Šta je novo?

3080/3090 otvorena tema...

Sad se tripujem da mi prva dva fan-a u idlu stoje na 0% a da se treći okreće. Kad stavim ruku ispod kućišta imam osećaj kao da ispod njega postoji protok vazduha a ispod prva dva da ga nema. Takođe AB vidi samo dva fan-a...
 
Sad se tripujem da mi prva dva fan-a u idlu stoje na 0% a da se treći okreće. Kad stavim ruku ispod kućišta imam osećaj kao da ispod njega postoji protok vazduha a ispod prva dva da ga nema. Takođe AB vidi samo dva fan-a...

Mislim da je to feature karte, kada je malo opterecenje. Vidjao sam to na nekoliko grafickih.

Edit: jeste.
Screenshot_712.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaka cast svima,prelepo izgleda galerija slika.Neka vas posluze te grafe.Zajebani ima li "kod tebe" najave za 6800 XT mozda? :D

Kako te sluzi taj FOCUS? Bas sam malopre gledao to napajanje i udjem ovde kad ono na slikama :D

Za sada ok, ali nisam probao stress test, sutra javljam. Testirao sam samo cyberpunk. :)
Morao sam da skinem jedan 4pinski sa maticne, da imam 3x(6+2) :)
 
Mislim da je to feature karte, kada je malo opterecenje. Vidjao sam to na nekoliko grafickih.

Edit: jeste.
Pogledajte prilog 296590

Ma znam da do 55C ne pali ventilatore i to je super. Morao sam sad da ponovo otvaram kućište i da guram papir da vidim dal se okreće treći fan jer nema šansi da vidim koliko malo prostora ima ispod grafičke. Dobro je ne okreće se... Sad me još samo nervira što AB ne vidi sva tri ventilatora - moguće je da su dva na istom konektoru...
 
Poslednja izmena:
Ma znam da do 55C ne pali ventilatore i to je super. Morao sam sad da ponovo otvaram kućište i da guram papir da vidim dal se okreće treći fan jer nema šansi da vidim koliko malo prostora ima ispod grafičke. Dobro je ne okreće se... Sad me još samo nervira što AB ne vidi sva tri ventilatora - moguće je da su dva na istom konektoru...

Ma asinhrono paljenje ventilatora. Sto znaci da moze 1, 2 ili sva tri venta da pali po potrebi.
 
Evo stigli su i novi Seasonic kablici :)

processed.jpeg
 
Svaka cast svima,prelepo izgleda galerija slika.Neka vas posluze te grafe.Zajebani ima li "kod tebe" najave za 6800 XT mozda? :D

Kako te sluzi taj FOCUS? Bas sam malopre gledao to napajanje i udjem ovde kad ono na slikama :D

Funkcionise lepo, danas sam fino istestirao. Nema problema, 9900k sljaka na 5.0 all cores, graficku nisam OC.
 
Svaka cast svima,prelepo izgleda galerija slika.Neka vas posluze te grafe.Zajebani ima li "kod tebe" najave za 6800 XT mozda? :D
Nema kod mene nista, nista je ne trgujem ne prodajem, nista... Samo sam dobar drug pa sam malo posredovao na obostrano zadovoljstvo kolega sa foruma i uvoznika/evge :)
Na zalost ne zanima me AMD al ako saznam da nekog od uvoznika zanima pametno poslovanje, a ne samo profit, mozda nesto bude i sto se toga tice. Za sad znam da ih u globalu ne zanima... Zaboravili su vreme kada su dovlacili hardver u torbama, sad su ogazdili, neki hoce da ulazu lovu u gradjevinu pa se neretko srecem sa pojedincima, pa pricamo tako, nemaju oni pojam sta se radi u njihovim firmama, sve to vode direktori i komercijlisti jedni cime se bavi je uvid u bilans :p
 
Funkcionise lepo, danas sam fino istestirao. Nema problema, 9900k sljaka na 5.0 all cores, graficku nisam OC.

Uh,ako ikad resim grafu :D onda se bacam na studiranja napajanja :D

Nema kod mene nista, nista je ne trgujem ne prodajem, nista... Samo sam dobar drug pa sam malo posredovao na obostrano zadovoljstvo kolega sa foruma i uvoznika/evge :)

Ma razumeo sam pricu vec od starta,nego eto pitah cisto da vidim imas li kakavih saznanja.Cudan je osecaj u meni dok ovih dana pratim cene kartica... Nije mi hitno da pokupim neku,a opet kad vidim negde neku sa nepristojnom cenom srce ipak zatreperi :D Ne moze covek da bude pametan. Sacekacemo jos malo,praticemo,osluskivati :D Ovde jednostavno ne mozes ni osuditi nekog sto hoce veliku zaradu,jer i ne moze da ide na prodatu kolicinu sa manjom zaradom. Citao sam jednom da najvise ustvari koce proizvodjaci cipova na karticama,i da je sav zastoj zbog njih,ali da se ocekuje pocetkom juna stabilno trziste.A bogme do juna jos ima bas :D
 
Citao sam jednom da najvise ustvari koce proizvodjaci cipova na karticama,i da je sav zastoj zbog njih

Koči TSMC jer za sada prioritet imaju proizvođači automobila za koje TSMC takođe proizvodi čipove. Apple je takođe prioritet, GPU čipovi su sada u drugom planu pošto je rudarsko tržište namireno.

ali da se ocekuje pocetkom juna stabilno trziste.A bogme do juna jos ima bas :D

Nebih polagao mnogo nade u to. Ako ti treba grafika, kupi je što pre ako imaš keša. Posle i da hoćeš, nećeš moći ništa da kupiš, jer će rudari razgrabiti i to malo što je ostalo. A i ako ostane nešto, to će imati mnogo veće cene od ovih danas koje su već ludački visoke. Očekuje se nestašica i visoke cene RAM memorija i napajanja. Apsolutno ništa u ovom momentu ne ukazuje na stabilizaciju cena i povećanu dostupnost. Niko ne zna šta će sutra biti, a ne za par meseci.
 
Koči TSMC jer za sada prioritet imaju proizvođači automobila za koje TSMC takođe proizvodi čipove. Apple je takođe prioritet, GPU čipovi su sada u drugom planu pošto je rudarsko tržište namireno.



Nebih polagao mnogo nade u to. Ako ti treba grafika, kupi je što pre ako imaš keša. Posle i da hoćeš, nećeš moći ništa da kupiš, jer će rudari razgrabiti i to malo što je ostalo. A i ako ostane nešto, to će imati mnogo veće cene od ovih danas koje su već ludački visoke. Očekuje se nestašica i visoke cene RAM memorija i napajanja. Apsolutno ništa u ovom momentu ne ukazuje na stabilizaciju cena i povećanu dostupnost. Niko ne zna šta će sutra biti, a ne za par meseci.

Da apim onda ja onaj Seasonic prime od 1000w sto sam video za 160e, slabasan mi ovaj od 750w, ne mogu da ocepim 500w bios na FTW3 3080, sve nesto balansiram :D
 
Imam jednu molbu za kolege sa foruma, ako vam nije cimanje da uslikate vase EVGA karte u kucistu i postavite ovde u temi pa cu ja da ih skinem i prosledim gde treba, iz razloga koji se vidi u ovom screenshot-u, pa da pomognemo jos nekome da dodje do karte...

Aj ako ima jos neko sa evga kartom neka baci fotku :)
 
Koliko ih fali[emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I do kakvog smo zakljucka dosli, koja je 3080 najbolja, evga ultra ili su prim x?
Da vrnem temu u zivot😊
 
EVGA Ultra
 
Znaci najveci OC ultra, najbolje hladjenje i najskuplja
 
^ ne bih rekao da je evga najbolja, asus sa Strix verzijom ima najbolje hlađenje od GPU, naponskih… meni 3080ti radi na 1980mhz do maksimalno 65c na default. U OC modu GPU tweak ide odmah na 2025mhz.
 
Znaci i strix je tu, Citajuci vidim da ultra se OCa dobro, Rista rece za pod vodu je najbolja ali ne znam da li ima neko na vodi pa da potvrdi to, baci neki SS
Po onome sto je prikazano strix bolji svuda ali jeftiniji
 
Poslednja izmena:
ASUS ROG Strix White Edition GeForce RTX 3080 OC
Nema razlike osim u boji ili..
 
^ nema samo boja, uz belu dobijaš i prsten u pakovanju dok kod crne ne dobiješ.
 
Nazad
Vrh Dno