Šta je novo?

Koji iPhone

Tomiprunet

Cenjen
Učlanjen(a)
10.04.2020
Poruke
2,242
Poena
185
Imam xiaomi mi 10 256/8 verziju telefona, plavi.
Dosadio mi je android.
Da li ici na iPhone 12mini/iphone 12 ili na iphone 11?
 
Pa ako menjas jel ti je dosadio android, onda12 svakako, samo vidi koji model. Nikako Pro koji nije Pro, nasminkani IP 12 sa depth senzorom i macro, a glavna kamera daje bolje rezultate pri zumu...

A to da ce biti upgrade, zavisi, meni definitivno ne :D 60hz, notchina ona gore, IOS koji ne mogu da smislim...Dobro ova treca stavka je cisto subjektivno.
 
Na iOS se najmanje vidi nedostatak 90hz. To sam baš poredio i deluje dosta fluidnije od 60hz. Valjda zbog dužine animacije.
Idi na običan iPhone 12. Mada velika je razlika u ceni između 12 i 12 pro. A nije baš opravdana.
Ili iPhone 12 ili 11 Pro.
 
Izgleda lepše od 11 pro. Čak kad ih staviš jedan pored drugog ivice na 12 deluju minimalno, ali zapravo su na nivou Androida iz 2017.-18.
12 leži u ruci ekstra, 12 Pro još bolje, ima taj neki osećaj težine i čvrstine.
 
Bukvalno skoro svi iz 2018. imaju tanje bočne ivice u odnosu na 12. Jedino su gornja i donja deblje. Mada 12 ima notch, što mu dođe skoro na isto jer je taj deo ekrana jedva upotrebljiv.
 
Bar su uvek bile simetricne ivice oko ekrana, za razliku od android uredjaja koji imaju notch, ono je tek bila katastrofa sa bradom (Pixel 3XL, Mi8, poco loco, razni Huawei...)
Pixel 5 je valjda prvi android sa simetricnim ivicama i to je sad wow [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
60hz je 60hz, bilo da je u pitanju IOS ili Android, prosto privatno sma na androidu, na poslu na IOS-u zbog aplikacija i kontrolera koji imaju podrsku samo za IOS. Na stranu sto IOS ne mogu da smislim, vracanje na 60hz itekako primetim, sta vise gde god pri konfigurisanju ili reprogramiranju kontrolera na kojima radim, imam dubljih skrolova, izmena u nizovima, redovima itd...mnogo bi to lakse i brze islo sa 90 ili 120hz...Samo treba uporedjivati sa iphonovima android telefone sa sd 855 i sd 865, jer u krajnjoj liniji to su pandani...

Naravno, moj licni stav i iskustvo i nista vise.
 
Bio sam danas do telenora. Od svih najlepsi mi je iPhone 12 mini, onako mali lep, sa jednom rukom koriscenje. Prava bombonica. :)
Pitao sam za kupovinu, kaze posto imam tarifu koje vise nema, moram uzeti novu tarifu to bi bilo go data + . Sadasnja tarifa mi je total 4 sa duplo neta i 50% popusta 1274.50din mi je sad pretplata. Ako promenem paket onda pretplata bi bila 1849din + 4340din za telefon (iPhone 12 mini 128 ) za iPhone 12 bi bilo 1849din + 4830din

Sta sad da radim? da uzmnem negde telefon na rate? a ostavim ovu pretplatu ?
Mogu ja to platit i sad kes.
stvarno ne znam u velikoj sam dilemi.

Da prodam mi10 i doplatim za iPhone 12 mini/12
Da prodam mi10 i dam kao ucesce u telenoru za iPhone 12 mini /12 onda bi mi rata za tel bila oko 3000din skoro 1800din manja rata, sto nije lose.
Da ne prodam mi 10 uzmem telefon u telenoru sa novom tarifom i tel na rate

Ili da sve iznenadim i uzmem iPhone SE2020
 
Poslednja izmena:
Em placas 600 din pretplatu vise, em bi platio telefon 104k ukupno ( plus 24x600 din je 14400). Bolje uzmi za cash na oglasima i ostani na istoj tarifi, osetno ti je jeftinije

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
E SE ako uzmeš iznenadices najviše sebe, i to ne kako bi hteo. Onaj mali ekran i slaba baterija nisu za tebe.
Evo ti dojava, 12 mini ima mali pad cene od ponedeljka. Sačekaj malo. Ako ganjaš stare 11 to ne čekaj, slabo ima starih pakovanja sa punjačem i slusalicama, jako slabo.
20c8321faf568e7aca6deab62f730148.jpg
 
E SE ako uzmeš iznenadices najviše sebe, i to ne kako bi hteo. Onaj mali ekran i slaba baterija nisu za tebe.
Evo ti dojava, 12 mini ima mali pad cene od ponedeljka. Sačekaj malo. Ako ganjaš stare 11 to ne čekaj, slabo ima starih pakovanja sa punjačem i slusalicama, jako slabo.
20c8321faf568e7aca6deab62f730148.jpg

Da se ukljucim i ja posto hocu da menjam moj Iphone X... mali pad cena u prodavnicama ili opet da gledam po KP?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ,te 12 mini nalazio sam uglavnom za oko 700e... Racunam da je bolja to varijanta nego menjati za polovne 11 pro


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno