Šta je novo?

3080/3090 otvorena tema...

Ima smisla. Hoce li vodeno stati u kuciste ili ide sa strane?

Radijatori su napolju, a blokovi/pumpa unutra. Samo zato sto hocu ultimate hladjenje, a da kejs bude mali. Najvise zbog toga sto zivim u BG pored auto puta i zelim sto manje airflow unutar kucista zbog prasincine.

Imam quick disconnectove izmedju kucista i radijatora, tako da mogu u bilo kom trenutku sa dva klika dugmeta da raskacim sve i odnesem na pranje pod tush. (noctua ventovi pa mogu pod tus jer je lezaj zatvoren)
 
Izgleda da je sada trend kupiti najjacu graficku na trzistu potrosnje 400w+ koja se i u big tower kucistu teze hladi i onda je nekako spakovati u najmanje moguce kuciste , sa undervoltom i upiitnim protokom vazduha.
mada mozda lepse izgleda. :d

Ja tih Problema nemam:D
 
Radijatori su napolju, a blokovi/pumpa unutra. Samo zato sto hocu ultimate hladjenje, a da kejs bude mali. Najvise zbog toga sto zivim u BG pored auto puta i zelim sto manje airflow unutar kucista zbog prasincine.

Imam quick disconnectove izmedju kucista i radijatora, tako da mogu u bilo kom trenutku sa dva klika dugmeta da raskacim sve i odnesem na pranje pod tush. (noctua ventovi pa mogu pod tus jer je lezaj zatvoren)

Aj sto je lezaj zatvoren ali ja ne bi smeo da ih ukljucim dok se dooobro ne osuse. Jel nije lakse (brze) izduvati ih komp. vazduhom?
 
Hocu da okacim sliku, ali nemam opciju nigde da attachujem jpeg ili da dodam. Samo tekst editor. Pisem s telefona.
 
^
Imas opciju puni editor dole u desnom uglu.
 
Aj sto je lezaj zatvoren ali ja ne bi smeo da ih ukljucim dok se dooobro ne osuse. Jel nije lakse (brze) izduvati ih komp. vazduhom?

Jeste, ali i skuplje ako nemas kompresor u kuci :D
Pa sto ne bi smeo, sta ce da pokvase, patos, radijator? Nista od toga nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Hard disk dole lezi izvrnut kao bubasvaba:d
 
...ovaj HDD izgleda kao da je 'bacio kasiku' ovako prevrnut na ledja. :)
 
Modifikovao sam malo kuciste, izbacio rackove da bude mesta :D
 
Evo slika. Zajebanom hvala. :D
Nemam mogućnost da je slikam u radu jer mi je ta strana kućišta okrenuta ka zidu, a na poziciji na kojoj se kućište nalazi nema mogućnosti da se rotira za 180 stepeni jer su svi kablovi rutirani i ne bi dohvatili a i fizički nema mesta da se okrene.

Nema mesta ispod grafičke da se dodaju dve 15mm Noctue. Od grafičke do dna kućišta 11mm.




EDIT:
Auuuu, odavno se nisam ovako uplašio... Instalirao EVGA Precision sad, i on mi izbacio da odradim update firmware-a - kad je upalio fan-ove na 100% umalo se nisam uneredio, pomislio sam u prvom trenutku da neko turira auto ispod prozora...
 
Poslednja izmena:
^^ to sam zaboravio da napomenem, ali kontao sam da 'znaju ljudi'. :) Meni vise bilo sinoc u 02h kada je zateg'o a bebac spava... :D Je l' mi se cini ili ti je malo 'slegla' desna strana GPU-a? Nije valjda da mu treba helper bracket. :) ...moram da iznesem moje 'odusevljenje' kako gurate ove prasice u ta mini-kucista, bas mi je kontra mojim principima. :)
 
Poslednja izmena:
Da se upisem i ja [emoji16]
77552fbe385bab24ac6a56e038162a7a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
^^ to sam zaboravio da napomenem, ali kontao sam da 'znaju ljudi'. :) Meni vise bilo sinoc u 02h kada je zateg'o a bebac spava... :D Je l' mi se cini ili ti je malo 'slegla' desna strana GPU-a? Nije valjda da mu treba helper bracket. :) ...moram da iznesem moje 'odusevljenje' kako gurate ove prasice u ta mini-kucista, bas mi je kontra mojim principima. :)

Nije lego desni kraj, moguće da sam slikao sa ultrawide sočivom pa je malo zakrivilo. Bio sam spreman da potkočim, ali kartica ne mrada koliko je stabilno "upala".
Što se kućišta tiče ja sam pre par meseci prešao sa Silvertone Fotress 2 koje je 60l+ na ovo koje je 11l i za sad sam zadovoljan. Videćemo kakva će rerna da bude sa 3080, mada planiram odmah danas da odradim undervolt.
 
A gde je pecat :d
Blok kad stigne montira se a kada ce ko to zna zbog situacije...
 
^
A od koje firme je taj blok ?
 
EK koje druge :D
 
Ljudi nemojte se smejati please. Bas sam ispao iz price.

Da li nesto gubim ako su drugi i treci prikljucak 6+2?
 
Poslednja izmena:
PCI-E je 75w, plus 8pin grana 150w, tako da ti treba dve zasebne da bi 'nahranio' GPU, vidiš da su prasići. :)
 
Evo slika. Zajebanom hvala. :D
Nemam mogućnost da je slikam u radu jer mi je ta strana kućišta okrenuta ka zidu, a na poziciji na kojoj se kućište nalazi nema mogućnosti da se rotira za 180 stepeni jer su svi kablovi rutirani i ne bi dohvatili a i fizički nema mesta da se okrene.

Nema mesta ispod grafičke da se dodaju dve 15mm Noctue. Od grafičke do dna kućišta 11mm.




EDIT:
Auuuu, odavno se nisam ovako uplašio... Instalirao EVGA Precision sad, i on mi izbacio da odradim update firmware-a - kad je upalio fan-ove na 100% umalo se nisam uneredio, pomislio sam u prvom trenutku da neko turira auto ispod prozora...


Super setup, samo da pohvalim :)
 
Hvala, done!

5726fe37b83349c8cc30d5f43ba5bfd3.jpg


e4be87afb9d01eada67b4ac5e8bd318d.jpg


ee01873a687cb0b28b29508dcd7da832.jpg
 
@Villy_Da_Man
Hvala kolega.

Igrao sam se malo sa setovanjima.
Na default podešavanjima ide do 84C.
Stavio sam undervolt na 1850MHz@850mV i performanse su identične kao na stock setovanjima a temperatura ide do 74C u full opterećenju sa ventilatorima na auto (najviše su vrteli na 69%). Mislim da kod mene dosta pomaže što je celo kućište metal pa i ono jednim delom odvodi toplotu - deo oko prvog ventilatora i izlaza se greju najviše.
Čitao sam nešto da AfterBurner zna da zabrljavi ventilatore na XC3 pa da jedan ne vrti uopšte pa sam morao da otvaram kućište dok sam testirao da vidim dal svi rade, tako da imam još jednu sličicu za Zajebanog.

 
Poslednja izmena:
Mislim da mozes komotno 1900MHz na 0.85V

Dosta sam se igrao i ovo su kod mene 100% stabilne vrednosti :
1900 - 0.85
1950 - 0.875
2000 - 0.9

Edit : Ok, vidim da je XC3 ultra kod tebe, ne znam da li je razlika u odnosu na FTW3 ultra, ali probaj
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno