Razmisljam da uzmem bolje zvucnike. Sta preporucujete do oko 1000€?

Za sada merkam Monitor Audio Silver 100, sta mislite o njima? Oni su oko 95.000.

Hvala :)
 
Poslednja izmena:
Ne možeš da poneseš pojačalo pa da čuješ na više zvučnika? Osim MA Silver 100 ima još modela za razmatranje, samo je pitanje šta bi tebi najbolje leglo ... KEF LS50 (Meta), Roksan Kandy K2 TR-5, Wharfedale Linton su još neki modeli koje bi bilo poželjno da probaš.
 
Poslednja izmena:
I Dynaudio Emit M20, TRIANGLE BOREA BR03 ako ih ima kod nas ...
 
Poslednja izmena:
Mislim da cu ipak odustati od prodaje pojacala, polako mi prirasta srcu :) Tako da nastavljam da gledam koje zvucnike da uzmem :) Hvala svima na savetima, pogledacu kakvi su.
 
Poslednja izmena:
Bluesound Powernode 2i je super pojacalo.. bio sam par puta u 4audio i za sta god da su ga zakacili, sviralo je super.
Istina i ja volim Monitor Audio Silver seriju. Imam Silver 300 koje sam pred kupovinu i slusao na BS PN2i.
Uvek je isplativija kupovina polovnih ali ne previse starih zvucnika (i ostalih uredjaja).
Ako hoces bookshelf probaj da nadjes Silver 2 ili ako zelis podne onda Silver 6 ili 8 (prethodna generacija MA Silver). Ja sam pokusavao da nadjem S8 ali nisam uspeo pa sam morao da se.otvorim za nove S300 iako razlika u zvuku skoro pa ne postoji.
 
Kasno vidim, ali ja upravo imam kombinaciju BS PWN2i v2 + MA Silver 100.

Nema greške :) ako te nešto konkretno zanima, pitaj slobodno :)

Jedini moj problem je što već želim bolje.. :D
 
Super je Silver 100.. ali ako ima mogućnost za podne, dobio bi malo vise. Bio sam u slicnoj nedoumici i na kraju uzeo oba modela (silver 2 i silver 6).. i naravno pobedio podni.
 
Ja sam moje uzeo za Black Friday prošle godine za 500e, pa ih zato smatram odličnom kupovinom :)

edit: ali kao što rekoh, planiram upgrade. soba je prevelika za ovako male zvučnike :)
 
Poslednja izmena:
E to je jack pot! Oni sad i polovni bi moguce bili skuplji od toga.
Ja sam moje silver 2 (isti zvucnik, prethodna generacija) prodao za 470e pre godinu i malo vise.
 
Silver 100 su sada 800 EUR, previse je koliko vidim?
Sta je bolje od silver 100 sa cenom do nekih 1300 EUR?
Bookshelf me zanima :)
 
Poslednja izmena:
Ako vec razmisljas o MA onda Gold 100. Ima jedan par na KP za 850. Ima jos svašta nesto od drugih brendova.. zavisi sta ti se svidja.
 
Svidja mi se MA Gold. Ali malo mi je frka da dajem tolike pare za nesto staro 2 godine i jos bez garancije :)
 
Nema tu sta da crkne. Ili radi ili ne radi. A ako radi sad, radiće i za 20-30 godina. Nije to neka osetljiva elektronika kao noviji televizori npr.. Zvucnici su vrlo proste sprave. Prestanu da rade samo ako ih fizicki ozbiljno ostetis ili ih spalis.
Znam ljude koji slusaju zvucnike iz 70ih i uzivaju.
 
A za 800 za koliko bi verovatno dobio te Gold 100, tesko da ces naci bilo sta novo da svira i blizu. Ja zvucnike stare 2-3 godine smatram.za nove zvucnike (u koliko su u mint stanju).
 
Slusao sam Sonus Faber od 2.5-3k eur u 4audio u kombinaciji PN2i. I zvucalo je odlicno.
Rekose mi da su i prodali par takvih kompleta.

Naravno, nije BS svemoguc.. ima boljih pojacala ali tesko za te pare (ako gledamo cene novih uredjaja). Narocito ako uzmemo u obzir da dolaze i strimer i korektan dac u paketu.
 
Hvala svima na savetima. Odustajem od kupovine zvucnika za sada.
Izgleda cu ipak prodati pojacalo i uzeti neko drugo. Jednostavno nije mi leglo. Trudio sam se da mi se svidi ali nesto ne ide :) Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nije ti leglo vizuelno/funkcionalno ili zvučno?
 
Ne osecam neko bitnije poboljsanje u odnosu na predhodno pojacalo Marantz hd-amp1. Jesu stari zvucnici ali opet... Verovatno sam previse ocekivao, ne znam.
Takodje mi nedostaje klasican potenciometar :) Ne svidja mi se touch panel za menjanje glasnoce, tek kada sam poceo da koristim shvatio sam.
 
Poslednja izmena:
Za sada ne. Moracu ponovo da krenem da istrazujem.
 
Evo jedne tabelice za pocetak, otprilike trebas preskociti par stepenika da dobijes cujnu nadogradnju.

amplifiers.jpeg
 
Hvala Nemanja na tabeli :)
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije uzimam Monitor Audio silver 50 7g :) Deluju mi sasvim ok. Verovatno cu sacekati neko snizenje.
 
A sto se pojacala tice jos uvek sam na powernodu :)
Svidja mi se nad c700 najvise zbog displeja.
 
Jeste lepše parče hardvera, ali ako je verovati recenzijama zvuk je identičan kao Powernode.
 
Nazad
Vrh Dno