Šta je novo?

3080/3090 otvorena tema...

Cin stigne micem ovu MSI pa slikam EVGA [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
IMG_20210129_134756.jpgIMG_20210129_134756.jpg

ja vec preko 5 god nemam kuciste :) evo je grafika. u otvorenom kompu. ssd + hdd za storage i sve je tu :)
 
Kasnije zameniš hdd i ssd jednim velikim nvme i još manje kablova :)
 
Imam jednu molbu za kolege sa foruma, ako vam nije cimanje da uslikate vase karte u kucistu i postavite ovde u temi pa cu ja da ih skinem i prosledim gde treba...

E to je prava reklama. Brilijantno! Kad stignu 3080 Ti ja prvi stajem u red za EVGA model.
 
Poslednja izmena:
Kasnije zameniš hdd i ssd jednim velikim nvme i još manje kablova :)

deluje mi kao bacanje pare..512gb ssd i 2tb hdd mi je skroz dovoljno rekao bih jos godinu dve barem :) jedino bih uzeo ipak novo napajanje. jeste ovo superflower gold 1000w kvalitetno ali je ipak starije..no sada kako vidim u monitoru nema adekvatnog napajanja. a polovno 1000w da menjam za novo 700w mi malo glupo

takodje komp je povezan sa TV sa 10m hdmi kablom. tako da je racunar na skroz drugom delu stana od onog gde se "koristi" :)
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 296394Pogledajte prilog 296394

ja vec preko 5 god nemam kuciste :) evo je grafika. u otvorenom kompu. ssd + hdd za storage i sve je tu :)

Ajde potrudi se jos malo :p Prvo skinu tu foliju sa platike na kartici, upali neko svetlo iza aparata da malo osvetli hardver, i priblizi se malo da stampac izedje iz kadra :p

----------

Hvala kolega, profi slozena masina :)
 
Poslednja izmena:
haha.ladno nisam video da ima folija i gore :D

hm.sad gledam..nema bre folije? skinuo sam sve? istina na slici izgleda kao da ima. jer slikano sa krsh telefonom mojim.al sad gledam. nema folije :)
 
Poslednja izmena:
Slikam čim stigne i montiram. Moraću da odradim bolji skrivanje kablova... :D
 
IMG_20210129_151153.jpg

nadam se da je sad bolje :) ja rekoh da se i stampac i sve vidi..da se vidi da je ipak gaming komp primarno.a ne neki rudnik :)

sad kad namestis sve ostaje da se kasnije pomucim da vidim sto sad rdr2 puca.. do igre i podesavanja je. grafika je def 99,9% ispravna skroz
 
haha.ladno nisam video da ima folija i gore :D

hm.sad gledam..nema bre folije? skinuo sam sve? istina na slici izgleda kao da ima. jer slikano sa krsh telefonom mojim.al sad gledam. nema folije :)

Krs telefon a karta od +1100e, znaci moracu da ti zavrsim i neki telefon :d

@Dimco
Kolega ti ces da pregoris od euforuje dok ne stigne :d

@perafilozof
Pa to je sinergija brenda sa kupcima, njih ne zanimaju mineri... Evga vodi racuna o svojim korisnicama koliko je to moguce na globalnom trzistu.
 
Poslednja izmena:
@Zajebani
Neću kolega, i onako nisam kući do nedelje... :D
 
Slab sam sa slikanjem, a i mator mi telefon.
Zena je zaduzena za fotkanje, uvek me je to smaralo.

Ali uspeo sam da uhvatim ray-tracing kartice po parketu dole levo na slici :S:
 

Prilozi

  • IMG_20210129_152940.jpg
    IMG_20210129_152940.jpg
    1 MB · Pregleda: 156
Lepo ste se ponovili, svaka cast kolegi zajebanom. Ja preskocih, sad se malo i kajem al bice valjda i za 3080Ti neka akcija... ;)
 
Moracu dok cekam da majstorisem i busim kako bi stala karta u ovu moju kantu :D Taman ce da bude lepse kad se izvadi sav metal koji zauzima mesto napred
 
Krs telefon a karta od +1100e, znaci moracu da ti zavrsim i neki telefon :d

@Dimco
Kolega ti ces da pregoris od euforuje dok ne stigne :d

@perafilozof
Pa to je sinergija brenda sa kupcima, njih ne zanimaju mineri... Evga vodi racuna o svojim korisnicama koliko je to moguce na globalnom trzistu.

haha. telefonom da ne slikam nekad dete ne bih ni koristio - sem za pozive i viber i sa surf.to je sve sto mi treba na telefonu :) ne znam nii tacan model..redmi 6 ili tako nesto imam
 
Da se upišem, sa 'samo' 3070, ako je merodavno. :)

20210129_180332.jpg
 
Kod mene je trenutno na kutiji van kucista jer cekam novi riser kabl i vodeni blok :D

viber_image_2021-01-29_19-17-5254.jpg
 
^
Meni sluzi bas u tu svrhu, da je pomerim od ploce tako da vazduh koji izbaci ide van radnog okruzenja nesmetano sa obe strane karte a ne da se prave dzepovi pa da ventilatori taj vreo vazduh vracaju nazad...
 
Da se graficka montira vertikalno ili u zavisnosti od kucista, da uopste stane u njega.
 
posto stalno spominjete risere. a jedine koje je znam su oni za mining.a ovo nije to..cemu vam to sluzi? da se kartica pomeri od maticne ploce? cemu to ako nije mining racunar? :)

Postoje kućišta gde se grafička može montirati samo sa riserom. Kao što je samozapaljivo NZXT H3. :D
 
posto stalno spominjete risere. a jedine koje je znam su oni za mining.a ovo nije to..cemu vam to sluzi? da se kartica pomeri od maticne ploce? cemu to ako nije mining racunar? :)

Jer graficka stoji paralelno sa maticnom, sa druge strane motherboard tray-a. Dosta ITX kucista zahteva da tako montiras graficku zbog velicine.
 
posto stalno spominjete risere. a jedine koje je znam su oni za mining.a ovo nije to..cemu vam to sluzi? da se kartica pomeri od maticne ploce? cemu to ako nije mining racunar? :)

Izgleda da je sada trend kupiti najjacu graficku na trzistu potrosnje 400w+ koja se i u big tower kucistu teze hladi i onda je nekako spakovati u najmanje moguce kuciste , sa undervoltom i upiitnim protokom vazduha.
mada mozda lepse izgleda. :d
 
Poslednja izmena:
Da, rucni rad u sustini
Radio sam projekat svega u stanu pa i radnog stola, i zajedno sa njim upario to kao postolje :)
 
Izgleda da je sada trend kupiti najjacu graficku na trzistu potrosnje 400w+ koja se i u big tower kucistu teze hladi i onda je nekako spakovati u najmanje moguce kuciste , sa undervoltom i upiitnim protokom vazduha.
mada mozda lepse izgleda. :d

To ce kod mene da ide pod vodu, ima da bude hladnije od najveceg moguceg kucista.
 
Da, rucni rad u sustini
Radio sam projekat svega u stanu pa i radnog stola, i zajedno sa njim upario to kao postolje :)

kad vidim to tvoje skoro me sramota kako moj komp bez kucista stoji na polici kao neka saksija cveca :)

realno mi to lepo kuciste i sl uvek nekako nevazno skroz. ali ovo tvoje bas odlicno ispalo zaista. kao onaj kolega forumas sto profi radi te custom bildove (zaboravih mu nick)
 
Ajde sredjujte te masine, kako cete na instagram tako:D
 
Pošto moje napajanje nema single 8pin, nego 8 i 6+2 naručio sam extendere, pa se nadam da će biti pristojni da malo ulepšam ove budže do grafe.:smash:

IMG_20210129_203446_173.jpg
 
Nazad
Vrh Dno