Šta je novo?

Pomoc mala.

racak91

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2008
Poruke
460
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5700X 3.4GHz (4.6 GHz), 8 Cores, 32MB L3 Cache+Arctic Freezer 34, 4 heatpipe, 150W TDP
Matična ploča
MSI B550-A Pro
RAM
2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast KF432C16BBK2/16+2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast
GPU
PULSE AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB
Storage
Samsung SSD 970 Evo Plus 250GB M2+XPG SPECTRIX S20G 500GB M2+Toshiba 500GB HDD
PSU
Raidmax 700W
Kućište
RAIJINTEK PONOS ULTRA TG4
Monitor
SAMSUNG 27T450FQRXEN
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam plocu MSI 760GM-P23 (FX) i kada je sa procesorom athlon II X2 270 upali se beepne ploca i sve radi normalno.A kada bocnem FX-6300 upali se ali nema beep.Napajanje je chiftec 450W.Skinem kuler drzim prst na procesor FX i greje se procesor ali nemam beep.Da li neko zna sta moze biti problem?Poslednji bios je na ploci.Probao i clear CMOS isto nece sa FX da beepne.Proban samo procesor bez memorije ni tada nece da beepne uopste.Ako neko zna sta moze biti pomoc dobrodosla.
 
Trenutno je HB bios i tu isto greje se procesor i to se bas ugreje ali nema beep.Jer sam citao po netu da je u HB ubacena podrska za FX-6300 ali opet isto mi se ponasa.A bio je poslednji bios HH i isto tako nece sa FX-om da beepne uopste.Dok sa Athlonom radi sve normalno beepne.Da je procesor ne ispravan onda kontam da se ne bi ni grejao uopste.Pokusacu i sa HG biosom da vidim sta ce biti.
 
Poslednja izmena:
Pa može da se greje iako je ostalo neispravno.
 
Pa.kako onda upali normalno za Athlonom ako je ostalo neispravno?
 
Stavljen i HG bios i opet isto upali vrti kuler radi sve ali nema post nema beep.Uopste nece da beepne sa fx procesorom.Odradio sam HG bios pa stavio fx procesor radio clear cmos i onda pokusao upaliti i opet isto nema beep.Zar je moguce da ne prepoznaje cpu ploca ili nesto drugo?
 
Poslednja izmena:
Kao "neispravno" sam mislio na CPU, može da dobija struju ali da nešto drugo ne radi. Bez kulera, ispravan processor bi se usijao za nekoliko sekundi. Trebalo bi ga probati na nekoj sigurno odgovarajućoj ploči. Sve ispod 790 čipseta koje su dobile BIOS za FX, dibile su ga kasnije i nekako na silu.
 
Kao "neispravno" sam mislio na CPU, može da dobija struju ali da nešto drugo ne radi. Bez kulera, ispravan processor bi se usijao za nekoliko sekundi. Trebalo bi ga probati na nekoj sigurno odgovarajućoj ploči. Sve ispod 790 čipseta koje su dobile BIOS za FX, dibile su ga kasnije i nekako na silu.

Probao stavim prst i za nekoliko sekundi se usija procesor pece ne mogu prst da drzim vise moram da ga ugasim.Pa sada vidim da su nekako na silu dobijali update za FX procesore.Samo ne znam sta moze da bude.Da je neispravan CPU ne bi se grejao uopste kada ga upalim.Pregledao sam CPU reko da nije neka nogica mozda ostecena sve su tu nema iskrivljenih sve u redu.A posto i sa Athlonom malo sporije beepne ploca, ali mi pokaze odmah sliku na monitor cim upalim pa onda beepne, pa sam probao upalim sa fx ostavim par minuta da vidim mozda pokaze sliku beepne da setuje bios sporije mozda ali nista opet.A vidim na sajtu kada udjem CPU support da svi procesori koji su podrzani pise da je sa verzijom H.0 biosom.To je prvi bios koji je izasao.Mada mislim to nema veze u svaki noviji bios ostaju sve izmene od proslog i jos dodaju novu podrsku.
 
Poslednja izmena:
Probao stavim prst i za nekoliko sekundi se usija procesor pece ne mogu prst da drzim vise moram da ga ugasim.

Ti izgleda ne razumeš šta CountMike pokušava da ti kaže. To što si stavio procesor i to što se on za par sekundi usija, ne znači apsolutno ništa. Vrlo je moguće da je procesor mrtav jer ti Athlon radi bez problema. Prost sistem eliminacije.

I kao što ti je CouintMike već rekao, probaj procesor na drugoj ploči gde je 100% podržan. Samo tako ćeš biti siguran. Sve ostalo je nagađanje, mlaćenje prazne slame, i gubljenje vremena.
 
Razumem sta je rekao...Trazicu negde drugu plocu koja je full podrska za FX pa cu probati procesor.
 
Sada jedno pitanje u ovoj temi.Da ne otvaram novu.
Postavio sam Phenom 840 na ovoj ploci i radi sve.A graficku sam stavio FX1700 Quadro Nvidia i prijavljuje mi da radi samo u PCI-E X8 rezimu.Sta bi tu moglo biti problem? U biosu nisam nasao nikakvu opciju da menjam za PCI-E x8 ili x16.
 
U većini slučajeva to se događa kada nema opterećenja, spadne da štedi struju i grejanje. U GPU-z klikni na ? znak i pusti render test.
 
U većini slučajeva to se događa kada nema opterećenja, spadne da štedi struju i grejanje. U GPU-z klikni na ? znak i pusti render test.

Pustao sam render test u GPU-z i isto stoji na x8 ne podize na x16 i ja sam mislio da stedi struju.
 
Ploča ima PCIE x16 v2 verziju a grafika v1.0, trebalo bi da bude compatibilno ali možada je tu zez. Čak i taj Athlon ima 160 PCIE lanes.
 
Ne znam sta je u pitanju.Dakle trazio sam u biosu opciju za PCI-E nema toga.Nvidia control panel prijavljuje PCI-E Gen.2 x16 ali radi u rezimu X8 non stop, tako isto i na GPU-z pise dostupno X16 ali radi trenutno u rezimu X8 zbog cega to ne znam.Win 8.1 je windows u pitanju, procesor je AMD Phenom II X4 840.
 
Nazad
Vrh Dno