Šta je novo?

Kung Fu Flash

prenex

Čuven
Učlanjen(a)
20.07.2001
Poruke
422
Poena
665
Posle mesec dana priprema i još dva meseca čekanja da komponente stignu konačno sklopih i ovo čudo od kertridža (hvala članu Popmilo na ideji i podršci). Kada je konačno sve stiglo i kada sam video koliko su male komponente, rekoh "no way". Posle više "prelemljivanja", proradilo je...

Znači može da emulira više vrsta kertridža, učitava CRT, PRG, D64 i to sve sa mikro SD kartice.

Ko ne voli trenutno učitavanje (ili par sekundi) neka ne čita dalje :D.


Podržani tipovi kertridža:

Normal cartridge (8k, 16k, Ultimax)
Action Replay v4.x/v5/v6
KCS Power Cartridge
Final Cartridge III(+)
Simons' BASIC
Fun Play, Power Play
Ocean type 1
Epyx Fastload
C64 Game System, System 3
Dinamic
Zaxxon, Super Zaxxon
Magic Desk, Domark, HES Australia
Super Snapshot v5
Comal-80
EasyFlash


Podržani fajlovi:

Cartridge (CRT)
Disk image (D64, D71, D81)
Program (PRG, P00)
Firmware update (UPD)


Stranica projekta: https://github.com/KimJorgensen/KungFuFlash




IMG_20201124_073737.jpg



IMG_20201125_170402.jpg



IMG_20201125_111126.jpg



IMG_20201205_201012.jpg
 
Pratim sam taj projekat već neko vreme, odlična ideja i realizacija... I svaka čast što si se upustio u lemljenje i uspeo da sve sklopiš!
 
Interesantan projekat sa impresivnom listom funkcionalnosti. Video sam iz youtube videa da moze odlicno da emulira razne kertridze. Kakva mu je emulacija D64 i da li moze da zameni Pi1541?
 
Gde si narucio ovaj kit?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
Ništa specijalno, ko klasičan everdrive za konzole, vidim da ga valjaju po 40 eur što je ok, sve preko toga je pljačka po meni za ono što nudi. Svakako je bolje za malo veći novac uzeti komplet Pi1541 neki
Pa nije baš kao everdrive za konzole, niti je u istoj kategoriji kao Pi1541... Everdrive je namenjen samo za kertridže (koliko znam, mada ima za razne konzole), Pi1541 samo za diskove (sa punom emulacijom drajva). Ovaj podržava gomilu kertridža, plus zamenjuje flopi sa manje-više instant učitavanjem ukoliko program/igra koristi standardne kernel rutine (emulacija drajva na nivou kernel poziva). Ako pročitaš o tome na koji način kertridž funkcioniše, ne bih rekao da je "ništa specijalno".
 
Interesantan projekat sa impresivnom listom funkcionalnosti. Video sam iz youtube videa da moze odlicno da emulira razne kertridze. Kakva mu je emulacija D64 i da li moze da zameni Pi1541?

Ne znam kako da ti tačno odgovorim na ovo pitanje... verovatno zavisi od korisnika i njegovim zahteva. Ima dosta D64 koje neće raditi, ali većina značajnijih naslova postoje u CRT formatu i prava je milina kada ti se učita za sekund. Nismo mi više oni klinci od pre 35 i kusur godina da sa ushićenjem gledamo TURBOTAPE linije u bojama duge :D. Pi1541 ima jako oružje u vidu kompatibilnosti, ali kada jednom probaš Kung Fu Flash i njegovo instantno učitavanje, onda ti čak i kombinacija Pi1541 sa Jiffy deluje smešno. Na primer, Epyx Games Collection ima u sebi Summer Games 1 i 2, Winter Games, World Games i Califonia Games, sve u jednom CRT i sve se učitava instanto, bilo igra, bilo disciplina, neverovatno praktično...
 
Gde si narucio ovaj kit?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Nema nigde kit, bar ga ja nigde nisam našao, moraš komponentu po komponentu. Neka Aliexpress bude tvoj najveći prijatelj... imaš i gotove kertridže na netu, za 42 funte bez SD kartice.
 
Interesantan projekat sa impresivnom listom funkcionalnosti. Video sam iz youtube videa da moze odlicno da emulira razne kertridze. Kakva mu je emulacija D64 i da li moze da zameni Pi1541?
Kao što reče prenex, emulacija D64 nije puna kao kod Pi1541, što znači da se možeš oprostiti od većine disk-baziranih demoa. Odnosno, emulacija je do nivoa kernel poziva, što u prevodu znači da (skoro) sve što koristi običan kernel load će da radi, dok sve što koristi sopstveno učitavanje ili ubrzivače diska neće raditi. S druge strane, imaš gomilu igara sa custom učitavanjem koje su prepravljene za SD2IEC, većina toga bi trebalo da radi. I naravno sve što je single-load prg i sve što je prepravljeno u neki od podržanih kertridž formata.

Trenutno se bavim i kućištem za Pi1541 (još uvek WIP), i mislim da i ovaj kertridž i Pi1541 imaju mesta jedan pored drugog, svaki za svoj domen (ja recimo obožavam da gledam demoe).

pi1541.JPG
 
Pa nije baš kao everdrive za konzole, niti je u istoj kategoriji kao Pi1541... Everdrive je namenjen samo za kertridže (koliko znam, mada ima za razne konzole), Pi1541 samo za diskove (sa punom emulacijom drajva). Ovaj podržava gomilu kertridža, plus zamenjuje flopi sa manje-više instant učitavanjem ukoliko program/igra koristi standardne kernel rutine (emulacija drajva na nivou kernel poziva). Ako pročitaš o tome na koji način kertridž funkcioniše, ne bih rekao da je "ništa specijalno".

Pa i Everdrive kertridž nudi instant učitavanje, pritom neki od njih podržavaju i više sistema kao recimo Sega Everdrive (Sega 32X, kompletnu Sega Master System emulaciju, Sega CD Bios, PAL/NTSC, save state), ovaj Kung Fu ne podržava čak ni NTSC sisteme, ne podržava C64GS, ne podržava direktno multi-disk igre, nema SID player, ne podržava JiffyDos....ne vidim po čemu je to specijalan, što podržava Epyx Fastload i Final Cartridge ? Jaka stvar ubilo se, imaš recenzije na youtube-u :d Ovo je po meni više stvar za casual gamere koji hoće sve na tacnu sad i odmah. Kao što rekoh 40eur je ok cena, sva preko toga je budalština po meni.

EDIT:

Ja ću najverovatnije isto pazariti, dobar je combo sa Pi1541 i ok je da se nadje pri ruci
 
Poslednja izmena:
Fin kertridz!

I jedno malo off topic pitanje za ripkida posto si ti vise u tome. Jel postoji everdrive za master system? Skoro sam guglao i nisam nasao, samo neki 999in1 kinez na Aliju.
 
Fin kertridz!

I jedno malo off topic pitanje za ripkida posto si ti vise u tome. Jel postoji everdrive za master system? Skoro sam guglao i nisam nasao, samo neki 999in1 kinez na Aliju.

Imaš official Krikzz varijantu Master Everdrive X7

https://krikzz.com/store/home/51-master-everdrive.html

a taj kineski sa Alija ti je isto to čudo samo što ima napakovano 600 igara na SD kartici (8gb), nisu integrisane ako si na to mislio......zanimljivo je što emulira i Sega SG-1000 igre, cena 35$
 
Poslednja izmena:
ovaj Kung Fu ne podržava čak ni NTSC sisteme, ne podržava C64GS, ne podržava direktno multi-disk igre, nema SID player, ne podržava JiffyDos....ne vidim po čemu je to specijalan, što podržava Epyx Fastload i Final Cartridge ? Jaka stvar ubilo se, imaš recenzije na youtube-u :d
Classic odgovor... Jer je čitati teško, a gledati videe američkih youtubera lako... U Evropi ima baš gomila ljudi sa C64 NTSC mašinama, koji su baš uskraćeni za to što ne radi na njima. A tek armija vlasnika C64GS, tek što su oni uskraćeni. Pa što ne radi JiffyDos na njemu (rešenje namenjeno za komunikaciju preko IEC porta, a ne preko kertridž porta), to je baš nedopustivo. I to što podržava svega 2 tipa kertridža, Epyx Fastload i Final Cartridge, je stvarno sramota. Autor kertridža bolje da ga nikad nije stavio u open source niti pustio u promet, jer stvarno nije ništa specijalno, evo, potpuno se slažem! :d
 
Poslednja izmena:
Classic odgovor... Jer je čitati teško, a gledati videe američkih youtubera lako... U Evropi ima baš gomila ljudi sa C64 NTSC mašinama, koji su baš uskraćeni za to što ne radi na njima. A tek armija vlasnika C64GS, tek što su oni uskraćeni. Pa što ne radi JiffyDos na njemu (rešenje namenjeno za komunikaciju preko IEC porta, a ne preko kertridž porta), to je baš nedopustivo. I to što podržava svega 2 tipa kertridža, Epyx Fastload i Final Cartridge, je stvarno sramota. Autor kertridža bolje da ga nikad nije stavio u open source niti pustio u promet, jer stvarno nije ništa specijalno, evo, potpuno se slažem! :d

Ne znam što ti je problem da prihvatiš tudje mišljenje, meni je ništa specijalno i ne vidim ništa posebno u samom kertridžu, ti ako vidiš super. Činjenica je da postoje nedostaci odredjeni kao što je i činjenica da će preko 90% ljudi koristiti isti ovaj kertridž isključivo za igranje igara, čitaj casual gameri koji hoće instant sve na tacnu, ista priča ko sa C64 Mini.
Ja nisam neko ko se lako ko ti oduševljava svim i svačim što vidi, izvini matori :d
 
Ne znam što ti je problem da prihvatiš tudje mišljenje, meni je ništa specijalno i ne vidim ništa posebno u samom kertridžu, ti ako vidiš super. Činjenica je da postoje nedostaci odredjeni kao što je i činjenica da će preko 90% ljudi koristiti isti ovaj kertridž isključivo za igranje igara, čitaj casual gameri koji hoće instant sve na tacnu, ista priča ko sa C64 Mini.
Ja nisam neko ko se lako ko ti oduševljava svim i svačim što vidi, izvini matori :d
Veoma mi je interesantno što kad god se tvoje mišljenje ili ono što si iskopirao kao tvoje mišljenje suprotstavi sa činjenicama, u nedostatku argumenata odmah prelaziš na vređanje i emoji-e, verujem da bi Freud imao field day sa svim tim... Ne znam šta je tvoja definicija "oduševljavanja", ali mi se čini da si po tome ti mnogo više oduševljen Svetim EverDriveom, nego ja ovim kertridžom.

Meni je interesantna ideja koju je imao autor kertridža, hteo je dan napravi nešto na drugačiji način, i uspeo je u tome, što veoma cenim. Ako je to "oduševljavanje svim i svačim", OK. No, imam mnogo lepših stvari u životu kojima se bavim od toga da pokušavam da razumem tebe i ostale tinejdžere, ti slobodno nastavi raspravu, I'm out, izvini mali...
 
Ok, slozili ste se da se ne slazete, idemo dalje...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno