Šta je novo?

Problem sa kamerom i mikrofonom - HP ProBook 4530s

takinada

Čuven
Učlanjen(a)
12.04.2004
Poruke
264
Poena
745
Pribavio sam ćerki za online nastavu polovni laptop HP ProBook 4530s (A6F26EA), sa originalnim win 10 i office 2016. Početkom vanredne situacije im je bilo bitno da samo prate nastavu, dok im sad zahtevaju i interakciju tj. korišćenje web kamere i mikrofona. Na njenu žalbu da ne može nikako da koristi kameru i mikrofon, primetim da u device manager-u nema kamere među ponuđenim uređajuma, dok je mikrofon prisutan. Nisam našao hardverski prekidač za kameru, niti sam našao neku kombinaciju tastera za uključivanje kamere/mikrofona. U bios-u su oba uređaja čekirana. Mikrofon win 10 vidi kako treba, ali pri testiranju ne funkcioniše. Ubacivao svakakve HP driver-e i ništa. Za kameru odgovarajuće aplikacije daju poruku da nije priključena (led lampica pored kamere je isključena). Update-ovao win 10 svim ponuđenim ispravkama. I opet ništa.
Molim za pomoć. Nekako mi je skoro pa neverovatno da ni kamera ni mikrofon ne rade u isto vreme.
 
Moguce je ako je mikrofon ugradjen u modul kamere pa je sve neispravno, jedino to ima logike. Mozda je samo konektor ispao iz modula kamere, to mozes i sam da proveris ali moras da otvaras plastiku oko ekrana.
 
To je originalno Windows 7/8 laptop.

Probati sa Win 7/Win 8 i ako i tu ne radi (gde ima drajvera), onda je hardverski problem. Ovo što kaže djalf ili nešto treće, teško je znati napamet.
 
Nazalost cesto ima u prodaji laptopovi na kp sa neispravnim web camerama , mozda nije navedeno u oglasu , vidi neki FN taster drzi i vidi na neki od F-ova da li ima slicica web camere?
 
A to je novi sekjuriti ficr vindovza 10... Moras rucno dozvoliti koriscenje mikrofona i kamere. Vise ovde ili googlaj "windows 10 camera security settings"
 
Nema on sta da doda ako nema u device manager driver.
 
Hvala svima na pomoći. Skinuo masku oko ekrana, izvadio pa vratio konektor i ništa. Ista poruka, kamera nije konektovana. Da li pazariti polovnu samo kameru ili kameru sa njenim flet kablom?
 
@takinada
Da li si probao ono sto sam ti predlozio? Kamera ne mora biti pod 'imaging devices', nekada je i pod 'Sound, vide and game controlers'. Ako nije to (dozvola pristupa), probaj HPovu stranicu za probleme sa kamerama...

A ako pomoci nema, uzmi polovnu web kameru i bocni u usb... To ti je najjeftinije
 
Poslednja izmena:
@Zekovic
Neverovatno, ali istinito. Radi kamera i mikrofon pod Ubuntu-om, dignutim sa flesa. Proverio preko onog sajta. Idemo dalje.
 
Poslednja izmena:
Probaj sa nekim programom za kamere (npr. manycam) posto neki od njih imaju svoje drajvere, meni je ovo pomoglona nekom laptopu kad se pojavio windows 8 i kamere nije bilo u device manageru.

Ako je manycam "vidi" i instalira, kamera moze da se koristi i u drugim programima (skype i sl.).
 
Zanimljivo je da se kamera vidi u device manager-u, kad se čekiraju skriveni uređaji, pod nazivom HP hd camera [fixed]. U njenom properties piše da je diskonektovana.

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
 
Uspeo nekako da i win aplikacije vide kameru i mikrofon. Nešto kroz privacy podešavanja, nešto kroz neki registry fix. Sad se pali lampica, kamera prikazuje sliku, mikrofon detektuje zvuk. Za sad kamera radi u Camera aplikaciji win 10. U Skype-u se još uvek ne vidi, u Google meet radi u Edge-u, u FF neće. Jbm ti M$, ti jbm.
Hvala svima na uloženom trudu.
Pozdrav.

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
 
'Camera privacy settings', pa skroluj dole i vidi da li je dozvoljeno Skajpu. Mislim da za brauzere mora biti odobreno koriscenje lokacije da bi radila i kamera...
 
Nazad
Vrh Dno