Šta je novo?

3080/3090 otvorena tema...

Odgovoricu je jedna rec.
To je jedini covek kome 6700k navodno radi bez stutteringa, a dokazi su mu nepostojeci.
Neki probrani kratki snimci gde cpu radi kako treba, a cak i tu sa stutteringom, nisu dokazi, nemoj biti nedokazan.

Vise ljudi se tu javilo sa stutteringom koji je nestao zamenom 6700k, ali si ti i dalje nedokazan i tvrdis svoje.
Procitaj i Cyberpunk 2077 temu, covek upravo zamenio 6700k sa 5900x i nema vise "seckanje" na 4k rezoluciji.

Ovo je kraj price o 6700k, nemoj ovde to spominjati, jer nema veze sa ovom temom.
Isto sve bih rekao i nekom drugom da je napisao sve sto si ti, ali eto, slucajnost je da u obe teme nekako ti imas suprotne rezultate od svih ostalih.

Kazem ti, nemoguce je da svima radi dobro, samo kod tebe ne radi i greje se na 80+ C sa 100% fanovima u igrama...

Nastavi da trolujes nema ja nista protiv ako te moderacija pusta... Zatrpavaj svaku temu besmislenim i bahatim kometrima, ja se sa tobom necu obracunavati preko tastature niti ce ovde zbog mene neki problem da nastane, a veruj mi na rece ja umem da resim sve sto mislim da je problem u sta ces se i uveriti ako te dozivim kao problem [emoji6]

Jel ovo neka pretnja na tinejdzerskom nivou, ne kontam?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ne iskljucujem da je mozda cela serija nekih karti problem, los quality check pre pustanja u prodaju, ali nije realno da tolike razlike u rezultatima budu, a da je sve u redu.

Naravno, te decije teorije zavere da su testovi placeni ne bih ni razmatrao

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Xepoj87
Ne 80+, greje se maksimalno do 79c sa ventilatorima na 100+... Pokusao sam sve sto je moglo da se uradi dodatnim ventilatorima temepratura ostaje ista, ili slicna, mnogo drugacija nego u testovima... Prva koje sam probao mislio sam da je neki feler, da ne naleze hladnjak kako treba ili nesto tako, medjutim i tada ka i sada na dodir hladnjak je vruc kao i vazduh koji karta izbacuje, druga je isto tako radila a sad i ova... Nisam hteo o tome nista da pisam jer nisam ni posecivao forum, a tek su se pojavile 3080, sacekao sam da drajveru budu kako treba, biosi, da proizvod bude zreo za uptrebu.

Ne znam sta je ovo sto si stavio u Spoiler, odakle si to izvuko niti o cemu se radi, ono sto znam je da je covek snimo 2 video u kojima se vidi da je Assassin's Creed - Odyssey igriv prakticno bez problema sa 6700k na 4.4ghz, a ti si tvrdio "A onda Odyssey zakida, stutteruje kao blesav, neigrivo.", ja nemam taj cpu tako da ne mogu nista da tvrdim, ni tamo u temi nisam nista tvrdio... Verujem onome sto sam video u tom video snimku jer ne kapiram zasto bi neko lagao, nametao video, a nesto mi nema logike da kod nekoga radi bez problema a kod nekoga ne radi zbog samog procesora, sto je sustinski nebitno 6700k je prevazidjen hardver... Ako je bottleneck onda je svima koji koriste 6700k bottleneck, onako kako ti tvrdis, ne moze njemu da radi onako "fluidno".
E sad ako cemo ovde da se lazemo, ne znam ti nesto da tvrdis sto nije bas tako, neko da snima video koji je namesten, ili ja da postavljam rezultate koji nisu tacni... Sta onda radimo ovde na forumu, cemu sve to ???
Sve sto je vezano za Cyberpunk 2077 pod znakom je pitanja dok se ta igra ne dovede u red softverski da radi kako treba sa razlicitim hardverom, zato me ta tema ne zanima.

@NevisStarShine
Kakve pretnje ??? Ako ga dozivim kao problem ovde zbog ovakvog obracanja resicu, i njega, i svakog drugog ne samo njega, nije to pretnja to je cinjenica.
Hoce da se ja tebi obracam u svakoj poruci sa Lupetas glupostio, Lupetas glupostio , Lupetas glupostio , Lupetas glupostio , Lupetas glupostio , Lupetas glupostio, kao sto to on radi, hocem tako da vodim diskusiju i sa ovako bahatim stavom kakav on ima, pa cak i da je sa pokricem cemu to ??? Posle ja pretim, nema ja sta da pretim, niti pretim, slabici prete, ja resavam problem, sigurno nece on ili neko drugi da kenja i tako da se obraca u nedogled, naravno da ce ba bude rasen na adekvatna nacin... Ja ne znam od kad je dozovljeno na forumu da se jedan drugome obracamo sa Lupetas glupostio ???
 
Poslednja izmena:
Pa da, sve sto nije po tvom su gluposti, nesposobno, potplaceno i ne radi, a ono sto ti tvrdis i sve sto ide u prilog tome, makar i bilo jako sumnjivo je neosporivo.

S razlogom sam stavio u spoiler, da ne bi morao kao ti sada da spamujem temu nekom vec presisanom pricom.

Na kraji, zanimljivo je da si prihvatio CP2077 snimak na kom coveku radi gpu na 99% non-stop(to je u toj igri ja mislim nemoguce) kada ti je to odgovaralo, a sada tu igru ne prihvatas kao dokaz :)
Ako nista drugo, sa tobom se covek uvek lepo nasmeje ;)


A najdetinjastiji deo tvog karaktera je kada ti krenes druge ljude da ponizavas i vredjas, a onda se duris i pretis kada ti neko istom, a mozda i slabijom merom uzvrati, pa cista komedija, nisam se ovako osecao od pocetka srednje skole, hvala ti [emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Xepoj87
To nije tacno... Cim imas takav stav po mome, po tvome, to nikuda ne vodi... Nema sta da bude po mome, to je samo hardver, prikazao sam kako radi u svakom smislu, opisao uslove u kojima karta radi i slikao sve to, pokusao da popravim performanse dodatnim hladjenjem, znaci to je to, to tako radi pa neka bude da je samo kod mene, a tri sam TUF kate ima u rukam sa kojima sam ovo isto radio na istom sistemu u istim uslovima... Ostaje samo jos undervolt da obradim ako me ne bude mrzelo jer vredi da se obradi i obradi kako tema, mnogo se dobija a malo gobi u FPS-u.
 
@reviewsrb
Za sad pouzdano znam da modeli MSI Suprim 3080/3090 i GIGABYTE AORUS Xtreme 3080/3090 odlicna kupovina, ko zeli vodom da hladi kartu najbolja je EVGA FTW3 Ultra 3080/3090... Nikako da dodjem do ASUS Strix 3080, a to malo primeraka sto se pojavilo kod nasih uvoznika previse brzo je otislo u prodaju... To je jedna od retkih karti sa kojom nisam imao licno iskustvo, ili sa kojom nije radio neko kome verujem, tako da ovo sto sam napisao 100% je tacno a postavljam samo ono sto mogu da dokazem, samim tim sto sam postavi rezlutate sta god da je u pitanju.

Ok, evo @Lemaja postavio nesto za ASUS Strix, deluje neverovatno da TUF ima mnogo bolje temperature od Strix modela, onda cu da preskocim TUF i da vidim ove od MSI i Gigabyte sto si testirao i jos malo na drugim forumima sta pisu o temperaturama raznih modela.
 
^ ne verujem da ima, meni radi kako sam rekao dok na nekim testovima je pisalo 65c a na drugim 73c. A bukvalno na svakom testu oko tuf je pisalo 62-63c što nije baš realno u poređenju sa strix testovima i pokazivanje realnosti od kolege @zajebani.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
@reviewsrb
Nisam ih ja testirao, al nisam ja sam na ovom svetu, imam prijatelje sa slicnim interesovanjima koji koriste taj hardver, pa evo i ovde na forumu imamo kolegu koji koristi MSI Suprim 3080, ima isto iskustvo sa tom kartom, u prilog tome i nabolji Superposition rezultata od 89fps u proseku koji ne moze da se postigne sa 24/7 overklokovanom kartom koja ima slabasan bost klok zato sto se greje na 80c a to je takav test da je zagreva skoro do maksimuma, ne moze da se postigne tako dobar rezulat nikako ako karta nije ispod 65~70c

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?475790-3080-otvorena-tema&p=6261119&viewfull=1#post6261119

Evo na guru3d.com isti test navodno sa FE katom 88fps prosek, a ovde niko da prebaci 84~85 sem ova MSI Suprim 3080 koja je zestoko overklokovana sa ozbiljno niskim temperaturama, ko koga ove laze ??? Kojim testovima da se veruje ??? Ja sam ovo vezano za TUF kartu pokrenu jer se previse prica o tome kako je najbolja 3080 karta, cena otisla u nebo za tu kartu, a realno nije iz razloga koje sam vec naveo, sto sam i znao nego sam je ponovo uzeo da bi to mogo i da dokazem. Od toga mogu koristi samo da imaju oni koji planiraju da je kupe, pa ako ocekuju top performanse kada je u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* 370w overklokovana bolje da je zaobidju, jer sa 75~79c to ne moze da se postigne, a moze sa MSI Suprim 3080 i GIGABYTE AORUS Xtreme 3080 i to je nesto sto smatram da je korisno da se zna.

https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_3080_founder_review,25.html

Mogu ja i da ne delim ove informacije sa vama na forumu, jer sta imam od toga ??? Za sad sam besmislene peprirke najvise sa @Xepoj87, nista mi i ne treba, al aj barem da se ne trolujem i jedni drugima, da se ne prozivamo bespotrebno ko stra zna, da lupetami li ne znam sta, da ne sedamo na kicmu besptrebno jer od toga nema vajde...


@Lemaja
Probao sam sve sto sam mogo da joj spustim temperaturu, jedino da iznesem na terasu ceo sitem ujutru oko 4h :d
 
Poslednja izmena:
Onda je jedan od logickih zakljucaka da su mozda prvu seriju gpu-ova pravili prakticno pod mikroskopom(ne bukvalno), a posle olabavili kontrolu i proces sklapanja, pa da je to u kasnijim kartama dosta losije odradjeno.
Nista drugo mi ne pada na pamet da bi objasnilo toliku razliku u temperaturi.
Gamers Nexus kojima najvise verujem jer su najdetaljniji, takodje su potvrdili da TUF ima bas vrhunsko hladjenje.


Cak su ukazali i na mane hladjenja(montiranja istog), pa je moguce da je sada jos gore.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je normalno da ovima gurnu najbolju izvednu kako bi dobili pozitivan review.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Postoji logicnije objasnjenje... Svako ko zna kako funkcionise yotube zna da od ovih 264.315 preglada nemaju oni neku veliku korist, sa 2~3 miliona po testu bolelo bi ih dupe dal ce neko da im da hardver mada cak i tada pala bi gledanost ako taj hardvere ne bi imali kad i svi ostali, kada bi morali da ga kupuju... Kada bi radili totalno realan prikaz performansi hradvera u svakom segmentu za kratko vreme bi doslo do toga da im se taj hardve uskrati kao i finansije... Oni jednostavno moraju da balansiraju jer sve je to biznis, tako da treba sve uzeti sa dozom rezerve. Zato imamo forum da podelim iskustva kako nas nebi pravili *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma kroz tu njihovu igru macke i misa, jer na kraju dajemo lovi za nesto sto ne radi tako kako su oni predstavili u testovima, aj da je to mala razlika al ovde su ga bas preterali.
Mene je bas birga, imam mogucnosti da se zajebavam sa zivotom kako me je volja, a kamoli sa hardverom, ali znam i za vreme kada nije bilo tako, i tada sam bio ovde kao neko ko je citao forum, tada je i meni znacilo da vidim kako nesto zaista radi da ne bi bacao pare, pa eto iz tog razloga delim sa forumom svoja iskustva jer svakak po navici pretestiram sve sto koristim, cesto iz radoznalosti i nesto sto ne koritim :p

Moje iskustvo koje sam predstavio nije ni blizu ovog sto su prikazali u testu, a pokusao sam sve sto je moglo da se izvede da oborim temperaturu karte, a ni ovo sto je @Lemaja prikazao u odlicno provetrenom kucistu i za to moze da se kaze da nije ni blizu onogo sto su oni prikazali u njihovom testu, velika je to razlika... TUF ima sigruni slabije hladjenje od Strix karte, kada se tuf klokne na vrednosti koje Strix ima po defoltu kod mene dobaci do 79c vent na 100%, ima logike da se vise greje nego Strix na tim vrednostima jer je hladjenje slabije, manja je karta, a steta, sve ostalo radi savrseno bez oscilacija, jos kad bi mogla da se postigne temepratiru pri overkloku ispod 70c bila bi idealna.

Toliko od mene sto se tice TUF karte, naredna epizoda je sa nekim nadam se boljim modelom, a kako mi se cini krajnja destinacija sto se tice ove generacije verovatno MSI Suprim 3080 TI ili GIGABYTE AORUS Xtreme 3080 TI naravno SLI, ovo je samo zezanje do tad, selekcija da bi tada kupio TI karte sa najboljim hladjenjem za SLI, jer SLI setap dodatno greje karte pa zato treba dobro obratiti paznju na hladjenje.
 
Poslednja izmena:
Ajde bre,kad se vec toliko razmecete sa tim mega giga kartama,isprsite se za neko custom vodeno :p sve mi se cini da te karte vape da se tutnu pod vodu.....
 
^ niko od njih ne testira u kućištu grafičke nego na stolu, takođe je bitan faktor unutrašnje temperature prostorije. Zato realnost je što si prikazao kad je probaš lično.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Bukvalno nema nikakvog smisla porediti medjusobno karte ako je različita temperatura prostorije za vreme testa. Baš zato svi ozbiljniji YT kanali imaju standardizovane uslove za sve testove.

Takodje ima itekako razlike izmedju otvorenog kućišta i testa na stolu. Kartica na stolu ima znatno dostupniji svež vazduh dok u otvorenom kućištu "usisava vazduh pod uglom" - protok je definitvno znatno manji. Isto tako u nekim slučajevima temperature komponenti mogu biti bolje u zatvorenom nego u otvorenom kućištu.

Kolega može da poredi medjusobno kartice koje je posedovao u tim uslovima u kojim ih koristi (ako su temperature prostorije uvek u okviru 2-3c) ali definitivno to ne može biti "reper" da su YT testovi (većinom) lažni i plaćeni...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Uvek sam imao najgore temp sa otvorenom stranom kucista na grafi, jer se javlja toplotni dzep izmedju gpu i mb.
Dodavanje bilo kog venta da duva sa strane drasticno smanjuje temperature.
Heroj, Zeznuti - ja vas vise necu moljakati...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Bukvalno nema nikakvog smisla porediti medjusobno karte ako je različita temperatura prostorije za vreme testa. Baš zato svi ozbiljniji YT kanali imaju standardizovane uslove za sve testove.

Takodje ima itekako razlike izmedju otvorenog kućišta i testa na stolu. Kartica na stolu ima znatno dostupniji svež vazduh dok u otvorenom kućištu "usisava vazduh pod uglom" - protok je definitvno znatno manji. Isto tako u nekim slučajevima temperature komponenti mogu biti bolje u zatvorenom nego u otvorenom kućištu.

Kolega može da poredi medjusobno kartice koje je posedovao u tim uslovima u kojim ih koristi (ako su temperature prostorije uvek u okviru 2-3c) ali definitivno to ne može biti "reper" da su YT testovi (većinom) lažni i plaćeni...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Nisam ja ni poredio sa kolegom sa foruma, izneo sam oko strixa kakav je kod mene i uslovi koje sam naveo. To poređenje što rade YT nije realno iz razloga što 99% ljudi će ih držati u kućištu a to govori da svi imaju sa tuf modelom 63c dok ljudi sa foruma imaju dosta veće. Slažem se kad se porede modeli sve mora biti identično kao hardver, toplina prostorije, testovi, igre...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Pa da, slažem se se svakom tvojom tvrdnjom u citiranom postu to sam hteo napisati :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@NS_320i
Razliku u temperaturi od 15c uz znatno manju brzinu ventilatora ne moze nista da objasni sem ako YT testeri nisu standardizovali testiranje u hladnjaci... Ja sam svoje standardizovao na 24~26c sobnu temepratrure sa kucistem koje koristim godinama uvek sa otvorenim stranicama, a kratu sam pokusao dodatano da rashladim ventilatrima sa slike iz svih mogucih uglova, al slaba vajda... Jos jednom cu pomenuti da je ovo 3 primerak TUF karte koji sam probao od kad je karta predstavljena, kao i to da sa 3080 Ventus nisam imao slicnih problem (o ostalim modelima koje sam probao necu nista da pisem dok se to ne potvrdi jos nekim primerkom iste karte kao sto ni ovo nisam hteo da postavim dok nisam probao jos koji primerak TUF karte), mada ja ni ovo ne vidim kao problem, problem je sto testovi daju sasvim drugaciju sliku o tome kako karta radi.

Mogu oni u tim testovima da testiraju sta hoce i kako hoce, ako ne testiraju po nekom standradu koji je blizi nekom prosecno radnom okruzenju u kome ce karta da se nadje, sve je to dzabe, slika ima da bude lazna kao sto i jeste, ali to je zapravo super stvar za korisnike koji su informisani i znaju da rade sa hardverom dovoljno dobro da ga pretestira na adekvatan nacin, jer svako ima osnovu za reklamciju ako im se ne dopada to sto vide kada kupe kartu, pa proizvodjaci samo neka kace te takve testove na svoj sajt i koje je sve nagrade dobila karta na tim testovim.

Uvek sam imao najgore temp sa otvorenom stranom kucista na grafi, jer se javlja toplotni dzep izmedju gpu i mb.
Dodavanje bilo kog venta da duva sa strane drasticno smanjuje temperature.

Isto sam to uradio ne samo zbog toplotnog dzepa nego se vaduh iz karete odbia o maticnu plocu a ventilator vraca taj vazduh ponovo u kartu... Ma sve sam probao... Pa ja sam ovaj prikaz postavi pre par dana u GeForce RTX 3000 Thread, i dok nisam otklonio sve mogucnosti zasto bi karta mogla tako puno da se zagreva u odnosu na zvanicne testove nisam hteo da prikazem rezultate, i iznesem misljenje.

------
Ne idem ja za njim po temema da se nesto konfrontiram sa njim nego on zamnom, a ja bas nisam sklon tom da cutim, ipak pokusavam po ko zna koji put na neki razuman nacin diskusiju sa njim da odvedem u nekom normalnom pravcu, i reko sam mu sve sto treba da zna, on dalje bira kako ce da bude... Ja svakako ne zelim nikakve neprimerene diskusije na forumu, niti zelim na taj nacin da komuniciram sa bilo kim... Al dobro, kao sto sam ti jednom reko radi sta hoces, stavi sve u istu ravan, isti kos, postupaj kako hoces bas me briga. Svako moze da radi sta hoce u skladu sa mogucnostima, pitanje je sta je ispravno i sta ima smisla raditi.
 
Poslednja izmena:
@zajebani ako su isti uslovi kod tebe za sve te 3080 koje si testirao i ako TUF ima najlosije temperature onda ja jasno da i kod nekih drugih (istih) uslova testiranja (zatvoreno i dobro provetreno kuciste) opet bi TUF imao losije temperature, mozda bi imao 70c sa 80% ventova, ali bi i MSI onda imao jos manje temperature, jer je imao bolje temperature od TUF kod tebe na testu sa tvojim uslovima (testiranja).

Meni deluje da je takvo stanje stvari, da li sam dobro to primetio ?
 
Toliko od mene sto se tice TUF karte, naredna epizoda je sa nekim nadam se boljim modelom, a kako mi se cini krajnja destinacija sto se tice ove generacije verovatno MSI Suprim 3080 TI ili GIGABYTE AORUS Xtreme 3080 TI naravno SLI, ovo je samo zezanje do tad, selekcija da bi tada kupio TI karte sa najboljim hladjenjem za SLI, jer SLI setap dodatno greje karte pa zato treba dobro obratiti paznju na hladjenje.

3080 ne podržava SLI, samo 3090 i iznad. 3080-Ti će verovatno biti 3080 Super i biće "gaming oriented" a tu je SLI mrtav.
 
@reviewsrb
Msi ventus vreteo se oko 70c mislim da nije prelazio 70c i to ventilatori nis bili ni blizu maksimuma, zavrte se podosta, cuje se to, ali nikad 100%, lepsi zvuk imaju TUF ventilatori cak i na 100%... Meni Ventus nije nesto bio zanimljiv da za testiranje u svakom segmentu, pretestirao sam performanse i to je to, 320w karta meni nezanimljiva tako da govorim po secnju, znam da nije bilo nista zabrinjavajuce ili cudno sto je zahtevalo dodatno ispitivanje.

Nije TUF najgori, ja cak ne mislim da je ovo nesto lose, jedino sto nije u skladu sa zvanicnim testovima, to je lose, dovode nas u zabludu.
Ne vidim kako bi overklokovna TUF karata mogla da se svede na 70c, kod mene u ovim uslovima testiranje ne moze nikako, niti sam uspeo nesto znacajano da uradim koristeci dodatne ventilatore... Neko ako ima drugacije iskustvo neka napise, ali bilo bi dobro da to ne bude nesto proizvoljno nego tako sto ce da pokrene neku igru, nadje scenu sa 99% cauzeca gpu-a i prati sta se desava sa brojem obrtaja ventilatora i temperaturom u narednih 5~10min, pozeljan je screenshot podesavanja u AB i ostalo sto treba da se screenshot-uje da ne bude svaki gazda svoga konja hvali, jer evo ja svog konja ne hvalim :p

3080 ne podržava SLI, samo 3090 i iznad. 3080-Ti će verovatno biti 3080 Super i biće "gaming oriented" a tu je SLI mrtav.

To cemo tek da vidimo, a nisam ni reko da 3080 podrzava sli nego da sli ocekujem sa 3080-Ti... Jace od 3090, sta jace ? Pa i sa 3090 su jedva uspeli da naprave neku razliku u odnosu na 3080 tek da je ima, preko +20% ne moze da prebaci, tako da ne vidim da ima prosotra za nesto jace, sve ovo je nategnuto da tacke pucanja i sa potrosnjom i sa performansama...
 
Poslednja izmena:
zajebani;6282147 To cemo tek da vidimo je napisao(la):
Titan Ampere naravno. Ovog puta sa 48 GB VRAM-a prema najavama. Za to za sta se oni koriste ne trebaju Game Ready drajveri, otuda SLI podrška i za 3090...
 
Moje iskustvo sa TUF-om se, na srecu, manje vise poklapa sa svim video i pisanim recenzijama koje sam imao prilike da procitam. Najveca temperatura koju sam video je bila 68c i to je bilo na default podesavanjima. Kao sto sam pomenuo pre, za svaki dan imam profil 1920MHz core na 0.900v i memorija na +700. To je po meni neki optimum za ovaj konkretan primerak jer sa ovim podesavanjima skoro svaka igra koju sam probao radi bez da udara u power limit.

Inace, po meni Crysis 3 je igra koja je merilo da li OC prolazi ili ne. Na pocetku, ako se ocisti prva soba sa vojnicima a igra ne zabode na desktop, to je to :) Recimo u Controlu i Cyberpunku 1950/0.900v radi bez problema ali u Crysisu puca cim se udje u tu prvu sobu. Morao sam da spustim core za dve recke na 1920MHz da igra ne bi zabadala.

Evo da se vidi kako kartica radi - 1) Heaven sve na default i tu TUF udara u power limit od starta, voltaza divlja do 1.08v itd. ; 2) Heaven na 0.9v i fan na 100% da se vidi koliko kartica moze dobro da hladi - temperatura smesnih 57c. ; 3) Graph posle 5 minuta igranja Deliver Us The Moon - 1920/0.9v. Temperatura ide do 65c i tu oko 66-67c je neki maksimum do koga dolaze sve novije igre koje sam probao. Da sam ostao u igri jedno 30m temperatura bi se popela jos 1-2 stepena. Provereno vise puta ali me sada mrzelo da se igram toliko dugo zbog screenshota, okacicu neki drugi put. Vidi se kako su ispleglani i core clock i No load limit graph. Idealno. ; 4) Superposition 1920/0.9v sa default fan ; 5)Superposition 1920/0.9v sa fan na 100%.

Stojim iza toga da je TUF solidna kartica koja nema nikakve probleme sa temperaturom ali kao kod svih ostalih 3080 sa 2x power connectora, prilikom OC-a ogranicenje je samo power limit.
 

Prilozi

  • Heaven sve def.jpg
    Heaven sve def.jpg
    825.1 KB · Pregleda: 56
  • Heaven 1920-0.900 100%fan.jpg
    Heaven 1920-0.900 100%fan.jpg
    814.5 KB · Pregleda: 56
  • DeliverUsTheMoon.jpg
    DeliverUsTheMoon.jpg
    259 KB · Pregleda: 51
  • Superposition_Benchmark_v1.1_11251_1609182014.png
    Superposition_Benchmark_v1.1_11251_1609182014.png
    604.1 KB · Pregleda: 52
  • Superposition_Benchmark_v1.1_11199_1609182350.png
    Superposition_Benchmark_v1.1_11199_1609182350.png
    604.1 KB · Pregleda: 48
Zeznuti, kada sledeci put krene da te lozi, ne reagujes, prijavis i bice reseno.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
@MikiNBG
Evo kod mene isti test...
1. pustio sam malo duze da radi pa sam izvrteo test 72c ovo sto se vidi na screenshot-u to je i maksimalna temeperatura karta default vent na 100%.
2. samo sam nastavio ali sa overklokovanom kartom, tu se vidi ceo tok test kako se karta ponasala od koje minimalne temperature krece itd.
heaven_2020_12_28_23_29_03_785.jpg heaven_2020_12_28_23_34_06_883.jpg

Opisi malo kako hladis sistem itd, vidim da je kod tebe znatno veca temperatura karte u leru a znatno manja u full load-u... Kod mene krece od 28~29c a dogura do 77c u ovom testu... Kako god da je kod tebe sistem hardverski konfigurisan, opet kod mene ne bi trebalo ovako puno da se zagreva, sto je najgore ovo je trci primerak iste karte u nekih mesec dva, samo sto sam ovaj put resi da ispitam tacno sta se desava i koliko se greje...

@DukeLander
Dogovoreno...
 
Poslednja izmena:
@zajebani nesto mi stvarno nije jasno ovo sa ventovi na 100%, koliko je to RPM, ja kad bi postavio na ovoj mojoj 1080Ti na 100% to bi bilo oko 2900rpm i bila bi temperatura na 50c u gamingu, ko na vodi. :p

Recimo dosad nisam isao vise od 65% i oko 1900rpm i na 4K60fsp temperature oko 60-70c. Malo sam nastelovao voltaze na brzinu (nisam jos savladao materiju) i na 0,993mv dobio oko 5-6c manje temperature i malo manji rezultat u Heaven 4.0 :

1a.jpg 2a.jpg

I ovo je na ventove na 55% i oko 1600rpm, pa na 100% temperatura bi bila 50c. Stvarno mi nije jasno da su na 100% ventova temperature oko 72c, to mi deluje bas dosta za taj nivo od 100% za ventove. Ako mozes probaj i MSI u Heaven 4.0 bas me interesuje kako ce se pokazati.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    445.6 KB · Pregleda: 46
^
2900rpm, zanimljivo je da je nivo buke mali, nije neprijatan kao recimo kod evge na 100%... Evo sad sam ponovo rascistio sve oko kucista kuciste udalji od radnog stola, pomerio sam i ove ventilatore, temperatura u sobi 24c i kuciste na promaji otvoreno sa obe strane od prvog dana... Ne vredi sve sam ovo vec radio i sve je isto...

Bilo bi dobro jos neko da se ukljuci u temu sa ovom kartom, evo ovaj Heaven Benchmark 4.0 je jednostavan za koriscenje za cas se skine pa moze da nam sluzi za poredjenje, za merenje koliko se karta zagreva, al bilo bi dobro da radi desetak minuta...
 
Poslednja izmena:
@Zajebani

Kartica je stock hladjenje, kuciste je Silverstone FT02 a sobna temperatura je bila 22c za screenshotove iznad. Sto se tice temperature u idle, karta standardno gasi ventilatore kada je temperatura >50c i potrosnja kartice je >30w i ako sam dobro izmerio gase se oko 20 sekundi posto se zadovolje oba uslova. Znaci posle testa ili igre padne temperatura na 36-37c dok se ventilatori ugase i polako se spusta do negde 30c.

Ovako izgleda V/F kriva za 24/7. Probaj preko krive da podesis oc, startuj npr. sa 0.85v / 1850MHz i kreni odatle. Na 0.85v bi kartica trebalo sigurno 100w manje da trosi nego na default. Cenim da ce temp da ti bude ispod 70c sa ventilatorima na default.
 

Prilozi

  • VF.jpg
    VF.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 56
^
Evo sad sam probao, i dok ovo kuckam vrti se Heaven u pozdini... Ova kriva pretvara kartu u ~320w kartu kao sto je bio ventus kojeg sam imao najduze kod sebe GPU V0.9000v konstantno, cak su i temeprature iste kao kod Ventus karte u ovakvom rezimu rada... Sa ventilatorom na 100% maksimalna temepratura dosla je do 67c za nekih 10min, razlika u odnosu na situaciju kod tebe 10c, trenutno je posle 30min testa dosla do 70c...
Evo jutros sam i maticnu plocu rasturao posto ASUS ROG RAMPAGE VI EXTREME ima neku plastiku kojom je prekirivena, cisto da i to otklonim kao mogucnost, sve je isto, menjao sam i postavke ovih eksternih ventilatora, napravio prostor oko kucista rasladio sobu, napravio finu promaju, ma nista ne vredi karata jednako radi kao sto je radila, vrela je na dodir znaci prenosi se sa gpu na hladnjak kako treba i vazduh koji izbacuje oko sebe jednako je vreo... Cak sam sa karte skidao i crni poklopac da vidim da li ce da utice na temperaturu. Vec sam veci deo ovih radnji u zadnjih par dana odradio, al reko aj ponovo u nesto hladnijoj sobi, i ne vredi... Nemam ideju kako ovo kod tebe radi ovako dobro a kod mene za 10c losije...
 
Poslednja izmena:
Silverstone FT02 kuciste nije idealno za hladjenje i opet ima bolje temperature, jedino ostaje da nisu sve kartice pravljene isto.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno